Ale jak to, potęgować od tyłu?
Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
Rel
Szokujące jak zmieniło się życie w Stanach przez 40 lat
Nie są aż takie pyszne
Nie zadzieraj z bobrami
Nigdy na to nie wpadną
Brawo za czujność!
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież24 lipca 2020, 09:39
Ja w podstawówce pomagałem kuzynowi 3 lata starszemu z tymi pierwiastkami
Odpisz
1 marca 2020, 21:24
Tak co do tytułu pierwiastkowanie to nie jest "potęgowanie od tyłu" tylko po ptostu potęgowanie o wykładniku ułamkowym...
Odpisz
25 lutego 2020, 08:30
Jestem w szkole średniej, a dalej nas nie nauczyli, mamy tylko pamiętać, jaka liczba podniesiona do danej potęgi daje daną liczbę. Przydatny sposób przy √6368475558
Odpisz
25 lutego 2020, 08:46
@WielkiSpod: "matematyka uczy logicznego myślenia, nie trzeba jej znać na pamięć"
Odpisz
1 marca 2020, 12:07
@WielkiSpod: lel u nas w 8 klasie wytłumaczyła rozkład w ciągu 3 minut i wszyscy umieją
Odpisz
1 marca 2020, 13:11
@WielkiSpod: kalkulator.
Odpisz
1 marca 2020, 14:09
@MsCrazyAlex: gorzej jak masz pierwiastek trzeciego stopnia kolego. Żeby wycisnąć pierwiastek trzeba rozłożyć liczbę pod pierwiastkiem na czynniki pierwsze, wtedy można go wyciągnąć z pierwiastka dowolnego stopnia.
Odpisz
1 marca 2020, 14:11
@pawlik5556: ale żeś zedytował xd
Odpisz
1 marca 2020, 18:28
@MsCrazyAlex: ?
Odpisz
1 marca 2020, 19:25
@pawlik5556: najprostszy sposób to dzielenie, kiedy masz drugiego stopnia wtedy wyciągasz 2 takie same liczby (kiedy jest więcej po 2 albo 3 takie same liczby wtedy je mnożysz) a ta co zostanie to zostaje w pierwiastku czyli w przypadku pierwiastka 2 stopnia byłoby to
27 /3-
9/3- 3
3 /3
Wynik 3 pierwiastki z 3
Odpisz
1 marca 2020, 19:26
@pawlik5556:
Odpisz
1 marca 2020, 19:47
@pawlik5556: ..
Sorry, pokichał mi się tytuł meme z treścią wiadomości. Muszę się wyspać w końcu ;_;
Odpisz
1 marca 2020, 19:51
@Lekki69: to jest właśnie rozkład na czynniki pierwsze
Odpisz
1 marca 2020, 19:52
@pawlik5556: No tak, zapomniałem nazwy. W każdym razie z tym jest łatwiutko.
Odpisz
1 marca 2020, 12:05
Da ktoś szablon?
Odpisz
1 marca 2020, 12:03
Ale teraz to jest w podstawówce więc NIE
Odpisz