@darcus: Większość żartów w historii polega na istnieniu pewnego założenia, szerzej znanego wśród odbiorców. W tym wypadku jest to "atencjonowanie się" nastolatek. Oczywiście że tak młodzi ludzie mogą mieć depresję. Ale na tym polegają memy.
@Krowochochla: Tylko że te memy mają destrukcyjny wpływ na świadomość społeczną. Ludzie potrafią traktować je jako wiarygodne źródło i podstawne do wyrobienia sobie opinii.
@darcus: Gdyby żarty musiałyby przestać korzystać z wspomnianych schematów i uwzględniać wszystkie wyjątki to byłoby ich raczej niewiele; nie wiem czy sugerujesz pozbycie się memów kompletnie, ale do tego doprowadziłoby przestanie używania stereotypów. Każdy myśli za siebie i jeśli mem do tego stopnia wpływa na czyjeś zachowanie to powinien zastanowić się nad sobą.
Oglądałam ten odcinek niedawno. Zniszczyli mu ten dom chwilę potem, a on po kilku próbach (za każdym razem dom był lepszy, ale i tak go niszczyli) zbudował willę, którą i tak zniszczyli, ale ostał się taki "dom" jak na memie i stwierdził, że jest idealny
Komentarze
Odśwież7 lipca 2020, 17:26
Czternastolatki też mogą chorować na depresję. Nie wrzucajcie wszystkich do jednego wora.
Odpisz
8 lipca 2020, 20:53
@darcus: Większość żartów w historii polega na istnieniu pewnego założenia, szerzej znanego wśród odbiorców. W tym wypadku jest to "atencjonowanie się" nastolatek. Oczywiście że tak młodzi ludzie mogą mieć depresję. Ale na tym polegają memy.
Odpisz
8 lipca 2020, 22:09
@Krowochochla: Tylko że te memy mają destrukcyjny wpływ na świadomość społeczną. Ludzie potrafią traktować je jako wiarygodne źródło i podstawne do wyrobienia sobie opinii.
Odpisz
8 lipca 2020, 23:19
@darcus: Gdyby żarty musiałyby przestać korzystać z wspomnianych schematów i uwzględniać wszystkie wyjątki to byłoby ich raczej niewiele; nie wiem czy sugerujesz pozbycie się memów kompletnie, ale do tego doprowadziłoby przestanie używania stereotypów. Każdy myśli za siebie i jeśli mem do tego stopnia wpływa na czyjeś zachowanie to powinien zastanowić się nad sobą.
Odpisz
9 lipca 2020, 01:08
@Krowochochla: Nie sugeruję pozbycia się wszystkich memów, a tylko tych niebezpiecznych.
Odpisz
9 lipca 2020, 13:16
@darcus: W takim razie jakie memy by zostały? Abstrakcyjne pokroju "succ"? Skoro trzebaby usunąć wszystko co mogłoby wpłynąć na czyjś światopogląd.
Odpisz
9 lipca 2020, 14:23
@Krowochochla: Od trzech postów stosujesz schematyczną równię pochyłą. Proszę, przestań to robić.
Odpisz
9 lipca 2020, 16:58
@darcus: Oczekuję tylko odpowiedzi na pytanie, jakie memy twoim zdaniem spełniają wymaganie nie bycia "destrukcyjnymi".
Odpisz
9 lipca 2020, 17:00
@Krowochochla: Nie umiem tego ubrać w słowa w żaden zrozumiały dla ciebie sposób.
Odpisz
9 lipca 2020, 18:20
@darcus:
Odpisz
9 lipca 2020, 20:00
@Krowochochla: ❤
Odpisz
12 lipca 2020, 13:07
@darcus: Jak ktoś jest głupi to żadna świadomość mu nie pomoże.
Odpisz
11 lipca 2020, 17:17
Oglądałam ten odcinek niedawno. Zniszczyli mu ten dom chwilę potem, a on po kilku próbach (za każdym razem dom był lepszy, ale i tak go niszczyli) zbudował willę, którą i tak zniszczyli, ale ostał się taki "dom" jak na memie i stwierdził, że jest idealny
Odpisz
4 lipca 2020, 14:33
nie ma to jak robić mema z mema
Odpisz
6 lipca 2020, 22:58
@FajnyCzuek: a ze mnie nikt nje zrobi mema
Odpisz
7 lipca 2020, 12:26
@Shadow_123321: bo ty już jesteś chodzącym memem
Odpisz
7 lipca 2020, 12:37
@graczgracjan: wiem
Odpisz
7 lipca 2020, 10:11
Odpisz
7 lipca 2020, 00:15
Ale mnie denerwują takie osoby które z depresji robią coś śmiesznego lub się nią popisują aby inni im współczuli...
Odpisz
6 lipca 2020, 21:58
Osiołek zawsze wywołuje u mnie smutek... Nawet patrząc na tego śmiesznego mema łzy mi poleciały...
Odpisz
6 lipca 2020, 21:59
@Demetrix: Jak coś to jest Kłapouchy
Odpisz
6 lipca 2020, 22:03
@Delisek: wiem... Ale wolę nazywać go osiołkiem
Odpisz
6 lipca 2020, 20:51
On przynajmniej ma dom.
Odpisz
6 lipca 2020, 20:23
O to ja tam na dole
Odpisz