Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar misiu2731

9 marca 2020, 16:35

Dobra ludzie. Jaki okres czasu dajecie koronawirusie, że ta cała nagonka i wgl się skończy. Mówię tu już o skali światowej

Avatar misiu2731

9 marca 2020, 18:17

@misiu2731: czekam za propozycjami

Avatar
Konto usunięte

21 grudnia 2023, 21:47

@misiu2731: 2 lata

Avatar Archer9128

9 marca 2020, 16:27

Głupie społeczeństwo kierujące się mediami, które doprowadziły do takiej właśnie paniki. Koronawirus to tylko odmiana grypy
Dane sprzed tygodnia:
Ciekawe czy będzie fala czerwonego haha

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (9)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (9)
Avatar Archer9128

13 marca 2020, 18:40

obawiam się, że nie istnieje taki punkt w regulaminie

Avatar Yeyau

29 marca 2020, 14:57

@Archer9128:
Ta grypa z tego co wiem zabiła już więcej osób nie ebola, która ma ponad 60% śmiertelności.
To nie chodzi o procent śmiertelności, tylko o to, jak szybko się rozprzestrzenia. Głód nie jest zaraźliwy.

Avatar
CiasteczekPl

13 marca 2020, 18:42

istnieje istnieje

Avatar Julkaaaaaa96

9 marca 2020, 21:39

Grażyna zbieraj się, idziemy do biedry kupić sto kilo mąki

Avatar SongManka510

9 marca 2020, 21:18

ku*wa w hebe i rossmanie w Poznaniu nie ma plynow i chusteczek antybakteryjnych

Avatar jejacz25

Edytowano - 9 marca 2020, 18:27

Nie wiem. Może dlatego, że nowotwory i choroby układu krążenia nie są zakaźne, a koronawirus tak. I nie twierdzę, że zachowanie ludzi, którzy panikują, szykując się do zagłady jest odpowiednie, ale pragnę zauważyć, że to zestawienie jest niezbyt trafione.

Avatar venomman

9 marca 2020, 17:48

Już 16

Avatar kurczak1122

9 marca 2020, 16:54

Czy tylko ja niemoge zrozumieć jak boomerzy albo osoby pochłonięte przez telewizję wierzą w to że jest to groźne mówię tu o osobach młodych A nie o starszych którym faktycznie coś grozi

Avatar Nanook

9 marca 2020, 17:09

@kurczak1122: Ja uważam, że jest to groźne. Dla seniorów, gospodarki, osób z niższą odpornością, ale przypadki trafiają się nawet u osób całkowicie zdrowych.

Avatar Ameron

9 marca 2020, 17:30

@Nanook: ale wszystkich nie zabije. Teraz te epidemie to nic w porównaniu do chorób takich jak czarna śmierć :P

Avatar Nanook

9 marca 2020, 17:50

@Ameron: Dlatego dobrze, że mamy szczepionki. Już wolę autyzm niż śmierć z powodu dżumy :v

Avatar dustin2001

9 marca 2020, 18:26

@Ameron:
No tak, ale nadal.
Jakby zaraziło 70% świata (co wedle niektórych ze świata nauki jest możliwe), w tym... 20% jest w grupie osłabionej, a śmiertelność nadal wynosi 2,5%, to weźmy np. Polskę!

z 38 mln ludzi, zarażonych zostaje 26,6 mln.
Grupa osłabionych to 5,32 mln.
To 133 000 prawdopodobnie umrą w takim scenariuszu.

No dobra. To nie jest dużo, tak?
No poza tym, że nie to...
Biorąc pod uwagę, że w grupie 20%, o wyższym ryzyku, większość nie umrze, dzięki odpowiedniej pomocy lekarskiej, to jak nagle zabraknie jej dla każdej 5,32 mln osób, to takowy licznik śmierci może znacznie wzrosnąć... Zamiast 2,5% z 5,32 mln, to np. do 45%.
Tylko dlatego że nie ma lekarstw, personelu medycznego, czasu, miejsca, jedzenia...

A problemem w tym wirusie jest to, że bardzo łatwo się zarazić, nie jest nam dobrze znany, występują co najmniej 2 szczepy (na które trzeba oddzielnego lekarstwa) i są sytuacje, kiedy wirus po wyleczeniu nawracał i osoba była znowu chora!
A poza tym może doprowadzić do zapalenia płuc... Wyobraźmy sobie 2 miliony osób w Polsce, które nagle dostaje zapalenia płuc. Przecież to jest tragedia.

Jestem przeciwnikiem paniki, ale trzeba teraz uważać, zamykać granicę i po prostu przestrzegać higieny.

Avatar
Meme_guy

9 marca 2020, 17:20

Tak poza tematem. Widok Pałacu Pod Blachą od strony Wisły i po zmroku jest niesamowity. Niestety zdjęcie marnie odwzorowuje wspaniałą rzeczywistość

Avatar Figarus

Edytowano - 9 marca 2020, 16:50

*operowy chór starts*

Avatar
Konto usunięte

9 marca 2020, 16:39

Tyle, że grypa to też kononawirus, tak?

Avatar Ynnarski

9 marca 2020, 16:14

Przecież jest 16 potwierdzonych zaksżeń koronawirusem w polsce

Avatar
Ustar3

9 marca 2020, 16:19

@Ynnarski: Wow
ten wirus nie pie**oli się w tańcu

Avatar Jodla123

9 marca 2020, 16:08

#18 koronawirusów

Avatar Tomieslaw

6 marca 2020, 14:33

Co to za obraz?

Avatar
Kolorblind

6 marca 2020, 14:47

@Tomieslaw: Upadek Cesarstwa Rzymskiego

Avatar Tomieslaw

6 marca 2020, 15:36

Dzięki.

Avatar
bylojuz12

Edytowano - 6 marca 2020, 14:19

Coś nie wierzę że setki umierają.

Avatar
Konto usunięte

6 marca 2020, 14:34

nie napisali że w Polsce umierają

Avatar Project007

Edytowano - 6 marca 2020, 14:45

W 2018 roku zmarło 414 tysięcy osób w Polsce, z czego ~25% z nich z powodu nowotworów złośliwych. To daje ok. 104 tysięcy śmierci rocznie z powodu nowotworów. Czyli około 285 osób dziennie. Dane od Głównego Urzędu Statystycznego

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Totalnie

To właśnie dlatego dzieci uważają je za takie cool

Najwspanialszy spośród przedmiotów

Młodzi gniewni

Phi!

Rel

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka