Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar encepence2

16 lipca 2020, 15:50

nie jestem ekspertem, ale czy nie możemy genetycznie zmodyfikować buldogi żeby mogły normalnie oddychać?

Avatar natada

17 lipca 2020, 18:54

@encepence2: Trzeba by było genetycznie wydłużyć im nosy

Avatar shell232

12 grudnia 2020, 16:58

@natada: Data. W 1815 mopsy były psami z długimi pyszczkami.

Avatar shell232

24 lipca 2020, 14:59

Dlatego wolę Owczarki Niemieckie.

Avatar HamiltonFan

10 lipca 2020, 19:20

Tyle, że GMO niczemu nie szkodzi, a taki buldog francuski męczy się przez całe życie

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (13)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (13)
Avatar jacek1s

18 lipca 2020, 17:06

@ToFFeXPL: No dobra, to niech Ci będzie.

Kłamstwa:

-Wszyscy weterynarze twierdzą, że pies "choruje na mopsa".

-75% osób, nie zdaje sobie sprawy z chorób

-Mopsy nie są szczęśliwymi psami, bo cierpią przez całe swoje życie

-Klienci kupują mopsy, żeby się nimi chwalić

-Insynuowanie istnienia "zespołu pekińczyka"

-Mopsy są odrażające, a każda rasa psów krótkoczaszkowych choruje

-Udostępnianie filmów na których mopsy się "duszą", bo przecież to wyodrębniona cecha tylko i wyłącznie psów z płaskimi pyskami

A już po samych filmikach jakiś bełkot bez sensu o "pięknych samochodach", bo przecież każdy kto kupuje drogi samochód przejmuje się tym, że ma on drogie części albo, że ubrania mogą wydawać się piękne, ale będzie Ci w nich zimno xDDDD

No i na koniec jeszcze jest insynuowanie, że brzydki, biedny kundel jest lepszy niż rasowy pies. Co już pominę bez komentarza.

Prawda:

-Żaden weterynarz do którego pójdziesz nie uraczy Cię takim komentarzem. To jest zwykły wymysł autora, który być może gdzieś przeczytał lub sam wyprodukował.

-Ta statystyka nic nie mówi, bo równie dobrze mogę rzucić statystykami psów, które nie mają płaskiego pyska, a długi. Więc tak:

Beagle - pies, który bardzo często choruje na padaczkę. O wiele częściej niż u innych ras, raczej nie muszę wyjaśniać, że jest to choroba nieuleczalna, która kosztuje grube pieniądze u weterynarza, u którego trzeba będzie pokazywać się bardzo często.

Berneński pies pasterski - badania wykazały, że ta rasa choruje, aż o 255 razy częściej niż inne rasy psów.

Owczarek niemiecki - Pies, który bardzo często choruje na dysplazję. Przez którą czuje mocny ból, a w konsekwencji ma problemy z chodzeniem.

Czy ktokolwiek kupując rasę w/w przejmuje się tym? Nie. Ludzie patrzą na wygląd i posturę psa, a nie na to czy jest chorowity czy nie, bo KAŻDY rasowy pies jest chorowity. Bardziej lub mniej. Nie ma to żadnego znaczenia, może się nawet okazać, że taki mops zachoruje z raz czy dwa w życiu, a inny pies z innej rasy będzie mieć uciążliwe problemy ze zdrowiem bardzo często.

-Wymysł autora, bo mops jak każdy inny pies cieszy się, przywiązuje do właściciela itd.

-Klienci kupują różne rasy psów żeby się nimi chwalić, nie tylko mopsy. Co nie zmienia faktu, że 100% osób wybierających mopsa, bierze go żeby się nim chwalić

-Nie istnieje nic takiego jak "zespół pekińczyka", jest to zwykła manipulacja, która ma na celu wyolbrzymienie problemu jakim jest zespół oddechowy ras krótkoczaszkowych. Jest to jedna z częściej występujących chorób u tej rasy, ale nie jest to norma. Nie każdy pekińczyk ma ten problem. Dokładnie tak samo jak nie każdy owczarek ma dysplazję czy nie każdy beagle ma padaczkę.

-Rozumiem, że autor może twierdzić, że mopsy są odrażające, ale nie każdy tak uważa. Stąd ludzie je kupują, jest to narzucanie zdania. Tak jak już wspomniałem - każdy pies rasowy - a właściwie nierasowe też, choruje. Więc nie rozumiem co to za argument.

Avatar jacek1s

18 lipca 2020, 17:07

@ToFFeXPL: A tu kontynuacja:

Z racji, że pan autor udostępniał nagrania psów krótkoczaszkowych, które sobie "śmiesznie parskają", to ja udostępnię filmiki na których wcale nie psy krótkoczaszkowe sobie tak "śmiesznie parskają".

https://www.youtube.com/watch?v=dYBuL5pgl54

https://youtu.be/AZ5FzKpmoBY

Biedne pieski z długim pyskiem :( Trzeba zakazać ich reprodukcji! A to tylko wierzchołek góry lodowej.

Avatar DaveAfton

Edytowano - 17 lipca 2020, 16:50

Selektywna hodowla 

Technika ta polega na wyborze do uprawy czy hodowli roślin i zwierząt o najbardziej pożądanych cechach. Przykładem tego typu modyfikacji genetycznej jest hodowla psów – wyhodowanie wielu różnorodnych ras odbywało się poprzez wybór i rozmnażanie psów o najbardziej pożądanych cechach 

Krzyżowanie 

Krzyżowanie polega na łączeniu ze sobą roślin o pożądanych cechach, aby zwiększyć prawdopodobieństwo, że w kolejnym pokoleniu powstanie roślina posiadająca właśnie te cechy.

Selektywna hodowla i krzyżowanie to metody bardzo czasochłonne i obarczone dużym ryzykiem niepowodzenia. Uzyskanie rośliny o pożądanych cechach wymaga długiego czasu (często lat) i wysiłku i może się nie udać – nowe rośliny mogą pewne pożądane cechy zyskiwać, a inne tracić.
Bardzo trudno uzyskać tymi metodami rośliny o cechach regulowanych przez kilka genów, np. odporne na suszę

INŻYNIERA GENETYCZNA

Transfer genów

Transfer genów polega na przenoszeniu między organizmami jednego lub więcej genów odpowiedzialnych za określoną cechę .

Technologie transgeniczne umożliwiają przenoszenie materiału genetycznego pomiędzy roślinami różnych gatunków, a technologie cisgeniczne – pomiędzy roślinami tego samego gatunku.

Zmiana (modyfikowanie) genomu

Inżynieria genetyczna umożliwia również zmianę genomu bez konieczności przenoszenie genów z innych organizmów. Pozwala to m.in. na pobudzenie genów wyciszonych na skutek udomowienia rośliny lub na zwiększenie ilości konkretnych składników odżywczych w roślinie ~ https://mozgi.pl/q/czym-roznia-sie-modyfikacje-genetyczne-od-tradycyjnych-metod-krzyzowania-roslin-i-tworzenia-nowych-gatunkow-6687-0CE36

Organizm zmodyfikowany genetycznie, GMO (od ang. genetically modified organism) – organizm, którego genom został zmieniony metodami inżynierii genetycznej w celu uzyskania nowych cech fizjologicznych (lub zmiany istniejących) ~Wikipedia

Tak więc OPie i wszystkie ku*wa mądrale które wiedzą że tO jESt GMo, nie, nie jest. Dziękuję. I nie, truskawki też nie są z GMO, chyba że na początku XVIII wieku ktoś przypadkiem wstawił nowe geny do genomu poziomki

Avatar mrcichy

17 lipca 2020, 12:50

Sprawdź co to jest GMO. Buldog francuski to nie GMO a wynik odpowiednio dobranej hodowli

Avatar Figarus

16 lipca 2020, 16:00

Miałem taki bardzo luźny pomysł, że założyłbym specjalną hodowlę psów. Nakupiłbym chiua... Cziłał, mopsów i innych psich mutantów. Za dnia byłyby na terenie ośrodka, w nocy byłyby wypuszczane do kilku-hektarowego lasu, bez możliwości powrotu do ośrodka przed świtem. Z każdym pokoleniem psów, które urodziły się w ośrodku dokupiłbym co raz to troszkę większe psy, aż w końcu któreś pokolenie uzyskałoby długie pyski i średnie rozmiary.

I tak, wiem, to byłoby cholernie drogie, nie rętowne i bezcelowe, bo nie wygrałbym z tysiącami hodowli mopsów innych genetycznie skrzywdzonych psów, ale to tylko moja fantazja.

Avatar lampa_stolowa

16 lipca 2020, 16:14

@Figarus: w skrócie chcesz wypuszczać je do lasu by tam ginęły najsłabsze osobniki z głodu, wyczerpania i chorób po to, aby chronić Psy przed cierpieniem związanym z ich budową ciała?

Avatar Figarus

16 lipca 2020, 18:12

@lampa_stolowa: Chodziło mi bardziej o takie ,,kontrolowane zdziczenie", nie bardzo wiem jak to inaczej określić, ale chodziło mi o to, żeby wydobyć ich naturalny instynkt, ale miałeś trochę racji z tym odsianiem słabszych osobników. Mówiłem, to tylko taka luźna fanaberia, a ja nieznam się na hodowli psów i ich zachowaniach.
\____/

Avatar lampa_stolowa

16 lipca 2020, 18:27

@Figarus: wydobycie ich dzikich instynktów nie ma sensu, bo te cośki i tak nie są w stanie biegać, zresztą na co komu dzikie psy. Sądzę że najlepszym sposobem byłoby pozwolenie tej rasie wymrzeć
Brzmi to trochę mrocznie ale to najmniej bolesny sposób

Avatar Rinna

16 lipca 2020, 14:16

Raz jakąś kobieta szła za mną z psem typu mops i aż musiałam się odwrócić żeby sprawdzić, co tak głośno dyszy. Te psy całe życie się męczą tylko dlatego, że są "słodkie".

Avatar Rimea

16 lipca 2020, 17:00

@Rinna: jakiś czas temu czekałam z kotem u weterynarza i był jakiś gościu z mopsem, który tak obrzydliwie dyszał, że aż ciężko mi uwierzyć, że ludzie totalnie mają wywalone w jakość życia tych psów, tylko ze względu na ich wygląd.

Avatar Wilczyca7

16 lipca 2020, 14:51

Tak wygląda czaszka mopsa, dla zainteresowanych. Wnioski możecie wyciągnąć sobie sami

Avatar
Konto usunięte

16 lipca 2020, 14:41

Ja mam shi tzu, rasę z typowo krótkim pyskiem.

Tylko, że czysta krew mojego pieska została celowo zmieszana, żeby nie męczył się z takim krótkim pyszczkiem i ma nieco dłuższy, dlatego nie choruje np. Na oczy.

Został wykastrowany, żeby zapobiec chorobom moczowodów itp.

Jest też kilka centymetrów wyższy niż normalny pies tej rasy.

Chodzę z nim do fryzjera co 3 miesiące, żeby nie musiał męczyć się z długimi włosami i także co 3 miesięce na odrobaczanie i szczepienia do weterynarza

Czyli chyba nie jest z nim też tak źle.

Avatar DaveAfton

11 lipca 2020, 10:16

"Organizm zmodyfikowany genetycznie, GMO (od ang. genetically modified organism) – organizm, którego genom został zmieniony metodami inżynierii genetycznej w celu uzyskania nowych cech fizjologicznych (lub zmiany istniejących)[1][2]. "

"Pierwszy GMO został stworzony w 1973 roku"

"Większość kynologów datuje powstanie rasy na XIX wiek, a jako miejsce jej powstania wskazuje Francję"

OP nawet nie wie co to GMO

Avatar Pandzianikki

16 lipca 2020, 14:38

@DaveAfton: truskawka też jest przykładem inżynierii genetycznej, którą uzyskali z dwóch gatunków poziomki, a ogarnęli ją już na początku XVIII w.

Sama w sobie ingerencja człowieka, dzięki której powstawały inne rasy psów, które mają różne cechy odpowiednie do wykonania poszczególnych zadań też jest inżynierią genetyczną. Człowiek dobierał najpotrzebniejsze dla niego cechy psa/psów i mieszał je po przez rozmnażanie osobników

Avatar DaveAfton

17 lipca 2020, 16:42

@Pandzianikki: Jasne, fura czerwonych mimo że ch*ja wiecie

"Pojęcie inżynieria genetyczna ma stosunkowo krótką historię. Pojawiło się dopiero w połowie lat 70-tych, gdy po raz pierwszy stała się możliwa ukierunkowana modyfikacja DNA. Podstawą rozwoju tej dziedziny nauki była seria odkryć, z których wiele zostało nagrodzonych Nagrodą Nobla"

Krzyżowanie to NIE JEST inżynieria genetyczna

Avatar MatkaBoskaSowiecka

10 lipca 2020, 19:29

Ja bym tam kazała wykastrować wszystkie mopsy i inne tego typu dziwadła, bo z każdym pokoleniem może być u nich chyba tylko gorzej

Avatar migdzik

10 lipca 2020, 19:23

Cudzysłów nie jest zamknięty

Avatar rozwalgo

10 lipca 2020, 19:16

Mopsy to dopiero potwory. Przecież ta świnka, co dostała łopatą w pysk nawet nie może oddychać

Avatar Henzej

10 lipca 2020, 19:22

@rozwalgo: Dlatego wiele ludzi jest za tym żeby nie kupować mopsów i jest przeciwko ich "tworzeniu"

Avatar Nanook

10 lipca 2020, 19:14

Cóż, jeżeli to ma być argument za GMO to takie abominacje natury jak buldogi francuskie czy mopsy, nie są dobrym argumentem xd

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Oj

Dobre takie

Jak technologia zmienia świat

Na szczęście tak jest tylko w tych słabszych

Jest i ona, bestia z koszmarów

Rel

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka