Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
Przerwa na herbatkę
Były nóżki, nie ma nóżek
Niestety nie dla pracownika banku kiełbasa
Rel
Tylko ty możesz rozwiązać tę sprawę Bob
Jedna wioska nadal stawia opór najeźdźcom
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież4 marca 2020, 21:35
4000 zabitych przez koronawirusa vs 194 miliony ofiar stalinizmu (skrajnego socjalizmu) + 90 milionów ofiar nazizmu (narodowego socjalizmu).
Nie popieram korwina, no ale jakby nie patrzeć...
Odpisz
4 marca 2020, 23:04
@Lolien1: Ofiar dzikiego kapitalizmu też było co nie miara, tylko nie wiem, czy ktokolwiek je policzył. Żeby nie być gołosłowną załączam zdjęcie takich ofiar.
Odpisz
13 marca 2020, 00:25
@Lolien1: Skąd ty masz te dane? W 1959 roku w ZSRR żyło 208,8 mln ludzi. Wg wikipedii która powołuje się na Roja Miedwiediewa tych ofiar było 40 mln ludzi. Trochę chyba poleciałeś z tymi danymi. Natomiast te ofiary to efekt bardziej totalitaryzmu i zamordyzmu niż socjalizmu. Jeśli spojrzymy na obecne działania obecnych socjalistów to widać że sam socjalizm nie jest aż tak morderczy. Aczkolwiek nie popieram socjalizmu, a tym bardziej stalinizmu, bądź faszyzmu.
Odpisz
5 marca 2020, 17:08
Korwinowirus
Odpisz
5 marca 2020, 09:43
Brakuje jeszcze na końcu wypowiedzi słów "[...], proszę Pana"
Odpisz
29 lutego 2020, 08:55
O, była taka książka, „Czerwona gorączka” Andrzeja Pilipiuka.
Odpisz
Edytowano - 4 marca 2020, 20:17
@KufelMleka: tą nie ma nic do czerwonego
Odpisz
4 marca 2020, 20:18
@Daniello55:
Odpisz
4 marca 2020, 20:20
@Daniello55: Smacznego.
Odpisz
4 marca 2020, 20:25
@KufelMleka: dzięki mordo
Odpisz
4 marca 2020, 21:32
@Daniello55: i ta zakładka z Piłsudskim idealnie do niego pasuje :v
Odpisz
4 marca 2020, 21:22
Eh ale bym tym gównoburze na klasowej wywołał
Ale mam bana
Szymon ty ch*ju
Odpisz
4 marca 2020, 20:41
Lewactwo to hporoba ku*wął!!!!!
Odpisz
29 lutego 2020, 11:40
W sumie to całkiem zabawne biorąc pod uwagę że konfa popiera podatek progresywny XD
Odpisz
4 marca 2020, 21:34
@Krzyniu: no... Nie. A na pewno nie cała.
Odpisz
4 marca 2020, 23:12
@Ameron: no nie cała, ale fakt że ktokolwiek z nich się znalazł z takim pomysłem
Odpisz
29 lutego 2020, 10:31
Życzę mu żeby się zaraził w USA i zobaczył jak świetna jest kapitalistyczna opieka medyczna
Odpisz
29 lutego 2020, 11:55
@dawcaAiDS: bo w innych ustrojach jest lepsza?
Odpisz
29 lutego 2020, 17:22
w USA opiekę będzie miał lepszą niż w Polsce, jeśli ma kilkanaście tysięcy dolarów walających się po kieszeniach
Odpisz
29 lutego 2020, 17:45
@dawcaAiDS: kapitalistyczna jest najlepsza lepsza niz komunistyczna i inne ustroje
Odpisz
4 marca 2020, 20:34
@dawcaAiDS: Jeśli się ubezpieczy to nie będzie problemu z pieniędzmi. W Polsce też opieka medyczna nie jest darmowa, wszyscy na nią odkładamy, tylko w USA ubezpieczenie jest dobrowolne a w Polsce płacenie na służbę zdrowia nie jest dobrowolne.
Odpisz
4 marca 2020, 21:19
Kapitalizm jest dobry, ale tylko wtedy, gdy nie jest pozbawiony kontroli. Dziki kapitalizm to okropieństwo, które doprowadza do ruiny, a Korwin jest zwolennikiem takiego kapitalizmu, dlatego nie będę go nigdy popierał.
Odpisz
4 marca 2020, 21:33
@Broski: Bo nie znasz sie na gospodarce. Niekotrolowany kapitalizm lepiej dziala niz kontrolowany
Odpisz
Edytowano - 4 marca 2020, 21:39
Im bardziej niekontrolowany kapitalizm tym większe zróżnicowanie w zarobkach społecznych i zrobiłoby się prawo dżungli. Wrócilibyśmy do systemu pana i niewolnika. Przy kontrolowanym kapitalizmie dysproporcje w zarobkach są, oczywiście, ale na szczęście nie tak drastyczne jak mogłyby być, no i ludzie przynajmniej mają pewne prawa.
Odpisz
4 marca 2020, 22:00
@Broski: i widać jak nie masz pojęcia co mówisz. Nie bylo by tak. Zarobki by sie polepszyły itp bo sam pracodawca z pracownikiem by ustalał reguły
Odpisz
4 marca 2020, 23:08
Polecam ci film (lub książkę) "Ziemia obiecana". Tam jest pokazane, jak to sobie pracodawca z pracownikiem ustala reguły.
Odpisz
4 marca 2020, 23:41
@JaBezTrybu: to tylko ksiazka
Odpisz
4 marca 2020, 23:43
To nie jest tylko książka. Wiemy z historii, że rzeczy tego typu naprawdę miały miejsce w czasach, gdy panował dziki kapitalizm.
Odpisz
5 marca 2020, 00:10
@JaBezTrybu: dziki a korwin chce nie dziki tylko wolny kontrolowany przez konstytucje
Odpisz
5 marca 2020, 06:53
Znaczy o ile popieram Konfederację, to ja też uważam, że jakaś kontrola państwa powinna być, ponieważ w dzikim kapitalizmie to zawsze pracodawca jest na wygranej pozycji bo może zwolnić pracownika i po prostu zatrudnić kogoś innego. Taką sytuację można było obserwować na przykład w XIX wieku kiedy to był w Europie dziki kapitalizm no i pracodawcy robili z pracownikami co tylko chcieli a pracownicy nie mogli się sprzeciwić bo wtedy stracili by często jedyne źródło utrzymania.
Odpisz
5 marca 2020, 07:32
@moth12334: wątpię żeby takie ubezpieczenie w USA opłaciło ci coś więcej niż w miarę podstawowe rzeczy, ludzie którzy mieli ubezpieczenie i tak lądowali na bruku przez np. raka
Odpisz
5 marca 2020, 07:42
@dawcaAiDS: To już zależy jakie ubezpieczenie kupisz, możesz kupić podstawowe ale są też takie które w razie choroby wypłacają nawet 500 tys dolarów, tylko oczywiście takie ubezpieczenie kosztuje ale jest w zasięgu normalnego człowieka.
Odpisz