Trudno było się nie cieszyć
Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
Rel
Niestety nie dla pracownika banku kiełbasa
Ministerstwo nadal nie widzi podstaw do obowiązkowych badań wzroku
Szybki jak błyskawica
To będzie bolało
Zdeklasowani znowu
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież20 lutego 2020, 22:51
przecież chruszczow publicznie obrazal stalina
Odpisz
24 lutego 2020, 19:45
@ZSRRBall: Dopiero po odwaleniu przez Józka kity.
Odpisz
20 lutego 2020, 22:38
W sumie nie dziwię im się. W oczach ludu w zdecydowanej większości jawił się jako człowiek, który w chwili największej trwogi nie uciekł, tylko poprowadizł kraj do zwycięstwa przeciwko najeźdźcy. Nie możemy też zapominać o bądź co bądź zwiększeniu industrializacji kraju i na papierze zmniejszeniu bezrobocia oraz zmniejszeniu biedy. Prawda jest jednak taka, że Stalin bez mrugnięcia okiem potrafił skazać wieloletnich przyjaciół i wiernych towarzyszy na śmierć, bo źle spojrzeli. Przykładem niech będzie Marszałek Żukow, który dla Rosjan był bohaterem iwększym od Stalina, który go usunął ze stanowiska Wodza Naczelnego i o mały włos od niego nie zaczęła się nowa fala czystek w Armii.
Odpisz
21 lutego 2020, 01:29
@korobov: I tylko to było w nim złe?
Odpisz
24 lutego 2020, 16:38
Ma nick wyglądający na rosyjski, pewnie wie co mówi.
A tak serio, to nie szukaj tu u filozofów sensownych informacji.
Odpisz
Edytowano - 24 lutego 2020, 17:21
@korobov: No jak wygłosił w ch*j ludzi to i liczba biednych i bezrobotnych zmalała
Odpisz
24 lutego 2020, 16:47
Było 2 tygodnie temu
Odpisz
20 lutego 2020, 22:45
W tym kontekście niezmiennie żałuję, że tyle dobrych rosyjskich filmów nie zostało u nas przetłumaczonych. Nie mówię nawet o lektorze, ale chociaż napisy, bo nie każdy zna język, a to istna kopalnia wiedzy o Związku Radzieckim. To wszystko wychodzi im tak jakoś naturalnie i autentycznie, ale w sumie kto znałby temat lepiej niż oni sami? W dodatku mają u mnie ogromny plus za to, że nie boją się ukazywać różnych zdarzeń z nietypowych lub kontrowersyjnych perspektyw, zwłaszcza że w większości wychodzi to filmom na dobre. Choćby w przypadku takiego ,,Polowania na Berię", zresztą tam to w ogóle aktor grający głównego bohatera to jest mistrzostwo świata. Bardzo prawdziwie to wyszło zwłaszcza z tymi reakcjami po śmierci Stalina i słynnym ,,Może jeszcze świeczki zapalicie wokół tego łóżka?" oraz ,,Jak oni wszyscy powłazili i naraz zaczęli szlochać, to naprawdę myślałem, że zaraz tam rzygnę". Szkoda, że to taki stary film, bo może lepiej by się przyjął. U nas z czegoś podobnego to jest chyba tylko ,,Zamach", opowiadający historię z perspektywy Niewiadomskiego.
Odpisz
20 lutego 2020, 22:33
I jak to się mówiło. "Na co umarł Stalin. Na szczęście" I żeby każdy komuch skończył tak samo jak on.
Odpisz