Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar Frogimen

2 października 2020, 16:12

Kapitulacja Japonii przez atomówki to propaganda uzasadniająca amerykańską zbrodnie wojenną. Tłumaczyć by długo, ale w tamtym czasie w Japonii władało wojsko, a cesarz miał niewiele do powiedzenia. Prawdziwymi powodami poddania się Japońców było
1. Zniszczenie przez uprzednie bombardowania ostatniej fabryki paliwa. Tuż przed atomówkami Japonia miała paliwa na ledwo 2 tygodnie walki w najlepszych warunkach.
2. Koniec wojny w Europie zapewniał, że Sowieci niedługo zaatakują, a wojny z nimi Japończycy tak się obawiali, że pozwalali amerykańskim konwojom bezpiecznie dostawać się do radzieckich portów przez ichniejsze wody. Dodatkowo Japonia nigdy nie podpisała pokoju z Rosjanami bo oboje mają pretensje o ziemie.
3. Cesarz chciał zakończenia wojny, a lud Japoński kochał i czcił cesarza jak Boga, więc nawet wojsko z de facto władzą nie mogło postawić się cesarzowi.

Avatar orzech39

1 lutego 2021, 09:41

@Frogimen: ale o tym się nie mówi

Avatar
Konto usunięte

Edytowano - 2 października 2020, 15:11

T: Czy teraz sie poddacie?
J: Nie
T: Boom
J: Dobra poddajemy sie

Avatar ZSRRBall

30 września 2020, 16:31

No nie truman tylko usa

Avatar Cheems_Kosmonauta

30 września 2020, 16:40

Avatar ZSRRBall

30 września 2020, 17:49

@Cheems_Kosmonauta: no wow, a decyzje o nie podejmowanie kapitulacji Cesarz Hirohito, wiec zamiast tego powinna byc albo usa i japonia albo truman i hirohito

tak btw to on tylko podjal decyzje a nie sugerowal jej uzycie

Avatar Cheems_Kosmonauta

Edytowano - 30 września 2020, 18:02

@ZSRRBall: Hirohito odpowiedział trumanowi w imieniu całej Japonii

Avatar Cheems_Kosmonauta

30 września 2020, 18:03

@ZSRRBall: ale co ci da sugerowanie
sugerować mogli mnóstwo innych pomysłów
sugestia≠czyn

Avatar ZSRRBall

30 września 2020, 18:13

@Cheems_Kosmonauta: xD
Po 1: nie bo na pewno byli Japończycy którzy nie chcieli wojny, po 2: to równie dobrze można powiedzieć że Truman zadecydował w imieniu usa a 1 i 2 jest klamstwem

Avatar Cheems_Kosmonauta

30 września 2020, 18:18

@ZSRRBall: japi*rdole
Czy jak wchodzi ustawa w naszym kraju i ktoś z obywateli się nie zgadza tu trzeba jej nie uchwalać?
kraje nie mogą mówić bo nie są ludźmi, kraje są terenem władającym orzez daną osobę/osoby.
W Japonii wszelkie bunty były surowo karane więc dlatego nikt się nie sprzeciwiał cesarzowi
po drugie
j*bło to j*bło, na ch*j drążyć temat. I tak nie zmienimy historii

Avatar ZSRRBall

30 września 2020, 18:24

@Cheems_Kosmonauta: kiedy nie masz argumentow wiec zaczynasz sie wk***iac xD

Powiedziales, ze zadecydowal w imieniu calej Japonii a pozniej ze nie musi sie caly kraj zgadzac by cos ustalic xd

Poza tym co z tego ze byl surowo karany jezeli i yak na pewno czesc ludzi sie dprzeciwiala

Nawet w k***a sredniowieczu masa ludzi mimo kar sprzeciwiala sie wladcy

Avatar Cheems_Kosmonauta

30 września 2020, 18:32

@ZSRRBall: no i szanuje to że ktoś się sprzeciwiał narażając życie
polska miała postawnie warszawskie
ale japończyków różni kilka rzeczy: wielcy patrioci, walczą o swój chonor i są znakomicie zorganizowanii
w Japonii oprócz monarchii "na sterydach" mieli zalążek faszyzmu. A wiesz (chyba) jak działa faszyzm wobec sprzeciwu.
to nie jest tak że kończą mi się argumenty. Nie mam ochoty kontynuować dyskusji z twoim pier**lenie bo jestem zmęczony po 9 lekcjach w szkole

Avatar ZSRRBall

30 września 2020, 18:36

@Cheems_Kosmonauta: ponownie
nie wszyscy japonczycy tacy sa

Poza w krajach faszystowskich tez dzialala opozycja i jakos jej nie unicestwiono

pzt
Gosciu ja mam codziennie 8 lekcji i prawie codziennie kartkowy a jakos mam sile by odpisywac
Ale ok bo i tak jest dosyc nudna ta konwersacja

Avatar Cheems_Kosmonauta

30 września 2020, 18:39

@ZSRRBall: tylko podejrzewam że nie masz bezsenności od urodzenia oraz problemów z ciśnieniem
ale j*bać i to
mam już w d*pie tą konwersacje

Avatar Jejathebest

30 września 2020, 16:29

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Za co ta premia

Nie po oczach

Północne Węgry

Bracie gdzie jesteś? Gdzie się schowałeś?

Powodzenia

Jesteś wybrańcem panie profesorze

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka