Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar czlowiekjasiolec

12 lutego 2021, 10:46

rel

Avatar DeMajkel

26 czerwca 2020, 11:58

A podusilibyśmy się, jakby tak azot zniknąl z powietrza?

Avatar zomdiax5

26 czerwca 2020, 13:10

@DeMajkel: Nieda sie przypadkiem zatruć tlenem jak sie oddycha czystym O2?

Avatar xXkuba22Xx

26 czerwca 2020, 13:39

@zomdiax5: nie. mozna oddychac czystym tlenem i jest to nawet lepsze dla płóc. Pływacy przed zawodami tak robią.

Avatar xXkuba22Xx

26 czerwca 2020, 13:41

@zomdiax5: "Hiperbaria tlenowa to, mówiąc najprościej, oddychanie czystym tlenem w specjalnych komorach, pod zwiększonym ciśnieniem. W takich warunkach zawartość tlenu w organizmie gwałtownie wzrasta, między innymi dlatego że tlen jest przenoszony nie tylko przez hemoglobinę, ale także rozpuszcza się w osoczu krwi.

Podawany w warunkach zwiększonego ciśnienia dociera do niedotlenionych tkanek, a przy tym posiada naturalne właściwości bakteriobójcze, wypiera z połączeń z hemoglobiną trucizny - przede wszystkim tlenek węgla. Efektem terapii tlenem hiperbarycznym jest szybkie gojenie się ran, ustępowanie obrzęków, lepsze przyjmowanie się przeszczepów skórnych, niwelowanie skutków zatrucia tlenkiem węgla, do czego w Krakowie - mieście niskiej emisji - dochodzi bardzo często."

Avatar zomdiax5

27 czerwca 2020, 01:19

@xXkuba22Xx: tego sie przypadkiem nierobi określony czas a nie ciągle oddycha 24/7? Bo to też jest różnica

Avatar xXkuba22Xx

27 czerwca 2020, 14:27

@zomdiax5: no tak. przeciez ludzie nie chodza ciągle podłączeni do butli z tlenem, albo musieliby cale życie siedziec w tych komorach

Avatar zomdiax5

27 czerwca 2020, 16:07

@xXkuba22Xx: No tak, ale mówimy o sytuacji w której skład powietrza to 100% tlen

Avatar xXkuba22Xx

27 czerwca 2020, 16:08

@zomdiax5: tak

Avatar Bio_Jogurt

22 czerwca 2020, 12:08

Czekaj co ?

Avatar pruwka12213

22 czerwca 2020, 16:18

@Bio_Jogurt: mam dokładnie tak samo

Avatar
Trucizna

26 czerwca 2020, 11:08

@pruwka12213: 90% tlenu to powietrze 5% chyba azotu, czegoś jeszcze + 1% pozostałe - skład powietrze miał być, ale nie wiem :c

Avatar
Konto usunięte

26 czerwca 2020, 11:20

Nah
21% tlenu, 78% azotu, 1% argonu i innych.

Avatar koberek

27 czerwca 2020, 00:11

Tak jest dokładnie. Gdyby powietrze zawierało sam tlen wszystko przy pierwszym pożarze by się zfajczyło

Avatar
Konto usunięte

27 czerwca 2020, 00:12

@koberek: I nie było by roślinności

Avatar koberek

27 czerwca 2020, 00:24

Słusznie. Azot jest bardzo potrzebny do rozwoju roslin

Avatar niszczycielplackow

26 czerwca 2020, 14:21

Ja tam się na tym nie znam jak oddycham to oddycham nie?

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Frustrujące

Północne Węgry

Można, tylko trzeba wstawać rano

No to posłuchane

Znak czasów

Najwspanialszy spośród przedmiotów

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka