Pominięte przez wszystkich -2
Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
Tacy sami, a ściana między nami
To się nie może nie udać
Lekko nie będzie
Niegrzeczny Oskarek
Nie zadzieraj z bobrami
Piłka odbita od balkonika liczy się jako ręka?
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież5 lipca 2020, 18:22
Dlaczego mem ten prezentuje mnie jako osoba głupia?
Odpisz
5 lipca 2020, 18:26
@Mistrz_Yoda_: Nie?
Odpisz
27 czerwca 2020, 18:13
dlatefo isntieieje taki fajny znaczek co wyglada tak ± :DDDD
Odpisz
Edytowano - 27 czerwca 2020, 18:23
@Tymek590: Jeśli dobrze pamiętam to ten znaczek oznacza "plus minus" Czyli około jakieść wartości
W tym wypadku stosuje się "v" co oznacza "także"
X^2=4
X=2 v X=-2
Odpisz
27 czerwca 2020, 18:28
@starmagedon: z Wikipedii
"Znak plus-minus (±) jest oznaczeniem matematycznym stosowanym:
• do wskazania precyzji przybliżenia,
• dla wskazania, że dana wartość może być dodatnia lub ujemna."
czyli może być używane jak ja pokazałem (±2)
oraz tak jak ty (0,7 ± 0,2), ale do tego też może służyć ~
± ma też inne zastosowania, które warto sprawdzić na anglojęzycznej Wikipedii
Odpisz
Edytowano - 27 czerwca 2020, 18:30
@Tymek590: Czyli obydwaj mieliśmy racje
Na lekcjach używaliśmy tylko "v" a do przybliżenia ~
Odpisz
27 czerwca 2020, 18:31
@starmagedon: a my nie używaliśmy żadnego tylko po prostu przyjmowaliśmy wynik dodatni
Odpisz
27 czerwca 2020, 18:32
@Tymek590: Większość ludzi nawet nie zdaję sobie sprawy z tego, że potęga liczby ujemnej zawsze jest dodatnia
Odpisz
27 czerwca 2020, 18:52
@starmagedon: Niestety, ale muszę się przyczepić i doprecyzować niektóre przedstawione tutaj rzeczy.
Po pierwsze znak ± nie oznacza, jak to ująłeś "około jakiejś wartości", lecz to, że dana wartość może być dodatnia lub ujemna. Stosuje się ten znak również do wskazania precyzji przybliżenia (np. w niepewnościach pomiarowych podczas przeprowadzania doświadczenia) i pewnie to właśnie miałeś na myśli, ale w tym przypadku poprawne jest pierwsze znaczenie tego symbolu.
A po drugie znak logiczny alternatywy "∨" nie czyta się jako "także", lecz "lub" i oznacza on, że musi być spełniony co najmniej jeden warunek lub wszystkie na raz.
W przypadku gdy tylko i wyłącznie wszystkie warunki muszą być spełnione równocześnie, stosuje się symbol koniunkcji "∧".
Pewnie zabrzmiałem teraz jak rasowy pan maruda, więc przepraszam, ale niestety musiałem.
Odpisz
27 czerwca 2020, 18:55
Nie pamiętałem dokładnie tego ale tak właśnie to pisaliśmy na lekcjach i jakoś zapamiętałem to jako "także"
Jednak danke za doprecyzowanie
Odpisz
27 czerwca 2020, 19:05
i jeszcze funfact
± mozna uzywac w rownaniacb typu a ± b ± c i to moze sie rownac a + b + c albo a - b - c
dla roznosci uzywa sie ± z ∓ czyli a ± b ∓ c i to moze sie rownac a + b - c albo.a - b + c
Odpisz
Edytowano - 5 lipca 2020, 17:42
nk wjesz ja mam najiswijekszu ilorooaz ikntletignejci na trj dtornie i od smaego vzytanaia moich koemntarzy iq osoby soe zwiekzza
EDIT: koles usunal -_-
Odpisz
27 czerwca 2020, 18:13
Zgromadźcie się to powiem wam tajemnice
Procenty są odwracalne 12% z 50 to to samo co 50% z 12
Odpisz
27 czerwca 2020, 18:32
@starmagedon: Nie ma to jak odkryć, że mnożenie jest przemienne
Odpisz
27 czerwca 2020, 18:34
Łatwiej jest obliczyć 25% z 8 niż 8% z 25, mało kto o tym wie
Odpisz
Edytowano - 27 czerwca 2020, 19:59
@starmagedon: Ja i tak zawsze robiłem proporcjami, więc takie problemy mnie omijały, a w niektórych przypadkach chyba to nie ma większego znaczenia
12,6% z np. 420
420 - 100%
42 - 10%
4,2 - 1%
2,1 - 0,5%
0,42 - 0,1%
I dodawankooo
42 + 2 * 4,2 + 2,1+ 0,42 = 52,92
Koniec. A w szkole się dzieci uczą jakichś wzorów, skracania, podstawiania i dojście do wyniku zajmuje im pół godziny
Odpisz
27 czerwca 2020, 20:04
@Towarzysz777: Ja też tak robiłem, dlatego, że jest to po prostu łatwiejsze niż jakieś mnożenie na ukos
Odpisz
5 lipca 2020, 17:11
@Towarzysz777: ja też tak robię
Odpisz
5 lipca 2020, 17:40
@starmagedon:
Odpisz