Byłoby, a nawet nie wiem czy nie ma już miejsca. Problem jest w pieniądzach, a nie samej możliwości produkcji, bo chińczyk woli tańszy plastik, a nie ten, który jest bezpieczniejszy.
@jacek1s:
To nie brzmi tak dobrze. I tak wszyscy wpi***alamy pełno mikroplastiku z jedzeniem i napojami.
Ja chciałbym powrotu tej loszki, co niby wynalazła bakterie zjadające plastik.
Zarobek jest wtedy gdy kupujesz plastik za grosze i sprzedajesz za złotówki. Nikogo nie interesuje (w chinach) wytwarzanie dziadostwa za złotówki i sprzedawanie za kilka złotych więcej.
@Pawelel19: plastikowe opakowania są częstą przyczyną śmierci wśród zwierząt, bo te je zjadają, lub w nich utykają Ludzie po prostu wyrzucają je byle gdzie
@Pawelel19: właśnie mnie też trochę zastanawia, bo nie tylko ludzie by tego dotykali, jeszcze kurz w sklepie, ktoś kichnie, kaszlnie i wszystko poleci na to "opakowanie". O wiele lepiej byłoby po prostu kupować sobie piwa pojedynczo, ktoś chce 6 to sobie kupi 6, nie potrzeba do tego opakowania
a chyba, że tak jak pan wyżej napisał
@Pawelel19: Aaa, już rozumiem, to nie jest opakowanie do jedzenia dla nas tylko dla rybuniek, ptaków oraz żółwi (jest to opisane na filmiku producenta)
@Pawelel19: Ryby się zaplątuje w te opakowania.
Był nawet cały odcinek "Berta i Erniego" o tych opakowaniach.
A w jednym odcinku "Simpsonoów" pan Burns użył ich jako sieci.
Teraz się nagle wszyscy kurzem czy kichaniem przejmują. Jak covida nie było to każdy miał na to wywalone i jakoś nic się nie działo. Teraz za to sami paranoicy są.
Komentarze
Odśwież21 maja 2020, 21:47
Łatwiej byłoby po prostu wyprodukować plastik rozpuszczający się w wodzie.
Odpisz
21 maja 2020, 22:47
@jacek1s: No ja nie wiem czy byłoby to takie łatwe xD
Odpisz
21 maja 2020, 22:51
Byłoby, a nawet nie wiem czy nie ma już miejsca. Problem jest w pieniądzach, a nie samej możliwości produkcji, bo chińczyk woli tańszy plastik, a nie ten, który jest bezpieczniejszy.
Odpisz
21 maja 2020, 22:52
@jacek1s: No jak już to mógłby być zjadany przez bakterie
Odpisz
21 maja 2020, 22:55
Wyjść jest wiele, ale jest to nieopłacalne. Kapitalizm nie patrzy na szkody czy zanieczyszczenia, a na zarobek.
Odpisz
23 maja 2020, 08:51
@jacek1s: ale to by kosztowało, a tak i opakowanie jest lżejsze i tak się szybciej rozkłada. Gdzieś czytałem że to jakoś ze zboża zrobione
Odpisz
23 maja 2020, 09:00
@jacek1s:
To nie brzmi tak dobrze. I tak wszyscy wpi***alamy pełno mikroplastiku z jedzeniem i napojami.
Ja chciałbym powrotu tej loszki, co niby wynalazła bakterie zjadające plastik.
Odpisz
23 maja 2020, 09:38
@jacek1s: Tu się zgadzam, planetę zanieczyściliśmy głównie przez kapitalistyczny konsumpcjonizm.
Odpisz
23 maja 2020, 10:48
@Broski: przez komunistyczny przemysł*
Odpisz
23 maja 2020, 10:57
@jacek1s: Jak się niweluje szkody,
to jest zarobek.
Odpisz
23 maja 2020, 14:18
Zarobek jest wtedy gdy kupujesz plastik za grosze i sprzedajesz za złotówki. Nikogo nie interesuje (w chinach) wytwarzanie dziadostwa za złotówki i sprzedawanie za kilka złotych więcej.
Odpisz
23 maja 2020, 22:08
@jacek1s: Podwyższanie jakości zwiększa zysk.
Odpisz
23 maja 2020, 22:19
Podwyższenie jakości zwiększa wydatek, a nie zysk.
Odpisz
21 maja 2020, 20:50
Przepraszam, lecz co ma opakowanie do piwa z ratowaniem zwierząt? Może to być oczywiste, lecz ja tego nie rozumiem
Odpisz
21 maja 2020, 20:51
@Pawelel19: jak sie kartonem zapchasz to pozniej miesa nie bedziesz chcial
Duh
Odpisz
21 maja 2020, 20:54
@Pawelel19: plastikowe opakowania są częstą przyczyną śmierci wśród zwierząt, bo te je zjadają, lub w nich utykają Ludzie po prostu wyrzucają je byle gdzie
Odpisz
21 maja 2020, 20:57
@polak922: Tylko jak z higieną? To opakowanie jest dotykane przez wiele osób, trzeba je jakoś czyścić?
Odpisz
21 maja 2020, 20:58
@Pawelel19: no i co że trzeba czyscić jak posolisz to może nawet smaczne będzie zgaduje że będzie smakować jak jakieś wafle
Odpisz
21 maja 2020, 21:02
@Pawelel19: Te opakowania mogą być jedzone przez zwierzęta, też szybko się rozkładają
Odpisz
Edytowano - 21 maja 2020, 21:03
@Pawelel19: właśnie mnie też trochę zastanawia, bo nie tylko ludzie by tego dotykali, jeszcze kurz w sklepie, ktoś kichnie, kaszlnie i wszystko poleci na to "opakowanie". O wiele lepiej byłoby po prostu kupować sobie piwa pojedynczo, ktoś chce 6 to sobie kupi 6, nie potrzeba do tego opakowania
a chyba, że tak jak pan wyżej napisał
Odpisz
Edytowano - 21 maja 2020, 21:04
@Pawelel19: Aaa, już rozumiem, to nie jest opakowanie do jedzenia dla nas tylko dla rybuniek, ptaków oraz żółwi (jest to opisane na filmiku producenta)
Odpisz
21 maja 2020, 21:06
@Tajnyifajny: Akurat to pisałem...
Odpisz
21 maja 2020, 21:06
@Pawelel19: ok
Odpisz
21 maja 2020, 21:10
@Tajnyifajny: Jakby co mówię że to nie pretensja
Odpisz
21 maja 2020, 21:20
@Pawelel19: Ryby się zaplątuje w te opakowania.
Był nawet cały odcinek "Berta i Erniego" o tych opakowaniach.
A w jednym odcinku "Simpsonoów" pan Burns użył ich jako sieci.
Odpisz
22 maja 2020, 09:02
Dlatego gość z florydy stworzył je jadalne
Odpisz
22 maja 2020, 09:02
@Tajnyifajny: Dokładnie
Odpisz
22 maja 2020, 09:03
@Pawelel19: Spoko
Odpisz
Edytowano - 23 maja 2020, 09:40
Teraz się nagle wszyscy kurzem czy kichaniem przejmują. Jak covida nie było to każdy miał na to wywalone i jakoś nic się nie działo. Teraz za to sami paranoicy są.
Odpisz
23 maja 2020, 09:46
@Broski: z jednej strony masz rację, nagle ludzie sobie przypomnieli o higienie, no nie? Ale akurat ja byłam na to wyczulona od zawsze
Odpisz
23 maja 2020, 08:49
Wow meme bez wdół głosów
Odpisz
22 maja 2020, 06:19
A nie lepiej napisać, że gość z Florydy po prostu zjadł opakowanie z 6-paka?
Odpisz
21 maja 2020, 21:36
Tyle jest o gościu z Florydy tylko i wyłącznie, bo Floryda dopuszcza media do akt w sprawach policyjnych.
Odpisz
21 maja 2020, 20:58
Ferdynand Kiepski miał siatke na piwo, to jest ekologiczne rozwiązanie
Odpisz