Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
Piłka odbita od balkonika liczy się jako ręka?
Młodzi gniewni
Nieuczciwa ocena
Gdy zostanę milionerem nikomu nie powiem, ale będą znaki
Nie są aż takie pyszne
To będzie bolało
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież11 grudnia 2020, 22:54
To jest jakiś wzór w stylu skróconego mnożenia czy po prostu zwykle obliczenie, którego poprawność da się sprawdzić tylko żmudnie licząc? Bo wygląda na wzór, ale jednak ja się z takim czymś nie spotkałem jeszcze, więc ciężko mi mówić
Odpisz
19 lutego 2021, 17:11
@RoyalPigeon: To tak zwana postać iloczynowa. Oznacza to tyle, że ta funkcja kwadratowa ma miejsca zerowe równe -4 i -1. A wyliczyć miejsca zerowe można przy pomocy tzw. delty.
Odpisz
19 lutego 2021, 20:36
@tomzizek2: Aha, dziękuję
Odpisz
24 października 2020, 18:23
Czekaj, co? Niby nie jestem najlepszy z matmy, ale jestem prawie pewien, że to jest źle
Odpisz
24 października 2020, 19:01
@Kolodziej_1: (x+4)(x+1)=x^2+x+4x+4= x^2+5x+4
Wszystko jest w porządku, poprawnie rozłożone.
Odpisz
25 października 2020, 10:09
@tomzizek2: Żeczywiście, dzięki
Odpisz
17 października 2020, 20:57
ja jestem za glupi na takie memy
Odpisz
17 października 2020, 20:58
@handlash: (x+4)(x+1)=x*x+x*1+4*x+4*1=x^2+5x+4
Odpisz
17 października 2020, 21:03
@starmagedon: ta wiem o co cho, ale ogarniecie tego po zobaczeniu mema zajelo mi zdecydowanie za dlugo
Odpisz
17 października 2020, 21:15
@handlash: I teraz pytanie: jak z (a+b)^2=a^2+2ab+b^ robi się:
Odpisz
17 października 2020, 21:21
@starmagedon: czloweiku ja cohdze na humana, lubie filozofie, historie i literature, to co teraz wyslales przeraza mnie
Odpisz
17 października 2020, 21:29
@handlash: "Jeśli jesteś hoiowy z matmy to nie jesteś humanistą, tylko zwykłym d*****m"
Jak to mawiała moja, już była, wychowawczyni
Odpisz
17 października 2020, 21:35
@starmagedon: ok kolego, ale twoej wychowawaczycni chodzilo o ludzi, ktorzy ida na humana tylko dlatego, ze sa kiepscy z matmy
ja sie interesuej jezykami, historia, filozofia i literatura i poszedlem na humana z pasji, moj problem z powolnym liczeniem jest raczej drugorzednym czy nawet trzeciorzednmy powodem
Odpisz
17 października 2020, 21:36
@handlash: Ja cie nie ocieniam, po prostu większość "humanistów" nimi nie jest
Odpisz
18 października 2020, 08:21
@handlash: czy taki problem jest trzeciorzędny to nie wiem; przypominam że matura z matmy jest obowiązkowa
Odpisz
24 października 2020, 16:21
@handlash: Uważasz się za człowieka kulturalnego? Jeśli tak, to mógłbyś polecić jakąś muzykę/książki/filmy, które zachęciłyby takiego ignoranta jak ja?
Na serio pytam, proszę nie odbieraj tego jako ataku, ja naprawdę chciałbym tylko się odchamić
Odpisz
24 października 2020, 17:55
@starmagedon: w sumie humanista to osoba wszechstronnie wykształcona.
Odpisz
24 października 2020, 18:27
@plastikowy_dinozaur: bardzo
Odpisz
24 października 2020, 20:26
@plastikowy_dinozaur: Wiem, ale, w tym wątku chodzi o znaczenie "humanista" w bardziej popularnej definicji: dobry z polskiego, historii itp.
Odpisz
24 października 2020, 17:38
What?
Odpisz
24 października 2020, 16:14
O tak, uwielbiam matematyczne memy
Odpisz
17 października 2020, 20:59
Tylko dzbany z zawodówy daja w dolglos ez
Odpisz
17 października 2020, 21:00
*wdółgłos
Odpisz
17 października 2020, 21:01
@starmagedon: k
Odpisz
17 października 2020, 21:01
ZpMBc
Odpisz
17 października 2020, 20:56
"Inteligenci" z zawodówki: (a+b)^2=a^2+b^2
Odpisz