Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar Tajnyifajny

14 października 2020, 20:45

Rel

Avatar
GABIusz03

9 października 2020, 22:26

Jako uczeń na profilu technik-programista potwierdzam, dlatego techonologie webowe są najlepsze do uczenia się na początek, na pewno osiągniesz satysfakcję po utworzeniu sobie w html'u i css więc js, php oraz bazy danych itd będziesz robić ze znacznie większą pewnością i równocześnie szybko se znajdziesz pracę, bo ludzi do tworzenia stron chyba najbardziej szukają.

Avatar lordbaysel

11 października 2020, 21:19

Najpopularniejsze obecnie języki to C, C++. Java i Python, PHP raczej najlepsze dni ma za sobą. Warto sprawdzić sobie Tiobe index pod kątem popularności poszczególnych języków, choć nie zawsze jest to odwzorowane w ofertach pracy 1:1. Na HTML i CSS trzeba patrzeć jako coś co warto znać, ale jeżeli nie zamierzasz się bawić w frontend, to ogólne pojęcie o nich powinno wystarczyć. Dodatkowo, znajomość SQLa jest bardzo przydatna.

Avatar Raskan

12 października 2020, 10:52

@lordbaysel: Jeżeli chcesz jak najszybciej zacząć pracę jako programista to front end jest najlepszym wyborem.Oczywiście zależy to od regionu,ale z tego co patrzyłem oferty w kilku większych miastach to front end miał najniższy próg wejścia.Do tego jeśli chcesz pochwalić się swoimi projektami to jest chyba najlepsza opcja ze wszystkich-w przypadku innych języków musisz bawić się w interfejsy graficzne,konwersję plików i udostępnienie go innym.W przypadku front endu masz to wszystko w pakiecie,jedyna rzeczą jest znalezienie hostu(jest mnóstwo darmowych).

Jeśli ktoś szuka najłatwiejszego języka to Python jest chyba najlepszy.Jest dość łatwy i co najważniejsze-uniwersalny.Jest kilka dziedzin w których jest w czołówce-machine learning,data analysis,(nie)etyczne hamowanie itd,ale i tak można go zastosować do każdego innego projektu niezależnie od dziedziny ze względu na ogromną ilość modułów(gry 2D,boty internetowe,backend,boty na discorda,praca z API wielu stron,praca a bazami danych,aplikacje na Androida i naprawdę wiele wiele więcej).Oczywiście będą do tego lepsze opcje,co nie zmienia faktu że python i tak nie wypadnie aż tak źle.No i najważniejsze-znakiem końca linii jest enter a nie srednik,co nie ukrywając oszczędza dużo nerwów podczas nauki(problem może pojawić się później podczas uczenia się innych języków gdzie ten średnik się pojawia).

Jest też rodzina C(C,C++,C#) która według wielu ludzi jest najlepszymi językami do nauki na start.Nie są najłatwiejsze(być może jedne z trudniejszych),bo wymagają dodatkowo rozumienia działania i używania pamięci komputera,rejestrów,procesora idt.Poczatki nauki mogą być trudne i wymagające(nie licząc nauki totalnych podstaw typu warunki,pętlę funkcje itd bo one występują w każdym języku,co najwyżej mogą się lekko różnić),jednak rozumienie tych bardziej skomplikowanych procesów z pewnością da korzyści w przyszłości,niezależnie czy będzie się tych zagadnień używać w innych jezykach czy nie.Pozostaje też zastosowanie.Jezyki z rodziny C wykorzystuje się m.in. w systemach operacyjnych(niemalże cały windows to C),grach 3D(Unity to chyba C# z tego co pamiętam) i ogólnie programy które stawiają na wydajność(zużycie pamięci czy prędkość wykonywania programu) ponad wygodę(łatwość i szybkość pisania kodu).Jesli ktoś wie co chcę robić jako programista to powinien sobie przede wszystkimi wygooglować jaki język będzie do tego najlepszy.Jesli ktoś nie wie jeszcze to niech próbuje każdego po trochu.Nawet jeśli ktoś nie ma zamiaru(lub jeszcze nie wie) iść w C++ to polecam na początek serię(podstawowa,nie obiektową) o tym języku na kanake Pasja Informatyka.

A jeśli chodzi o PHP-jest to stary język i już się od niego odchodzi,jednak pod żadnym pozorem nie jest nieużywany czy wymarły i warto choć trochę się w niego zagłębić,bo jest go sporo w starszych aplikacjach i zrozumienie go na pewno nie zaszkodzi.

Avatar Tymek590

13 października 2020, 19:49

chciałem pójść na technik programista
ale najbliższy w Tarnowie i podobno kiepski
wiec jestem na techniku informatyku

Avatar Bright32

9 października 2020, 22:20

Programowanie wygląda tak że coś nie działa wypijasz 3 litry kawy tracisz przytomność i budzisz się 5 godzin później z gotowym kodem

Avatar tomek123321

9 października 2020, 22:35

@Bright32: Niby smieszne a jest taka historia, w latach 80 ktoś pisał grę na atari "entombed" i gdy był pijany napisał algorytm do dynamicznej generacji prawie zawsze rozwiązyalnych labiryntów, co jest idealnym systemem dla starej gry gdzie ograniczenia rozmiaru gry są tak małe, że nie ma mowy o zapisywaniu map w plikach. Ten algorytm był poźniej analizowany na uniwersytetach bo nikt nie miał pojęcia jak to działa xD

Avatar Bright32

Edytowano - 10 października 2020, 07:47

@tomek123321: Słyszałem o tym, śmieszna historia

Avatar Dark_Dante

11 października 2020, 21:14

@tomek123321: A masz jakiś artykuł na potwierdzenie?

Avatar tomek123321

12 października 2020, 21:09

@Dark_Dante: dostałem powiadomienie wczoraj i chyba mi komentarz admin usunał za link xd, na wikipedii jest o tej grze trochę i jest ta historia algorytmu przedstawiona, oraz można znaleźć referat z jakiegoś uniwersytetu też goglując.

Avatar DeMajkel

9 października 2020, 23:39

Właśnie zacząłem szkole wyższa na kierunku informatyka.
Za rok to pewnie zobaczę i powiem "takie rel"

Avatar SG1030526

9 października 2020, 23:10

Gdy uda mi się rozwiązać zadanie z fizyki:

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Kto da więcej?

Mmmmm rybka

Zauważyłem że ta twarz ma potencjał.

Porzygać się idzie od tej słodyczy

Wszystko jasne

Taka prawda

Ale ile sprzątania...

Zgadnij, które

Marek! 2004 dzwonił, chce swoje memy z powrotem

Mam nadzieje, że mu chociaż smakuje

Enkspamnsja

Klasyk

Tak było, nie zmyślam

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka