Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar CWIRRED

1 listopada, 00:15

A broń to że zabijamy.

Avatar LadyGaladriel

28 października, 23:43

A wiecie że przemoc istniała zanim powstały gry? Szok, nie?
Ciekawe w co akwarelista grał

Avatar Baturaj

26 października, 11:19

Przykro mi, ale porównanie jest słabe.

Niektóre gry zwiększają agresję, czyli zwiększają prawdopodobieństwo przemocy. To zależy, jakie gry: FPS robią właśnie to, w zamian zwiększając refleks i czas reakcji.
Natomiast np. RTS'y zwiększają myślenie strategiczne i planowanie, a także cierpliwość.

A więc: to nie działa tak, że gry nie mają żadnego negatywnego wpływu na umysł, że "są tylko narzędziem, zależy jak je wykorzystasz". Nie.

Natomiast oczywiście tak samo fałszywe jest ogólne stwierdzenie "Gry wywołują przemoc", jako "wszystkie gry wywołują", co jest bzdurą.

Jakie więc byłoby poprawne porównanie? Nie wiem. Może "jeśli gry wywołują przemoc, to owoce powodują otyłość".
Tak, to dobre porównanie.

Avatar Kapichu

26 października, 14:06

@Baturaj: od tego czy gry wywołują agresje zależy też poziom psychinczy osoby grającej, bo jeśli ktoś jest całkowicie zdrowy i zginie 10 raz ciągle w tym samym momencie to uderzy pięscią w stół możliwe że wyłączy grę i tyle, agresja fakt wywołana ale chwilowa, nikt zdrowy po czymś takim nie będzie chodził po mieszkaniu i krzyczał na wszystkich bo herbata była zimna. Argument z tym że tylko kontkretne gatunki wywołują agresję też nie ma sensu bo jeśli w FPS'ie zginiesz któryś raz pod rząd wkurzysz się, jeśli w RTS'ie przeciwnik będzie miał owiele więcej surowców czy jednostek wkurzysz się, jeśli w platformówce nie będziesz w stanie wskoczyć na platformę któryś raz z rzędu wkurzysz się. Więc gry jak już to wywołują poirytowanie które po chwili mija, jeśli z twoja głową nie ma problemu bo jeśli jest to nawet nieco bardziej brutalny film wywoła negatywne skutki

Avatar Baturaj

27 października, 12:26

@Kapichu: ... Mylisz dwa aspekty. Mówisz, że nie gry mają tutaj decydujący wpływ, tylko kondycja psychiczna człowieka grającego. Podczas gdy to nieprawda: OBIE te rzeczy mają decydujący wpływ.

To, że konkretne gatunki wpływają konkretnie, nie jest "argumentem który nie ma sensu", tylko zbadanym naukowo zjawiskiem. Tak się po prostu dzieje. Nieważne, czy "dla Ciebie" to ma sens, czy nie ma.

Avatar Kapichu

27 października, 12:54

@Baturaj: nie wiem czemu dla ciebie dałeś w cudzysłow ale ok. Słuchaj naukowo zbadane jest to że gry nie mają złego wpływu na dobrze rozwiniętego zdrowego człowieka nie wiem skąd wziąłeś te "badania" ale tak nie jest. Jeśli na kogoś źle wpłyneła gra to film wpłynie tal samo i to jest potwierdzone badaniami "Nieważne, czy "dla Ciebie" to ma sens, czy nie ma."

Avatar Baturaj

27 października, 22:40

@Kapichu: Ciekawy mechanizm wyparcia... Jesteś w stanie nawet zaprzeczyć naukowym dowodom, byle tylko nie zmienić zdania.

I jeszcze sugerowanie, że "film wpłynie tak samo", co już jest jawnym fałszem i jest po prostu niezgodne z faktami, bo już od dawna wiadomo, że gry wpływają mocniej niż filmy.

Wypierasz rzeczywistość, jeśli tylko jest dla Ciebie niewygodna.
Milutko

Avatar Kapichu

28 października, 07:42

@Baturaj: co xd? Ja nic nie wypieram ja poprostu wiem że badaniami udowodniono że jeśli gra źle wpływa na człowieka to film. Te twoje "fakty" można usłyszeć w jakimś TVP czy innej stacji nie lubiącej gier. Jeszcze to twoje twierdzenie "jesteś w stanie zaprzeczyć naukowym dowodom byle nie zmienić zdania", a myślisz że czym się wspieram? Naukowymi dowodami i ty też im zaprzeczasz byle nie zmienić zdania

Avatar Poziomica

17 października, 18:44

a szkoły depresję

Avatar barpaj11

26 października, 08:49

@Poziomica: i nerwice

Avatar Zacmiony

26 października, 08:20

Tak, gry powodują przemoc i agresje.
Ale też i inne emocje jak szczęście, strach, wściekłość śmiech

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

600 zł za drewniane krzesło?

Padnij!

Hasło: hasło

Tak to działa

Od razu lepiej

Zdania reporterów są podzielone

Tacy już są ludzie

Śmieszne owady z imionami

Nadal czekam na mleko od taty

Bo jest taka strona z memami, proszę Pani

Genetycznie modyfikowane

Wszystko jasne

Głębokie

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka