Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar
Somsiad

25 marca, 18:37

Oczywiście, wielkie korporacje mają duże przychody, ale trzeba też wziąć pod uwagę, że mają również ogromne wydatki. To nie jest takie proste.

Avatar KufelMleka

25 marca, 18:39

O tak. Zwłaszcza jeśli każdy z zarządu ma dziesiątki tysięcy przychodu miesięcznie i jakimś sposobem też nikt z nich nie ma żadnych oszczędności.

Avatar ZetSeter

25 marca, 19:00

Zawsze mogą sprzedać lokale i sprzęt, na coś w końcu wydawali te pieniądze i jeśli firma, przez kilka lat nie zrobiła oszczędności na 2 tygodnie to coś chyba jest nie tak

Avatar kazdan480

25 marca, 21:56

@ZetSeter: kto od nich kupi?

Avatar ZetSeter

25 marca, 22:47

@kazdan480: Komornik, lombardy, firmy z osczędnościami.

Avatar kazdan480

25 marca, 22:54

@ZetSeter: Jak wszyscy będą sprzedawać to te sprzęty będą bardzo tanie

Avatar ZetSeter

25 marca, 22:56

@kazdan480: Mogą zastawić, noi przewidywać, że takie coś nadejdzie, według mnie keśli firma ledwo wiąże koniec z końcem to i tak upadnie

Avatar Sekutar

30 marca, 10:04

@ZetSeter: duże firmy mają też pełno inwestycji i kredyty na które idzie duuuużo pieniędzy

Avatar Marequel

30 marca, 11:43

@KufelMleka: oczywiście dzbanie że wielkie korporacje nie mają po prostu kasy w skarpecie bo po pierwsze jak po drugie to sie nie opłaca. Jak kasa nie płynie to traci na wartości więc w wielkich korporacjach wszystko jest planowane i wydawana jest kasa która zostanie zarobiona np za miesiąc. Jeśli takie na przykład sony ma jakieś zapasy na czarną godzinę to raczej w postaci półproduktów które można szybko zkręcić do gotowuch produktów i sprzedać albo coś takiego, ale nigdy w postaci czystej gotówki bo ta szybko traci na wartości. No a pozostając przy sony to cóż. 5 min googlowania i przeliczania na złotówki starczyły żeby wyliczyć że gdyby każdy pracownik sony zarabiał średnią krajową w Japonii to żeby pozwolić sobie na jeden miesiąc nic nie robienia ale płacenia pracownikom firma straci jakiś 1.372.800.000 zł. Nawet jeśli rzeczywista wypłata jest mniejsza to reszta o tak wyrównuje się w utrzymywaniu infrastruktury przy życiu. Nikt normalny by nie trzymał kasy o równowartości 5.5tony złota tak o po prostu na czarną godzinę, bo jedyne co może zaszkodzić takim gigantom to wojna i pandemia czyli coś co sie zdarza raz na kilkadziesiąt lat.

Avatar Marequel

30 marca, 11:45

@ZetSeter: żaden lombard nie weźmie ci pod zastaw fabryki albo tira produktów szczególnie w czasie pandemi

Avatar KufelMleka

30 marca, 11:56

@Marequel: Ja to napisałem w kontekście konkretnych osób, a nie całej firmy czy korporacji. Nie ma nigdy sytuacji w której coś nie stanowi potencjalnego zagrożenia dla czegokolwiek, bo akurat wszechświat jest dość nieprzewidywalny, a ludzie jeszcze bardziej. Nikt nie każe robić każdemu zapasów jak Egipt przed siedmioma laty głodu i suszy, ale chyba logicznym jest zapewnienia sobie minimalnej rezerwy na naprawdę czarną godzinę oraz zapewnienie sobie tyle samowystarczalności, żeby móc nie żebrać o ulgi podatkowe, zwłaszcza w przypadku posiadania takiej ilości kapitału, który pozwala na zapewnienie podstawowych potrzeb życiowych i odłożenie choć odrobiny grosza od czystego zarobku.
A poza tym zniżanie się do użycia wobec rozmówcy inwektyw to jest coś, co trzeba zrobić iście z polotem, a nie za pomocą prostych rzeczowników pospolitych określających naczynia, ty szuflado skręcona młotem bezwładnym, sokole goły i wyprana serweto na utytłanym dżemem obrusie bladego świtu przed dniem wypłaty dla grabarza, ty komentatorze od siedmiu boleści kasjerki z osiedlowego sklepu, ty brakujący dystansie między wiadomym a niewykrywalnym, między poczuciem humoru a luźną wypowiedzią, między szczęściem gwiazd a błotem twej codzienności, ty szafo przelotowa w ruchliwym przedsionku, oby zdrowa była twoja mać!

Avatar Marequel

30 marca, 12:04

@KufelMleka: ić żeby ci marchewki skisły na polu

Avatar KufelMleka

30 marca, 12:09

@Marequel: To ja twojej rodzicielce zdrowia życzę, a ty mi tak nikczemnie responsujesz?! O ty zarazo współczesnej uprzejmości, kwiecie nabrzmiały zaszłych zelżywości, jataganie naostrzony kamieniem nieczułego serca! Ty namiestniku nieprawy kodeksu Hammurabiego, ty przepatrywaczu jejańskich niw, ty deklasycyzujący antenacie paszkwili niższych lotów!

Avatar Rakiczan

30 marca, 15:32

@Marequel: Moja firma zajmująca sie izolacjami w krajach typu Niemcy Szwecja Szwajcaria itd ale mająca też duży warsztat w polsce zaczęła r*chać praktykantów na kase i przestała wypłacać stypendia żeby zaoszczędzić. Pracownicy nie dostają obiecanych im premii i dostają ledwo pół wypłaty za tak samo wykonaną prace. To nie jest normalne, to jest po prostu januszowy biznes bo z tego co wiem prezes został na swojej stawce 40tys bo "bardzo sie stresuje utrzymaniem firmy i mu sie należy" powiedziała nam to babka o której cały zakład mówi że kolokwialnie "daje dupy temu staremu ch*jowi"

Avatar Marequel

30 marca, 17:31

@Rakiczan: nie no wiadomo nic tak nie motywuje pracowników do rozwijania firmy jak r*chanie w dupe

Avatar Rakiczan

30 marca, 17:51

@Marequel: I odpowiedzi na nasze zażalenia to "miejmy nadzieje że bedziemy mieli do czego wracać za miesiąc" czyli ogólnie firma jest już w dość mocnej dupie i żeby nie upaść to r*cha pracowników (bardziej niż wcześniej bo wcześniej też każdego r*chali)

Avatar Marequel

30 marca, 22:09

@Rakiczan: a orientujesz sie ile osób jest zatrudnionych?

Avatar Rakiczan

30 marca, 22:21

@Marequel: Z tysiąc? Może pół

Avatar Marequel

31 marca, 09:10

@Rakiczan: no to januszowanie na swojej pensji wiele nie zmieni poza morale zespołu. Zj*b ale nie krytyczny

Avatar Kaoili

30 marca, 11:51

Bankrupctwo
Ciekawe słowo

Avatar JaBezTrybu

30 marca, 11:53

@Kaoili: Komuś się zlało z angielskim "bankruptcy"

Avatar Spartakus_PSP

Edytowano - 30 marca, 11:03

*na skraju bankructwa
*grammar nazi off*

Avatar Dark_Dante

30 marca, 10:55

Tutaj chodzi o płynność finansową. Takie korporacje mogą zarabiać miliony, jednak faktycznej "twardej gotówki" mają może po dwadzieścia-pięćdziesiąt tysięcy, resztę od razu lokują w nowe projekty, nierzadko wspomagając się kredytami.

Avatar Idiosyncratic

30 marca, 10:44

Veggietales Facts

Avatar Dio__

30 marca, 10:15

A co tam, pogeneralizujmy sobie!

Avatar IdealnaJaszczurka

25 marca, 18:32

nie słyszałam jeszcze żeby jakaś wielka korporacja narzekała

Avatar preriokur

25 marca, 21:56

@IdealnaJaszczurka: Ja narzekałem w imieniu wielkich korporacji.

Avatar ZetSeter

25 marca, 22:48

@IdealnaJaszczurka: Jakieś sklepy itp. mówią, że PiS zły, bo orzez kwarantnne teraz upadają

Avatar Lumii

25 marca, 18:30

Sounds like a communist propaganda but ok

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Brak avatara
Dodane przez: Kolorblind

Błagam was, przy dzisiejszej technologii?

Prawie to samo

Tak to już bywa

W sumie to może być prawda

Trochę tego czekania jest

Zawsze

W Mario Kart nie ma miejsca na sentymenty

Quo vadis, żółwiu?

Ale zło

Chyba jeszcze trochę sobie poczekamy

Pij wodę, będziesz wielki

To nie może się dobrze skończyć

Pies psu nierówny

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka