Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar gury_wamac

18 lutego 2020, 21:53

Pomóżmy O tym jakim cudem ten ch*j Kaczyński został człowiekiem roku

Avatar Noxen

19 lutego 2020, 01:26

@gury_wamac: Każdy może nadać komu chce taki tytuł i jest on poprostu nic nie warty. Mogę sam określić siebie człowiekiem roku w moim własnym rankingu i nikogo to nie będzie obchodzić.

Avatar Broski

18 lutego 2020, 22:02

Korwinista i faszysta się raczej będą ze sobą zgadzać.

Avatar Brind

18 lutego 2020, 22:05

@Broski: typ który uznaje że państwo powinno być minimalne vs gość który uznaje, że państwo jest wszystkim... nie mówię że którykolwiek z tych ludzi ma racje... ale to że ich nie lubisz nie znaczy że się dogadają

Avatar Nanook

18 lutego 2020, 22:13

@Brind: No w Konfederacji jakoś się dogadują

Avatar Brind

18 lutego 2020, 22:17

@Nanook: hitler ze Stalinem też się na jakiś czas dogadali, ale to nie znaczy że poglądowo są tacy sami

Avatar Kangurur28

18 lutego 2020, 22:25

@Broski: mmm nie lubię Korwina, więc nazwę go faszystą, przecież jest prawicowy *foch lewaka*

Avatar
Dio__

19 lutego 2020, 08:41

@Nanook: nie wiem, gdzie w konfederacji masz faszystów. Zapewne masz na myśli narodowców, ale bez sensu jest ich zrównywać do siebie. faszyści byli wrogami liberalizmu we wszelkiej formie, tymczasem RN połączył się z Korwinem czyli konserwatywnymi liberałami. Poza tym głupie jest wyzywanie kogoś kogo nie lubisz o prawicowych poglądach od faszystów, bo tak. Bo nie wiem, każdy prawicowiec to faszysta i w ogóle prawica jest zła i bez serca i pije wódkę z genetycznie wychowanym Hitlerem z probówki.

Avatar Nanook

19 lutego 2020, 08:55

"nie wiem, gdzie w konfederacji masz faszystów."

Oficjalnie nigdzie, bo zgodnie z Konstytucją byłoby to nielegalne, ale nie można nie zauważyć, że całokształt programu Ruchu Narodowego nosi wyraźne znamiona ruchu faszystowskiego zarówno w aspekcie gospodarczym jak i światopoglądowym. Dlatego właśnie Korwin mówił o nich jeszcze 2 lata temu, że mają jakiś gwóźdź wbity w mózg. A sam Krzysiu Bosak szczególnie zaskoczony wynikami testu politycznego (niżej) nie był i jakoś szczególnie nie zaprzeczał.

"Poza tym głupie jest wyzywanie kogoś kogo nie lubisz o prawicowych poglądach od faszystów, bo tak."
Nikt tu tego nie robi.

"Bo nie wiem, każdy prawicowiec to faszysta i w ogóle prawica jest zła i bez serca i pije wódkę z genetycznie wychowanym Hitlerem z probówki."
Nikt tu tak nie mówi.

Avatar
Dio__

19 lutego 2020, 09:06

@Nanook: akurat trzeba być wyjątkowo mało spostrzegawczym by nie dostrzec że reakcja Bosaka na tym tłicie była humorystyczna. Nabija się z tego, że nawet test internetowy nazywa go faszystą xD a skoro jest tyle podobieństw, to proszę, wymień. Widzę parę, ale takich, które nie są niczym złym same w sobie. Pragnienie silnego państwa, silnej armii, silnej gospodarki (aczkolwiek w wykonaniu RN nie kontrolowanej tak silnie przez państwo) i generalnie stawianie losu narodu na pierwszym miejscu. Nwm, Stany też są faszystowskie, skoro mają silną armię i gospodarkę?

Avatar Nanook

19 lutego 2020, 09:28

"skoro jest tyle podobieństw, to proszę, wymień." Wymieniam:
1. Prymat interesu narodu nad interesem jednostki
2. Nacjonalizm gospodarczy i dążenie do autarkii
3. Współpraca z włoską organizacją jawnie przyznającą się do faszyzmu, tj. Nowa Siła (Forza Nuova)
4. Stawianie za cel stworzenie państwa jednolitego religijnie, kulturowo i etnicznie
5. Chęć kontrolowania życia społecznego obywateli: całkowity zakaz aborcji; zakaz organizacji Marszów Równości; zwalczanie "Ideologii Gender" (czymkolwiek ona według nich jest); pełna kontrola przekazu polityki historycznej i zwalczanie tych, którzy się z nią nie zgadzają;
6. Militaryzm
7. Bliska współpraca z Kościołem Katolickim
8. Nawiązywanie do tradycji Antycznego Rzymu co przejawia się w korzystaniu z rzymskiej symboliki czy nazywaniu się "dziedzicami Rzymu" (ale już tego katolickiego Rzymu co ciekawe)
9. Wodzowski styl rządzenia
10. Celem partii jest "zastąpienie starych elit nowymi"

"Nwm, Stany też są faszystowskie, skoro mają silną armię i gospodarkę?"
Nie. Bo nie na tym polega faszyzm.

Avatar Kangurur28

19 lutego 2020, 10:03

@Nanook: Bliska współpraca z kościołem nie ma nic do faszyzmu. Naziści, którzy najechali na Polskę w 39 wręcz palili kościoły, i lekko mówiąc zniechęcali do religii (jak pewien lewak, z którym ostatnio sobie dyskutowałem)

Avatar Kangurur28

19 lutego 2020, 10:04

@Nanook: A podpunkt 10, przy obecnych, socjalistycznych rządach, nie jest niczym złym

Avatar Nanook

19 lutego 2020, 10:41

@Kangurur28: "Bliska współpraca z kościołem nie ma nic do faszyzmu. Naziści, którzy najechali na Polskę w 39 wręcz palili kościoły, i lekko mówiąc zniechęcali do religii"

To w końcu faszyści czy naziści? Bo to dwie różne ideologie. Nie mieszaj ich.

Co do związków faszyzmu z Kościołem to był on powszechny:
-We Włoszech przejawiał się w postaci np. Traktatów Laterańskich i promowaniu duchownych wiernych partii. Choć rzeczywiście osobiście Mussolini religii chrześcijańskiej nie lubił.
-W Chorwacji faszystowscy ustasze byli też fanatycznymi katolikami, a większość duchowieństwa nie dość, że popierała ich autokratyczny reżim to jeszcze sama przykładała się do przeprowadzania zbrodni na ludzkości, wysyłała żydów do obozów koncentracyjnych czy terroryzowała ludność cywilną.
-Faszystowską Słowacją rządził ksiądz Jozef Tiso (z ramienia faszystowskiej Słowackiej Partii Ludowej, którą do 1938 roku rządził ks. Andrzej Hlinka), który również był współodpowiedzialny za przeprowadzanie wywózek do obozów koncentracyjnych za co został później po II Wojnie skazany. Partia aktywnie zwalczała ateizm, protestantyzm i oczywiście judaizm.
-Na Węgrzech postrach wśród niekatolickiego społeczeństwa siało faszystowskie i silnie klerykalne ugrupowanie Strzałokrzyżowców.
-Reżimu Franko w Hiszpanii chyba nie muszę tłumaczyć. Trzeba wiedzieć, że był głęboko wierzącym katolikiem (dlatego m.in. Hitler go nie lubił) i sam się określał jako "obrońcę wiary katolickiej w Hiszpanii" i aktywnie zwalczał ateizm.
-Rumuński faszystowski Ruch Legionowy, którego liderem był Corneliu Codreanu, głęboko wierzący chrześcijanin, swoją organizację poświęcił Michałowi Aniołowi. Gdy w 1940 roku zmarł został beatyfikowany przez Rumuńską Cerkiew Prawosłowną

No te przykłady mnożą się i mnożą. Trudniej znaleźć ruch faszystowski, który nie miałby jakichś powiązań z Kościołem. Faszyzm i religia chrześcijańska od zawsze były ściśle ze sobą powiązane. Zarówno w teorii jak i w praktyce.

Avatar Kangurur28

19 lutego 2020, 11:26

@Nanook: Tak sobie analizuję tą dyskusję, i doszedłem do wniosku, że wy porównujecie wyborców polityka z konserwatywno-liberałowymi poglądami (w całej Polsce wyborców jest około miliona, a w przyszłości raczej będzie ich więcej), do faszystów xD

Avatar
Dio__

Edytowano - 19 lutego 2020, 12:31

@Nanook: 1. tak, zwłaszcza z aktualnym programem polegającym na tym, by każdy miał swoje pieniądze w kieszeni, a nie dzielić je według upodobania państwa. Jeżeli to nie jest dbanie o jednostkę każda z osobna i o wszystkie po równo, to ja nie wiem.
2. To akurat dobrze. Żaden sojusz nie jest wieczny. Trwają dopóki poszczególnym państwą się to opłaca. Więc lepiej się nie uzależniać od innych. A przynajmniej trzeba mieć alternatywnych sojuszników
3. W polityce są tylko interesy, nie ma sympatii.
4. Oh tak, Ci narodowcy goniący z widłami innowierców. Znałem paru narodowców i wszyscy mieli wyje**ne w to, że jestem agnostykiem. To że chcą dbać o tradycje chrześcijańskie nie czyni z nich krzyżowców.
5. Ty powiesz zakaz aborcji. Inni powiedzą obrona tych, którzy obronić się nie mogą. Gender jest demoralizujące. Niech sobie każdy robi co chce, idiotyczne byłoby zabraniać. Ale równie głupie jest pozwalać wmawiać, że to normalne.
6. Mamy ch*jowe wojsko, trzeba poprawić bo żadne sojusze nie są wieczne. Na plus
7. Trudno by tak nie było jak opowiadają się za tradycjami chrześcijańskimi, to tradycjonaliści. Sama wiara nie jest niczym złym, póki co daleko im do krzyżowców, jak mówiłem.
8. O nie tylko nie to.
9. Albo demokracja, czyli wola większości, czyli osób nie znających się na polityce, albo silna stała władza. To drugie z dwojga złego lepsza.
10. Obecne elity polityczne ograniczają ten kraj, nie pozwalają mu się rozwijać, więc bardzo dobrze.

Avatar Kangurur28

19 lutego 2020, 13:43

Avatar Nanook

19 lutego 2020, 18:03

"1. tak, zwłaszcza z aktualnym programem polegającym na tym, by każdy miał swoje pieniądze w kieszeni, a nie dzielić je według upodobania państwa. Jeżeli to nie jest dbanie o jednostkę każda z osobna i o wszystkie po równo, to ja nie wiem."

Cytuję najnowszy program Ruchu Narodowego, Deklaracja Ideowa, punkt 9: "Wolność osoby. Człowiek może być prawdziwie wolny jedynie w ramach wspólnoty, dlatego Ruch Narodowy będzie bronić wolności przed zagrażającym jej liberalizmem"

"4. Oh tak, Ci narodowcy goniący z widłami innowierców. Znałem paru narodowców i wszyscy mieli wyje**ne w to, że jestem agnostykiem. To że chcą dbać o tradycje chrześcijańskie nie czyni z nich krzyżowców"

Nikt nie stwierdził, że narodowcy gonią z widłami innowierców. Nikt nie stwierdził, że są krzyżowcami.

Teza, którą zakwestionowałeś była taka: "całokształt programu Ruchu Narodowego nosi wyraźne znamiona ruchu faszystowskiego zarówno w aspekcie gospodarczym jak i światopoglądowym.". Stwierdziłeś, że tak nie jest i poprosiłeś, żebym wymienił jakie są te znamiona faszyzmu w działalności i programie Ruchu Narodowego. Tak też zrobiłem. Mnie nie obchodzi czy się zgadzasz z tymi postulatami czy też nie, bo nie to było clou tej rozmowy. Clou było takie, że program Ruchu Narodowego nosi znamiona faszyzmu. Jeżeli się z tym nie zgodziłeś to dyskutuj na ten temat, a nie na temat czy program Ruchu Narodowego jest fajny czy też niefajny.

Avatar Broski

19 lutego 2020, 21:01

@Kangurur28: Właściwie Nanook już tu wszystko wyjaśnił, jak widać po naszym kraju, faszyści z korwinistami dogadują się nieźle. U Ciebie akurat widać "foch prawaka", bo ktoś śmie nie lubić "krula".

Avatar Kangurur28

19 lutego 2020, 23:17

@Broski: Zdaje mi się, czy to nie pierwsza nasza dyskusja o polityce?

Avatar
Dio__

20 lutego 2020, 09:36

@Nanook: okey. To powiedzmy tak: moim zdaniem istotne jest by zauważyć, że znaczna część postulatów RN jest słuszna albo chociaż zrozumiała. Przyznaję Ci rację, że pewne dobrze widoczne cechy wspólne są między RN a faszyzmem. Aczkolwiek tutaj zaznaczę, że wiele z tych podobieństw po prostu musi mieć miejsce, gdyż jedno i drugie ma silne zabarwienie nacjonalistyczne. W dalszym ciągu nie zrównywałbym RN do faszystów. Przede wszystkim różnią się oni w sferze gospodarczej. Faszyści są antykapitalistami oraz etatastami, kiedy RN jest w kwestii gospodarki jedną z bardziej liberalnych partii, czego zupełnym potwierdzeniem jest współpraca z Korwinem. Inną ważną rzeczą jest to, że aktualnie nie można posadzić RN o imperializm, po prostu w aktualnej sytuacji ciężko to ocenić, ale też nie wolno z automatu przypisywać im tej cechy (która w zasadzie jest jedną z istotniejszych cech faszyzmu). Jeżeli chodzi o militaryzm, to jeżeli rozumiemy przez niego rozbudowę armi to jak najbardziej. Jeżeli agresywną politykę, to pojawia się sytuacja podobna jak przy imperializmie. Generalnie moim zdaniem nazywanie RN faszystami jest sporym nadużyciem.

Avatar Broski

20 lutego 2020, 21:10

@Kangurur28: Zapewne też nie ostatnia.

Avatar Fartuch

15 lutego 2020, 13:50

Gorzej gdy dołączy się ta lewicowa dziewczyna

Avatar Kruczysko

15 lutego 2020, 13:57

@Fartuch: Korwinista nie będzie miał problemu, aby ją zniszczyć lirycznie, zapewne ma masę cytatów Korwina odnośnie kobiet

Avatar KufelMleka

15 lutego 2020, 13:58

@Kruczysko: Oj tam, kobieta też człowiek.

Avatar xXkuba22Xx

18 lutego 2020, 19:02

@Kruczysko: lirycznie? korwin jest poetą?

Avatar Dardanelle

18 lutego 2020, 19:23

@xXkuba22Xx: W sumie, to Korwin kiedyś rapował, więc może ją zniszczyć na freestylu

Avatar Kangurur28

18 lutego 2020, 20:34

@Dardanelle: pamiętam jego album pt. Wi ar liw in de jeloł sabmarin

Avatar Brind

18 lutego 2020, 22:06

@Fartuch: nie zapomnijmy jeszcze o radykalnym centryście

Avatar Fartuch

18 lutego 2020, 22:19

@Brind: który jest masakrowane przez wszystkie strony i gdy tylko chce coś powiedzieć mu przerywają

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Avatar Kruczysko
Dodane przez: Kruczysko

Epicka riposta

Wie ktoś, gdzie takie kupić?

Nie oszukasz przeznaczenia

To prawda!

Big brain time

Ten to by handlował cały dzień

Idealny dżin

Biedne ptaszki

Słodziak

A jak było u Was?

A tego to nie wiedziałem

Dzięki, panie czołgu

Smuteczek

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka

Klasowi korwinista i faszysta: *zaczynają dyskusję na WOS-ie*

Reszta klasy: