Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar Akatrosh

Edytowano - 14 października 2013, 18:29

Człowiek sam powinien odróżniać dobro od zła. Inna sprawa, że jest coś takiego jak prawo, którego się nie przeskoczy i za swoje czyny poniesie się odpowiednie konsekwencje. Po za tym religia powinna tylko wskazywać co jest dobre a co złe, a nie mówić co wolno a czego nie.

Jestem ateistą, bo większość religii za bardzo się narzuca i kieruje ludzkim życiem mówiąc co jest złe a co dobre. Nie pozwalając człowiekowi samemu podjąć decyzji według jego moralności.

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (4)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (4)
Avatar Pottermanka

15 października 2013, 22:07

@Dorogon: Jakis klotliwy jestes ostatnio. Wydajesz sie na cos wkurzony, chcesz pogadac? :c

Avatar Dorogon

16 października 2013, 10:56

@Pottermanka: Chętnie :D możemy umówić się w jakiejś kawiarence na gorącą czekoladę, jakieś ciastko i porozmawiać :)

Avatar jacek1s

14 października 2013, 18:56

Bez sensu.... ja jestem Agnostykiem i jakoś jeszcze nikt nie umarł ani nic nie rozsadziłem.... równie dobrze mógł bym być chrześcijaninem i zamordować 50 osób po czym modlić się do Boga i tak dalej... (bez obrazy dla chrześcijan) A tak w ogóle Religia nie ma nic wspólnego z morderstwami.... to tylko nasza psychika,etyka i człowieczeństwo odpowiada za to czy jesteśmy dobrym obywatelem czy mordercą/psychopatą.

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (7)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (7)
Avatar Pottermanka

15 października 2013, 22:03

@Dorogon: Krucjaty nie mialy podtekstu religijnego? DO WIKIPEDII!

Krucjaty (łac. crux, krzyż) – określenie religijnie sankcjonowanych wypraw zbrojnych w średniowieczu, podejmowanych przez państwa i rycerstwo głównie katolickiej Europy. Wojny te były prowadzone przede wszystkim przeciw muzułmanom, ale także przeciw poganom, chrześcijańskim heretykom, a czasami nawet przeciw samym katolikom. Choć powody tych wojen były w dużym stopniu religijne, to mieszały się one również z czynnikami politycznymi i ekonomicznymi. Krucjaty ogłaszane były głównie przez papieży, jednak czasami również przez innych władców, wspieranych przez papiestwo.

Ojej, chyba nie masz racji.

Avatar Dorogon

16 października 2013, 10:52

@Pottermanka: Zrozumcie - tak, krucjaty były kościelne, tak pod pretekstem szerzenia wiary, ale robiono je dla zysków, albo tak jak już pisałem przeciwko islamizacji lub szerzeniu się heretyków, którzy między innymi propagowali ustroje anty państwowe, anty rozrodcze, albo działali przeciw człowiekowi. Np. kościół rozbił wiarę, która stawała się dość potężna, a zakazywała się rozmnażać, ponieważ uważała narodziny dziecka za zło, bo człowiek jest złem stworzonym przez szatana - ta wiara była zagrożeniem dla rozwoju ludzkości, bo ciekawe jak byśmy dzisiaj wyglądali w wierze, która uważa nas za zło, za śmieci i zabrania się rozmnażać. Albo jakby wyglądała Europa, gdyby krucjaty nie zastopowały napływu Islamistów i ataków Islamistów na Europę (tak, Islamiści nas atakowali, i między innymi dlatego były krucjaty, ale w dzisiejszych czasach jest wszystko tak poprawne politycznie, że nie mówi się o tym, że muzułmanie nas atakowali, bo jeszcze by się obrazili).

Zacznijmy od tego, że władza kościelna w tamtych czasach wcale nie była pobożna, a nawet uważano, że wielka wiara człowiekowi mogła by przeszkadzać w wypełnianiu danych funkcji, więc trudno sądzić, że krucjaty były z powodów religijnych, skoro ci wywołujący je nie do końca byli wierzącymi

Co do wikipedii - wiesz, że tam napisać artykuł może każdy? Skoro powszechna wiedza jest taka, że krucjaty były dla wiary, to tam będzie tak pisać, bo mało kto zainteresuje się tym dogłębniej, przeczyta jakieś opracowania historyczne, itd. Krucjaty miały w sobie taki czynnik religijny, że po prostu żołnierze walczący w tych krucjatach myśleli, że robią to dla wiary i uważali to za dobre.

Avatar TheGreatcat

14 października 2013, 18:11

Istnieje coś takiego jak etyka lub moralność które nie mają związku z żadną religią. Do tego wygodniej się żyje nie będąc w więzieniu lub zastrzelonym przed policję XD.

Avatar Dorogon

15 października 2013, 12:12

@TheGreatcat: Nie powiedziałbym, że dzisiejsza etyka, moralność, itd. nie mają nic wspólnego z religią. Etyka i moralność jak najbardziej kształtują się na podstawie religii. Przykład: spójrz na etykę i moralność muzułmanów i na naszą. Dlaczego są tak różne? Bo przez setki lat była kształtowana w umysłach ludzi na podstawie innej religii. Tysiące lat temu, gdy ludzkość ledwo wychodziła z jaskiń, zabijanie nie było czymś złym, bo oni nie mieli religii, która by im tego zakazywała = nie mieli podstawy do wykształcenia w sobie takiej moralności. Aztekowie - składanie ludzi w ofierze nie było u nich czymś złym, ponieważ religia im to nakazywała/zezwalała. Więc tak, etyka i moralność jak najbardziej kształtują się w dużej części na podstawie religii - nie mówię, że tylko, ale religia wyznawana przez długi czas MUSI mieć wpływ na postrzeganie świata przez ludzi.

Avatar benman

15 października 2013, 13:40

@Dorogon: Nie wszyscy muzułmanie są źli spójrz na dzisiejszych tatarów (czy kto to był) oni są muzułmanami a wyrobili sobie moralność.

Avatar Dorogon

15 października 2013, 20:10

@benman: No tak, ale zauważ, że Tatarzy jedynie przyjęli Islam i to trochę później i pewnie między innymi dlatego są łagodniejsi, a drugi aspekt to taki, że Tatarzy żyją wśród nas, wśród innych wiar, przyjmuja naszą Europejską kulturę, itd. a muzułmanie żyją we własnym otoczeniu i sami się nakręcają :D

Avatar
Konto usunięte

14 października 2013, 18:12

No w sumie... Niszczenie budynków, wysadzanie się za pomocą pasa z bombami to domena Muzułmanów, a problem w tym, że ludzie mylą ateistów z sługami Allaha walczącymi z ,,niewiernymi''.

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (8)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (8)
Avatar
Konto usunięte

15 października 2013, 18:27

@kamil77: W przenośnym, właściwie to ukrytym znaczeniu można zobaczyć, że to sugeruje właśnie dziwiąc się tym jak to napisałeś. Wiem, że ogólnie twój tok myślenia jest poprawny, ale ja za bardzo się wczuwam w tym dążeniu do filozofa, z resztą czasem mnie tak w szkole nazywają :P Tobie wydaje się, że jestem głupi albo źle zrozumiałem ten komiks, ale ja po prostu zastanawiałem się nad głębszym jego znaczeniem :) Skończmy tą rozmowę bo spam się tu zrobił :d

Avatar kamil77

15 października 2013, 18:52

Nie uważam tego za spam, raczej dyskusję na temat zapostowanego materiału. Całkiem na poziomie zresztą. Nie twierdzę też że jesteś głupi ani nic podobnego. Zwracam jedynie uwagę na dość oczywisty fakt, że zbyt łatwo przekroczyłeś granicę dogłębnej interpretacji i nadinterpretacji. Zresztą zauważ, że dyskusja wyszła od posta w którym stwierdziłeś, jakoby przeciętny człowiek mylił muzułmanina z ateistą. Hiperbola wyższych lotów. No ale skoro tego chcesz, to ok, zakończmy.

Avatar
Konto usunięte

15 października 2013, 18:34

To nie jest tak, że ateiści nie mogą być dobrymi ludźmi, bo tak naprawdę wszystkie wojny spowodowane są przez religię. Zamachy-motyw religijny. Moim zdaniem ludzie wierzą w boga bo się boją, boją śmierci, tego, że nic dalej nie ma i zamiast się z tym pogodzić stworzyli sobie wymyślonego przyjaciela, nawet w starożytności tak było. "Stworzenie" boga mogło mieć też motyw regulacyjny, gdyby ludzie nigdy nie wymyślili boga nasz świat byłby teraz zapewne pogrążony w chaosie ponieważ nikt by się niczego nie bał i robił co chciał. I taka mała notka do hejterów, każdy minus dla mnie tylko potwierdzi, że mam rację.

Avatar witorrr98

14 października 2013, 19:29

Nie chcę mi się czytać tego,co jest pod spodem,dlatego napiszę:
Ateista nie boi się,że po 50 morderstwach,trafi do piekła,tylko,że po pierwszym wyląduję w pierdlu na dożywociu.

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (5)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (5)
Avatar Dorogon

15 października 2013, 16:26

@witorrr98: Przeczytaj jeszcze raz co napisałem :P Nie chodzi o to, że kara dożywocia nie jest przyznawana, tylko o to, że więźniowie na zachodzie i tak są wypuszczani po iluś tam latach, nawet jak mają dożywocie.

Avatar witorrr98

15 października 2013, 17:12

@Dorogon: No chyba,że tak,ale to i tak koniec końców chodzi o strach przed karą nie boską,a społeczną :)

Avatar kamil77

Edytowano - 14 października 2013, 18:30

I co z tego skoro i tak spłonie w piekle, no przynajmniej wedle Terlikowskiego (if ya know what I mean).

Avatar svartrav

15 października 2013, 01:08

@kamil77: Pamiętne "bycie dobrym, gdy nie wierzy się w Boga wcale nie zbliża człowieka do zbawienia a wręcz przeciwnie, szkodzi" parafrazując...

Avatar
Konto usunięte

14 października 2013, 18:49

I tak narodził się ziggs!

Avatar Polska_z4smazka

14 października 2013, 19:39

Dziecko LoL'a. Poza tym możesz poczytać Lore.

Avatar AdiXiks

14 października 2013, 18:31

Bo od tego mam gry.

Sprawdź czy masz wymagane wtyczki, a następnie opisz dokładnie problem najlepiej ilustrując go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Spoko, dawaj jeszcze

No nie przetłumaczysz

ZAKAZ ZGROMADZEŃ!

Dobry filmik

Można się było spodziewać...

Gracze Minecrafta znają to

Wiemy już, jak znajdą kasę na tarczę antykryzysową

Kwarantanna dzień 15...

Od tej strony to prawda

Kiedyś to się z kurą o chleb biło...

Życie pisze najlepsze memy

Katastrofa!

I to szybko

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka