Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar Mistrz_Yoda_

5 lipca 2020, 18:22

Dlaczego mem ten prezentuje mnie jako osoba głupia?

Avatar
Konto usunięte

5 lipca 2020, 18:26

Avatar Tymek590

27 czerwca 2020, 18:13

dlatefo isntieieje taki fajny znaczek co wyglada tak ± :DDDD

Avatar starmagedon

Edytowano - 27 czerwca 2020, 18:23

@Tymek590: Jeśli dobrze pamiętam to ten znaczek oznacza "plus minus" Czyli około jakieść wartości
W tym wypadku stosuje się "v" co oznacza "także"
X^2=4
X=2 v X=-2

Avatar Tymek590

27 czerwca 2020, 18:28

@starmagedon: z Wikipedii

"Znak plus-minus (±) jest oznaczeniem matematycznym stosowanym:

• do wskazania precyzji przybliżenia,

• dla wskazania, że dana wartość może być dodatnia lub ujemna."

czyli może być używane jak ja pokazałem (±2)
oraz tak jak ty (0,7 ± 0,2), ale do tego też może służyć ~

± ma też inne zastosowania, które warto sprawdzić na anglojęzycznej Wikipedii

Avatar starmagedon

Edytowano - 27 czerwca 2020, 18:30

@Tymek590: Czyli obydwaj mieliśmy racje
Na lekcjach używaliśmy tylko "v" a do przybliżenia ~

Avatar Tymek590

27 czerwca 2020, 18:31

@starmagedon: a my nie używaliśmy żadnego tylko po prostu przyjmowaliśmy wynik dodatni

Avatar starmagedon

27 czerwca 2020, 18:32

@Tymek590: Większość ludzi nawet nie zdaję sobie sprawy z tego, że potęga liczby ujemnej zawsze jest dodatnia

Avatar
Cudak

27 czerwca 2020, 18:52

@starmagedon: Niestety, ale muszę się przyczepić i doprecyzować niektóre przedstawione tutaj rzeczy.
Po pierwsze znak ± nie oznacza, jak to ująłeś "około jakiejś wartości", lecz to, że dana wartość może być dodatnia lub ujemna. Stosuje się ten znak również do wskazania precyzji przybliżenia (np. w niepewnościach pomiarowych podczas przeprowadzania doświadczenia) i pewnie to właśnie miałeś na myśli, ale w tym przypadku poprawne jest pierwsze znaczenie tego symbolu.
A po drugie znak logiczny alternatywy "∨" nie czyta się jako "także", lecz "lub" i oznacza on, że musi być spełniony co najmniej jeden warunek lub wszystkie na raz.
W przypadku gdy tylko i wyłącznie wszystkie warunki muszą być spełnione równocześnie, stosuje się symbol koniunkcji "∧".

Pewnie zabrzmiałem teraz jak rasowy pan maruda, więc przepraszam, ale niestety musiałem.

Avatar starmagedon

27 czerwca 2020, 18:55

Nie pamiętałem dokładnie tego ale tak właśnie to pisaliśmy na lekcjach i jakoś zapamiętałem to jako "także"
Jednak danke za doprecyzowanie

Avatar Tymek590

27 czerwca 2020, 19:05

i jeszcze funfact
± mozna uzywac w rownaniacb typu a ± b ± c i to moze sie rownac a + b + c albo a - b - c
dla roznosci uzywa sie ± z ∓ czyli a ± b ∓ c i to moze sie rownac a + b - c albo.a - b + c

Avatar Tymek590

Edytowano - 5 lipca 2020, 17:42

nk wjesz ja mam najiswijekszu ilorooaz ikntletignejci na trj dtornie i od smaego vzytanaia moich koemntarzy iq osoby soe zwiekzza

EDIT: koles usunal -_-

Avatar starmagedon

27 czerwca 2020, 18:13

Zgromadźcie się to powiem wam tajemnice

Procenty są odwracalne 12% z 50 to to samo co 50% z 12

Avatar
Konto usunięte

27 czerwca 2020, 18:32

@starmagedon: Nie ma to jak odkryć, że mnożenie jest przemienne

Avatar starmagedon

27 czerwca 2020, 18:34

Łatwiej jest obliczyć 25% z 8 niż 8% z 25, mało kto o tym wie

Avatar Towarzysz777

Edytowano - 27 czerwca 2020, 19:59

@starmagedon: Ja i tak zawsze robiłem proporcjami, więc takie problemy mnie omijały, a w niektórych przypadkach chyba to nie ma większego znaczenia

12,6% z np. 420
420 - 100%
42 - 10%
4,2 - 1%
2,1 - 0,5%
0,42 - 0,1%

I dodawankooo
42 + 2 * 4,2 + 2,1+ 0,42 = 52,92
Koniec. A w szkole się dzieci uczą jakichś wzorów, skracania, podstawiania i dojście do wyniku zajmuje im pół godziny

Avatar starmagedon

27 czerwca 2020, 20:04

@Towarzysz777: Ja też tak robiłem, dlatego, że jest to po prostu łatwiejsze niż jakieś mnożenie na ukos

Avatar MatjeGg21

5 lipca 2020, 17:11

@Towarzysz777: ja też tak robię

Avatar
Valentine_

5 lipca 2020, 17:40

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Avatar HamiltonFan
Dodane przez: HamiltonFan

A, okej

Phi!

Powodzenia

Trzykrotny T

Kochani czekamy 17 godzin, nie będę złodziejom płacić

Najwspanialszy spośród przedmiotów

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka