Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar starmagedon

1 lipca, 16:59

"Wtedy to nie był prawdziwy komunizm"

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (25)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (25)
Avatar xXkuba22Xx

24 lipca, 17:28

@Baturaj: komunizm jako ideologia i ustrój społeczny sam w sobie zakłada brak aparatu przymusu. To jest faktem. Nie bez powodu ci podałem linka do definicji.
"komunizm stanowi formację społeczno-ekonomiczną o charakterze globalnym, charakteryzującą się brakiem wyobcowania (alienacji) człowieka, w której ludzkość jest wolna od ucisku i niedostatku. Społeczeństwa komunistyczne pozbawione byłyby rządów, państw i pracy najemnej."

Avatar Baturaj

24 lipca, 17:31

@xXkuba22Xx: O, w takim razie bardzo dziękuję za uświadomienie mi, że Towarzysz nie mówi prawdy.

Avatar FeliksDzierzynski

1 lipca, 17:17

Socjalizm =/= Komunizm lol.

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (21)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (21)
Avatar Dio__

2 lipca, 21:06

@Baturaj: nie przejmuj się byczqu, mądrze prawisz, ale z niektórymi to nie ma rozmowy, bo głupoty gadają, a się zachowują, jakby wszystkie rozumy pozjadali

Avatar Dosix

14 lipca, 17:55

@FeliksDzierzynski: pracowali ciężko więc mogą sobie pozwolić na relaks i poza tym oni sami wciąż prowadzą firmę a nie tylko się obijają i do tego przecież są podatki żeby dostać jakiś kawałek od tego bogacza aby państwo miało bo państwo powinno pozwolić się rozwijać ludziom którzy umieją się rozwijać i czerpać korzyść z tego oraz pomagać tym którzy nie umieją bądź nie mogą się rozwijać ale nie socjalem tylko polepszać warunki aby oni w ciąż mogli pracować z czego państwo też będzie miało zysk. Osobiście wolałbym aby szpitale i szkoły były prywatne bo w tedy były by przynajmniej wydajne ale nie widzę problemu aby państwo pomagało finansować sprzęt bądź lekarzy. Ostatno USA zaczęło spłacać szpitale za osoby które zostały wyleczone tam z corona virusa.

Avatar Baturaj

2 lipca, 19:43

Owszem, tak. Wiem, jak wielu jest Jejowiczów komunistów, ale zrozumcie: komunizm działa TYLKO W MAŁYCH SPOŁECZNOŚCIACH. Małych grupach. Dobrym przykładem są chrześcijanie i Apostołowie opisani w Nowym Testamencie. Tam u nich to działało. Dlaczego? Dlatego że "dobry komunizm zawsze działa"?
N
I
E
NIE.
Dlatego, że byli małą społecznością i sami zdecydowali, że chcą tak żyć. Dodatkowo zauważmy, że poświęcali się oni pracy społeczno-moralizatorskiej i żaden z nich nie zamierzał zrobić niczego wyjątkowego - założyć jakąś firmę, stworzyć nowy wynalazek, itd itd. Z WYBORU żyli w jako-takich warunkach, zbliżonych do ubóstwa. Działało to, gdy było wprowadzane oddolnie i gdy wszyscy zgadzali się co do tego, że nie zamierzają robić nic wyjątkowego.

Natomiast komunizm (socjalizm również, drodzy Jejowi socjaliści) państwowy, czyli jako system funkcjonowania państwa ZAWSZE:
a) nie działa i wprowadza kraj w ruinę
b) działa, ale jest niemoralny i/lub upośledza społeczeństwo na poziomie psycho-społecznym

Tylko te dwie opcje.
Wytłumaczyć? Proszę bardzo:
a) tego chyba nie trzeba tłumaczyć. W państwach które nie mają możliwości stać się "komunistycznym państwem dobrobytu" z uwagi na konstrukty społeczne i sytuację w kraju (notabene takim krajem obecnie jest np. Polska, więc nie, Panie Zandberg, nie dałoby się wprowadzić tu "państwa dobrobytu"), gdy wprowadza się komunizm ideowy, bardzo szybciutko wprowadza on kraj w ruinę i prowadzi do takiego kryzysu, że wszystko się wali

b) jeśli mamy państwo, w którym da się wprowadzić ideowy komunizm (Norwegia, Szwecja itd), wprowadzenie go wiąże się z niemoralnymi (ale działającymi w kontekście ekonomicznym) rozwiązaniami, typu:
- podatki progresywne (karanie kogoś za to, że jest przedsiębiorczy i pomaga gospodarce kraju, zwiększając PKB, jest niemoralne, chociaż jestem świadom, że wiele osób stąd tego nie rozumie
- wymuszanie na obywatelach życie i działanie w taki sposób, w jaki przewiduje rząd. Innymi słowy wymuszanie, aby obywatel był niewolnikiem. Wygodnie i bezpiecznie żyjącym, ale niewolnikiem. Przykład? Błagam, pierwsze z brzegu: Szwecja i Norwegia. W Szwecji macie najwyższy poziom standardu życia w Europie. Ale jakim kosztem? Jako obywatel NIE MOŻESZ robić czegokolwiek nadzwyczajnego, jeśli jesteś w klasie średniej, masz w niej zostać do końca życia; jeśli masz dzieci, to możesz je wychowywać tylko bezstresowo (bo inaczej ci je zabiorą); nie możesz niemal jakkolwiek zdecydować o edukacji czy zdrowiu swojego dziecka; generalnie niemal na wszystko masz normy, których nie wolno ci przekroczyć. Jeśli jesteś grzeczniutki, nie wychylasz się i nie wyjedziesz - dostajesz za to w zamian wysoką emeryturę i wygodną starość.
Brzmi jak? Jak niewolnictwo. Jeśli jesteś grzeczny i działasz tak, jak chcemy, to cię nagrodzimy. Ale SPRÓBUJ TYLKO cokolwiek zrobić po swojemu, nawet jeśli będzie to dobre dla ciebie bądź innych!!! Wtedy jesteś SPALONY.

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (11)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (11)
Avatar Baturaj

3 lipca, 13:41

@Noxen: ja nie wiem jak można być tak "świadomym" i jednocześnie tak naiwnym. I jak można chcieć z ludzi zrobić niewolników.
Oczywiście mu odpowiem, ale szczerze nie wiem, czy to ma jakikolwiek sens...

Avatar Dosix

14 lipca, 17:40

@Baturaj: ja tam komune to tylko w Mc popieram bo w życiu to nie ma prawa bytu. Nawet w Mc komuna łatwo się rozpada jak w tedy gdy mój kuzyn który zawsze pierwszy pcha się do kopalni wychodzi z kilkanastoma blokami rudy żelaza i mówi że mam mu dać minimum 10 bochenków chleba albo jakiegoś innego jedzenia mimo że mam dopiero kilka zasadzonych nasion...

Avatar PridSanisi

4 lipca, 03:06

Avatar Dio__

2 lipca, 21:11

Przeraża mnie to, że niektórzy w komentarzach serio bronią komunizmu. Ludzie, opamiętajcie się, uczcie się historii i przeczytajcie sobie definicję słowa "kradzież"...

Avatar Nanook

3 lipca, 09:12

@Dio__: Nawet nie tyle samej historii, a po prostu definicji komunizmu i jej idei. Bo jest to system z założenia zły.

Avatar Mr_Senate

2 lipca, 19:39

Pomysł ciekawy, aczkolwiek nie do końca: bo jakby się zastanowić, w takim np. Wietnamie mamy komunizm, a kraj rozwija się i nie upada. No ale na potrzeby memów się generalizuje

Avatar NorseWarrior

Edytowano - 1 lipca, 17:45

Rozpisałbym się na temat czemu to nie tak, ale jejacy nie są zbyt dobrzy w myśleniu, więc powiem tylko:
Ty OPie jełopie

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (10)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (10)
Avatar Ukryty_W_Cieniu

1 lipca, 20:51

@NorseWarrior: tak, tylko że w praktyce większość bardziej zamożnych ludzi by uciekła. Został by proletariat i uboższa klasa średnia.

Avatar NorseWarrior

1 lipca, 20:56

Avatar Bartolinise

1 lipca, 16:59

hmmmm, czyli mówisz że nawet małpy wiedzą, że komunizm nie działa?

Avatar antonippp

1 lipca, 17:00

@Bartolinise: dokładnie

Avatar Eiren

1 lipca, 17:10

@Bartolinise: Skoro mamy takie tematy, to trudno nie rzucić cytatem:
„(...) małpa jest znacznie lepszym wyborcą, niż socjalista. Małpa bowiem mając do wyboru A lub B głosuje losowo – a więc myli się raz na dwa razy. Natomiast socjalista myli się zawsze”.

Avatar Bartolinise

1 lipca, 17:11

@Eiren: ojj tak byczq, +1 zielona strzałeczka

Avatar jacek1s

1 lipca, 17:10

Różnica między komunistą, a idiotą jest taka, że idiota raz zrobi źle, raz dobrze, a komunista zawsze robi po komunistycznemu, czyli źle.

Avatar SuperCebula

1 lipca, 16:58

Ta jakość

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (6)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (6)
Avatar polska_cebulka

1 lipca, 17:13

@SuperCebula: Wstawaj zesrałeś się

Avatar NorseWarrior

Edytowano - 1 lipca, 20:04

@polska_cebulka: Nie jest dobra. Ujdzie, można nawet zwróci uwagi, ale do dobrej trochę brakuje.
(w sensie tylko tego obrazka, sam tekst na górze ma dobrą jakość)

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Avatar antonippp
Dodane przez: antonippp

Wiedziałeś?

Gdy siedzisz w grupce ludzi, których zbyt dobrze nie znasz

Pixie i samolot

Ona nigdy nie umrze

Widać, kto ma lepsze reklamy

No to powtóreczka

Co z oczu, to z serca

Angielskie śmieszki

A u Ciebie jak z zasięgiem?

Fanklub Myszki Miki

Pixie & Brutus

Wciąż śledzony

Dziwnie to działa

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka

Małpa: *dotyka przewodu elektrycznego i razi się prądem*
Inne małpy: *nie dotykają przewodu by się nie porazić prądem*

Komunista: *wdraża komunizm*
Komunizm: *upada*
Inni komuniści: