Podatek od sprzedawania złota
Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
Płać pan
Powodzenia
Mało znany szczegół
Przerwa na herbatkę
Ministerstwo nadal nie widzi podstaw do obowiązkowych badań wzroku
Fajnie że odpowiedzieli
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież19 września 2020, 13:26
Mi to wygląda na karę za uczciwe zarabianie
Odpisz
19 września 2020, 08:02
ciekawe czy złoto w WoT podrożeje o 40%
Odpisz
18 września 2020, 23:32
Ahhh tak podatki wszędzie podatki
Odpisz
18 września 2020, 22:04
Ciekawe czy grając w lola itemy będą 13% droższe
Odpisz
18 września 2020, 21:33
Mi się przypomniała nowojorska skarbówka która sklasyfikowane pizze burrito hot-dogi kebaby i etapy jako kanapki by opodatkować ich sprzedaż
Odpisz
18 września 2020, 20:45
ku*wa metin 2
Odpisz
18 września 2020, 20:28
Polecam przeczytać cały artykuł zanim doda się komentarz: biznes. radiozet. pl/News/Wyzszy-podatek-na-sprzedaz-przedmiotow-w-grach
W skrócie: to nie jest żaden nowy podatek, a załatanie luki w istniejącym już podatku. Wcześniej podatek ten wynosił 3% jako podatek dla handlowej działalności usługowej. Ale urząd uznał, że to nie jest handlowa działalność, bo sprzedający nie handlują nabytymi przedmiotami, a sprzedają towar, którzy sami (a raczej te kilkadziesiąt botów, które sobie porozstawiali w Tibii) wytworzyli. Więc tutaj będzie obowiązywał zwykły podatek 8,5% od przychodu. Jak przy każdej innej sprzedaży własnych produktów.
A, no i nie musicie się o nic martwić jeżeli chcecie sprzedać jakiegoś skina czy kupić sobie broń w grze. Podatek dotyczy jedynie tych osób, które ze sprzedaży tych przedmiotów zrobili sobie główne źródło utrzymania i zarabiają na tym kilka czy kilkanaście tysięcy miesięcznie.
Odpisz
16 września 2020, 21:19
Za chwile oddychanie opodatkują.
Odpisz
Edytowano - 16 września 2020, 21:21
@toster77: ale wiesz że to jest już opodatkowane? Jest podatek za POWIETRZE
Odpisz
Edytowano - 16 września 2020, 21:25
@Filip8975: w jakiejś bajce był właśnie podatek za powietrze, po reszta terenu w promilu ok 2000km była nie zdatna do upraw i nie rosły tam nawet drzewa, czy coś w tym stylu
Odpisz
16 września 2020, 22:27
@toster77: Płacimy ten podatek przez całe życie, a cena jest bardzo wysoka, ceną jest stopniowe niszczenie płuc...
Odpisz
17 września 2020, 08:53
@OwOcomedy: lorax. Tylko oni nie płacili podatku za powietrze tylko je kupywali
Odpisz
17 września 2020, 09:12
@kazekage895: tak, dziękuje bardzo
Odpisz
17 września 2020, 00:21
A już myślałem że to fake lub w rzeczywistości to ma być jakoś inaczej ze względu na autora tego artykułu
Odpisz
16 września 2020, 23:01
Morawiecki ty k*rwo j**ana przestań mi gryprześladować!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpisz
16 września 2020, 21:41
Zwiększy to zainteresowanie w kupno przedmiotów do gry z drugiej ręki ( np. Marcetplace . tf gdyby nie to, że ogłosili zamknięcie)
Odpisz
16 września 2020, 21:36
Ciekawe jak oni chcą to kontrolować
Nie ma co, pieniądze podatników nie idą na marne
Odpisz
16 września 2020, 21:19
Jak ktoś by chciał to mogę pokazać cały artykuł
Odpisz
16 września 2020, 21:21
chetnie
Odpisz
16 września 2020, 21:23
@Filip8975: Od tego momentu już odechciało mi się czytać
Odpisz
16 września 2020, 21:23
dobra panie dej linka
Odpisz
16 września 2020, 21:21
Morawiecki przestań mi przedmioty z gier prześladować
Odpisz
16 września 2020, 21:21
A czy przypadkiem sprzedawanie przedmiotów z gier pomiędzy graczami nie jest nielegalne?
No chyba że chodzi o mikrotransakcje, ale tam już jest podatek
Odpisz