Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar Big_Chungus

8 października 2020, 11:21

O jaką piosenkę chodzi? Ma ktoś link?

Avatar GigannPlus

8 października 2020, 14:52

@Big_Chungus: chcesz być zrickrollowany na siłę, tak?

Avatar Big_Chungus

8 października 2020, 15:19

@GigannPlus: to był tzw. żart

Dowcip, żart, kawał – krótka forma humorystyczna, służąca rozśmieszeniu słuchacza. Najczęstszą formą rozpowszechniania dowcipu jest przekaz słowny. Dowcipy można spotkać w prasie, w specjalnych rubrykach. Publikowane są książki i czasopisma z dowcipami. Dowcipy można też spotkać na wielu stronach internetowych. Istnieją też ponure żarty („czarny dowcip”) oraz „puste dowcipy”, śmieszące tylko opowiadającego. Innym gatunkiem dowcipu jest „dowcip ciągły”, czyli powtarzany kilka razy w krótkim odstępie czasu lub „dowcip abstrakcyjny” obecny np. w krajach Europy Środkowej – głównie w Czechach i Polsce. Znany jest także jako pure nonsense czy humor angielski. Można też natrafić na pojęcie żartu „hermetycznego”, który może opierać się na memie lub jest zrozumiały tylko dla docelowej grupy odbiorców, np. kolegów z pracy czy też informatyków.

Zdarzają się okresy popularności dowcipów o konkretnych osobach, np. o Chucku Norrisie w 2005 roku (Chuck Norris Facts). Popularność tematyczna kawałów zmienia się z czasem, w określonym kontekście pojawiają się dowcipy polityczne stanowiące formę ironicznego komentarza wobec rzeczywistości. Zmiany te mają różnorodne przyczyny, a czasem inspiracje. Kawały jako obiekt badań naukowych ujmowane są pomiędzy obszarem trzecim literatury a folklorem.

Prawdopodobnie najstarszą księgą żartów jest anonimowy zbiór dowcipów pt. „Philogelos” (gr. Φιλόγελως, dosł. miłujący śmiech) pochodząca z III/IV w. Znajduje się w nim 265 kawałów.

Według André Jollesa żart jest jednym z morfologicznych archetypów leżących u podstaw współczesnych gatunków literackich.

Avatar GigannPlus

8 października 2020, 16:21

@Big_Chungus: jak się klika w link Rickrolla, to się jest zrickrollowanym. Jak prosił?ś o link, myślałem, że chcesz być zrickrollowan? na siłę

Avatar Big_Chungus

8 października 2020, 16:24

@GigannPlus: jak żartowałem to nie powinno się tego brać na poważnie

Avatar Kaczkodon

8 października 2020, 08:15

Troll czy też nie ale muzyka jest naprawdę chwytliwa i zwyczajnie świetnie się jej słucha. Fakt nadal to nie jest link, o który prosiłem ale bywa.

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Avatar Spider007
Dodane przez: Spider007

I tak tego nie zapamiętamy, więc czemu tego wymagają?

Taka prawda

Trochę niesmaczne

Polski system edukacji

Bartek, wstawaj!

Trzeba zaktualizować te dane

Idealne dopasowanie

Zapomniany prekursor

Nie drażnij rozgwiazdy

Ta relacja będzie bardzo pozytywna

Majestatyczny

Informatycy się zesrali

Mmmmm...

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka

Rick Astley: *śpiewa*
Kobiety w tle: *tańczą*
Barman za ladą: