Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
Tylko dzięki temu mega wulkany pod Polską nie wybuchają
Szybki jak błyskawica
Lekko nie będzie
Phi!
Jak myślicie, skąd się tam wziął?
Nie zadzieraj z bobrami
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
OdświeżEdytowano - 8 października 2020, 21:38
10 Czego?, bananów, arbuzów, jabłek, chromosomów twojego starego?
Odpisz
9 października 2020, 00:07
@Kaintedover78: Kiedyś w gimbazjum na matematyce koleżanka nie ogarniała równania z dwiema niewiadomymi, więc pani dała jej mniej więcej taką podpowiedź: 3 jabłka + 2 marchewki to ile to się równa? A klasowy śmieszek na to: pomidor
Odpisz
7 października 2020, 16:38
A ja zawsze obrywam przez minusy w działaniach. Bo np. jest -6 • -2² i nigdy nie wiem czy wynik na minusie czy na plusie
Odpisz
7 października 2020, 16:45
minus razy minus=plus
minus razy plus=minus
Odpisz
7 października 2020, 16:47
dzięki za cenną radę
Odpisz
7 października 2020, 16:48
korzystaj madrze 👍
Odpisz
7 października 2020, 22:00
-6*-2^2=-6*-4=24
Odpisz
7 października 2020, 22:00
@onui2: :000 rozwiązał*ś to z własnej woli
Odpisz
7 października 2020, 22:01
chwila, co?
Odpisz
8 października 2020, 19:15
@onui2: Jak - 2² wyszło ci -4 powinno być
-2*-2=4 czyli wynik wychodzi -24
Odpisz
Edytowano - 8 października 2020, 19:38
Akurat z potęgami rzeczywiście może być problem. W podanym przykładzie -2² wynosi -4, mnożysz tylko cyfre, znak pozostaje niezmienny. Jeśli jednak byłoby to (-2)² to wynik wynosiłby 4, ponieważ -2•-2=4, mnożysz całość.
Odpisz
8 października 2020, 22:10
@Azkis: nie, bo to nie jest (-2)^2 tylko -2^2. To jest różnica
Odpisz
8 października 2020, 21:31
Mieliśmy równania z X i tam jeden gościu zapomniał dopisać znaku % i się facetów spytała "ale czego? Cukierków? Arbuzów?" Gościu u mnie powiedział "k***a twoich chromosomów" (akurat x to był 300 xD)
Odpisz
8 października 2020, 19:52
"czego? BANANÓW?! XDDDDDD"
Moja nauczycielka 9.20.2019
Odpisz
8 października 2020, 19:30
Jabłek? Arbuzów? Gruszek?
Odpisz
8 października 2020, 19:35
@Kaczkodon: bananów proszę Pani
Odpisz
7 października 2020, 19:55
Nie chce być panem marudą ale to chyba będzie 10 cm²
Odpisz
7 października 2020, 21:59
@Nikodem8378: nie
Odpisz
8 października 2020, 22:45
@Nikodem8378: Przy mnożeniu byłoby do kwadratu. W tym wypadku jednostka zostaje bez zmian, ponieważ to zwykłe dodawanie.
Odpisz
8 października 2020, 22:45
@Skroodzia: o ch*j żem zapomniał o tym
Odpisz
8 października 2020, 22:46
@Nikodem8378: Nic się nie stało. Mam nadzieję, że rozwiałam wątpliwości
Odpisz
9 października 2020, 07:42
@Skroodzia: tak, jest to prawda
Odpisz
7 października 2020, 21:58
Zapisanie działania jako 5 cm + 5 cm = 10 jest błędna i nauczyciel nie powinien za to dawać punktów. Jeśli daje to albo jest to 4 klasa podstawówki albo jest dziwna
Odpisz
7 października 2020, 16:44
rel tez tak mialem w pierwszej klasie
Odpisz
Edytowano - 7 października 2020, 16:42
brakuje jej szczescia w zyciu
Odpisz
7 października 2020, 16:36
Albo kiedy napiszesz pracę domową perfekcyjnie ale facetka stawia 4+ bo nie ma cm na końcu liczb
Odpisz
7 października 2020, 16:37
@Tajnyifajny: Jeżeli nie ma jednostek, to praca domowa nie jest napisana perfekcyjnie
Odpisz
7 października 2020, 16:44
@DaveAfton: E dopiero teraz zauważyłem że ch*jowo napisałem, chodziło mi o sytuache gdy obliczenia będą perfekcyjne lecz facetka przyczepi się że w kilku miejscach nie napisałeś cm
Odpisz
8 października 2020, 19:50
@Tajnyifajny: jak nie ma "cm" w obliczeniach, ale masz to w głowie, to oke
ALE JEŚLI NIE BYŁO "cm" w odpowiedzi, to należała się ocena niżej
Odpisz
9 października 2020, 15:13
@nazyk: W głowie to ja mam jedną pie**oloną schizofrenię zaburzenia emocjonalne...
Odpisz