Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar kondraki

1 sierpnia 2020, 14:26

piersze bówstwo

Avatar parufkaman

28 lipca 2020, 23:01

Ateizm:

Avatar Wojcech

23 lipca 2020, 20:42

Bóstwa voodoo

Avatar RudeTomato

21 lipca 2020, 18:31

Galowie mieli ogromną liczbę bogów

Avatar player203a8

19 lipca 2020, 19:39

Za to mitologia Słowiańska ma ich mało

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (6)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (6)
Avatar Nanook

21 lipca 2020, 10:56

@Maly_modelarz15: Nie istnieją.

"Jednak niezależne, pozbawione ideologii badania naukowe dowiodły, iż wszystkie tego rodzaju znaleziska [kamienie z runami słowiańskimi - przyp. Nanook] były albo znaleziskami innego niż słowiańskie pochodzenia, głównie tureckiego (tzw. runy tureckie), albo fałszerstwami (popełnionymi z chęci zysku lub z powodów patriotycznych)."

Avatar Figarus

21 lipca 2020, 12:11

@Nanook: Nom. Ogółem dużo było takich oszustw, głównie przez ból dupki polaczków i innych słowiańskich nacji, wynikających z tego, że chociażby mitologia grecka i nordycka jest lepiej udokumentowana, głównie przez zapisy i jednoznaczne posągi. A czym lepiej coś znamy, tym więcej rzeczy z tego czegoś możemy wsadzić do powieści, filmów, gier, nawet muzyki. A jeśli chodzi o tematy słowiańskie, to do głowy przychodzi mi parę nawiązań w sadze wiedźmińskiej i niszowa (ale fajna) gierka Thea: The awakening. A wracając do tych wszystkich podróbek, to bodaj w XIX wieku dwóch czechów miało sfabrykować jakiś pergamin traktujący o potężnym ludzie, w okresie wczesnego średniowiecza, który miał być pochodzenia słowiańskiego, i który miał regularnie najeżdżać ziemie niemieckie i przy tym być niepokonanym. Tylko, że euroria pepiczków i innych słowiańskich nacji nie trwała więcej niż kilka lat. Po pierwsze: Same źródła niemieckie nie miały chociaż wzmianki o jakimś ,,potężnym narodzie na wschodzie", a gwoździem do trumny było to, że oszuści nieumiejętnie postarzyli pergamin, na którym miało to być zapisane. Niepamiętam dokładnie, ale chyba nawet jeden z nich miał się otwarcie przyznać, że to było oszustwo z premedytacją. Tak więc, naszym turbosłowianom pozostaje nadal spuszczać się do Wiedźmina 3 i do bzdur o Wielkiej Lechii.

Avatar
darkisz

19 lipca 2020, 19:24

Tymczasem sam loki to węzeł nie do rozwiązania

Avatar Figarus

20 lipca 2020, 22:51

A Odyn miał ok. 200 postaci lub przynajmniej imion.

Avatar Kapichu

21 lipca 2020, 00:24

już samo zdanie "był ojcem pięciu dzieci i matką szóstego" mówi wiele

Avatar Bosku

19 lipca 2020, 19:26

W hinduizmie jest ok. 330 milionów bóstw, lecz dominują trzej Brahma, Wisznu i Śiwa

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (4)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (4)
Avatar Decebal

20 lipca 2020, 21:31

@Bosku: W egipskiej do dziś przetrwały zapisy o 7200 bostwach. A niektóre się łączyły, i tak np. Z Praoceanu wyłonił się Atum-Chepri-Ra- Horachte, który był w jednej swojej osobie spora częścią swojej rodziny m. In. Sobą, praprawnukiem i prapraprawnukiem. Jeśli chodzi o crosovery Egipcjanie byli mistrzami.

Avatar Axl_MMX

Edytowano - 20 lipca 2020, 22:38

@Bosku: To zależy, wciąż istnieją miejsca, gdzie dominują inne wielkie trójka hinduistycznych bogów (jeśli weźmiemy ile razy pojawiają się w tekstach to najczęściej wymieniani są Agni, Indra i Soma - niektórzy badacze twierdzą, że to oni mogli być pierwotną wielką trójką, aczkolwiek kult Wisznu i Sziwy jest najpowszechniejszy). Poza tym należy pamiętać, że różni bogowie to wzajemne reinkarnacje - Brahma ma trzy pod tym imieniem, a poza tym Wisznu i Sziwa to również jego reinkarnacje.

Avatar Xentez

20 lipca 2020, 21:10

Bóg pokonał(coś mu nie wyszło) grzech wywołany przez siebie poprzez ukrzyżowanie przez ludzi swojego syna, który jest nim samym. Czy chreścijanizm na pewno jest prosty i sensowny?

Avatar Tacyt1025

20 lipca 2020, 21:21

@Xentez: Tak

Avatar Xentez

20 lipca 2020, 21:23

@Tacyt1025: masz na myśli, że uważasz, że jest, czy zgadzasz się z tym wcześniejszym kawałkiem

Avatar Tacyt1025

20 lipca 2020, 21:25

@Xentez: Jak miałbym odpowiedzieć na cześć pierwszą, skoro to nie pytanie?

Avatar RhobarIV

25 lipca 2020, 10:44

@Xentez: *chrześcijaństwo

Bóg pokonał grzech w tym znaczeniu, że ludziom którzy się do Niego uciekają żaden grzech nie może naprawdę zagrozić. Przed Chrystusem niektóre grzechy wymagały konkretnie określonych w Zakonie ofiar - inne zaś nie mogły zostać odpuszczone i należała się za nie śmierć. Tymczasem chrześcijanie do odpuszczenia grzechów nie potrzebują niczego oprócz żalu - i tu chodzi odpowiednio o niedoskonały oraz doskonały.

Bóg nie stworzył grzechu. Ale stworzył wolność (także do odrzucenia Boskiej Miłości), którą dał aniołom i ludziom. Odrzucenie Boskiej Miłości, które wybrał Szatan i jego stronnicy, poskutkowało odrzuceniem tego, co stworzył Bóg i skłonieniem się ku niszczeniu rzeczy stworzonych. Zgodnie z teologią św. Tomasza z Akwinu - istnienie (bycie stworzonym) jest właściwie tożsame z dobrem, a zatem zło wynika z niedoboru, niebytu lub zniszczenia.

Bóg nie pokonał grzechu poprzez sam fakt ukrzyżowania Jezusa (bo ani On nie ukrzyżował, ani nie nakazał tego ludziom) ale poprzez złożenie się Jezusa w ofierze za cały świat.

Bóg Ojciec nie jest tym samym co Syn Boży. Oboje stanowią jeden byt - Boga, ale nadal pozostają odrębnymi osobami.

Łatwo przedstawić coś jak absurd gdy kompletnie się wszystko przekręca, co?

Avatar HerrGrievous

19 lipca 2020, 19:49

Japońska mitologia: helo

Avatar ZetSeter

19 lipca 2020, 19:39

Podobnie w shintoiźmie, jeśli się nie mylę

Avatar JejakZeWsi2

19 lipca 2020, 19:26

wiara w siebie:

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Ziomek pls

Takie życie w tej szkole

Nie łapię tego

Tak to jest w Polsce

Sprawa życia i śmierci

Kiedyś były ładniejsze...

Które logo najlepsze?

Nosz kur...

Trafne spostrzeżenie

Tak było

Poznaj mój gang

Tymczasem w 2031

Pszczoły, co o nich sądzicie?

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka