Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar MsCrazyAlex

21 października 2020, 16:48

ale ci "panowie ekonomiści" czy "studenci nauk prawnych" też czasem pie**olą. Wydałam się niedawno w takim jednym w dyskusje na temat aborcji (z grubsza to streszczę)
On: aborcja to morderstwo, płód to człowiek
Ja: uważam inaczej, niech Pan mi to uargumentuje
<tutaj była dość długa dyskusja, były merytoryczne argumenty, to nawet nie była kłótnia, bardziej wymiana poglądów, powiem szczerze nie spodziewałam się, że koleś może coś odpie**olić>
On: ani kobieta ani mężczyzna nie powinni decydować o tym, czy można przerwać ciąże, tylko biologia.
Ja: ludzie dawniej umierali dość młodo, bo tak rozstrzygała biologia ale potem rozwinęła się medycyna i żyjemy znacznie dłużej. Medycyna okazała się pobić ślepy los i biologię w tej sprawie, czemu mialoby być inaczej z aborcją?
On: no ale to totalnie coś innego. Aborcja to morderstwo, a ty mówiłaś o ratowaniu życia.
Dla tych co nie zauwazyli: facet próbował mi udowodnić, że aborcja to morderstwo, ale jeden z moich kontrargumentów postanowił obalić swoją własną tezą która w tamtym momencie próbował mi udowodnić, przez co wpadł w błędne kolo. Nie ważne jakie macie poglądy nigdy nie róbcie czegoś takiego. To jeszcze o tyle smutne, że gdy mu powiedziałam, że robi błąd tak argumentując to powiedział "po prostu stwierdzam fakt", czym w sumie spowadził swoją argumentację do "tak, bo tak". I dla mnie to był sygnał, żeby zakończyć dyskusję. Smutne trochę, bo miał naprawdę ciekawy i merytoryczny pogląd na sprawę + kilka przydatych linków w tym temacie, no ale nie będę kontynowac dyskusji jeżeli ktoś coś takiego robi. Koleś był Politologiem więc powinien zdawać sobie sprawę jaki błąd argumentacyjny robi, no ale jednak do tego oświecenia nie doszedł/nie chciał dojsć. Smutne to trochę, bo prawdopodobnie zostanę teraz zjechana, za to, że "haha juleczka się w dyskusje z kimś wykształconym wdala i pewnie umniejsza jego argumentom" ale już omijając dość kontrowersyjny powód dyskusji: patrzcie na to jak argumentujecie swoje racje, oraz czy wasze autorytety nie stosują sztuczek erystycznych, bo naprawdę możecie się zdziwić jak zmieni się wasz sposób patrzenia na świat jak zaczniecie to zauważać.
Oczywiście dyskusja jest mocno skrócona, ale mam nadzieję, że moja relacja z tego zdarzenia wyszła mi jak najmniej subiektywnie.
Pozdrawiam cieplutko.

Avatar Baturaj

3 listopada 2020, 00:04

@MsCrazyAlex: Tyle że... w tej dyskusji to Ty zaprzeczałaś faktom od samego początku. Płód jest człowiekiem, i co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Naukowo, medycznie, z jakiejkolwiek strony: płód JEST człowiekiem. Taki jest fakt, nie opinia. Nie można mieć "innej opinii" na ten temat, bo to nie jest kwestia subiektywna.
Płód to osobnik gatunku homo sapiens sapiens w określonym okresie swojego rozwoju - konkretnie w okresie płodowym. "Homo sapiens sapiens" = człowiek. Płód nie "dopiero stanie się człowiekiem", absolutnie nie. Płód już jest człowiekiem, a dopiero stanie się noworodkiem, potem niemowlęciem, potem dzieckiem, a potem dorosłym. Natomiast osobnikiem gatunku ludzkiego jest od początku, i co do tego nie ma żadnych wątpliwości.

Subiektywne aspekty, czyli takie, co do których możemy się nie zgadzać, są zgoła inne: czy powinno się pozwalać na zabijanie płodu, czy płód ma godność osoby, czy płód ma prawa człowieka. Te kwestie są subiektywne i tu można się kłócić.

.

Nie oznacza to, że Twój współdyskutant nie popełnił w tej dyskusji błędów. Popełnił: jego błędami były:
1) nie zakomunikował Ci jasno i wyraźnie, tak jak ja wyżej, że kwestia człowieczeństwa płodu jest obiektywna i od dawna jasna, że płód jest człowiekiem. Zamiast tego, jak mówiłaś, próbował udowodnić swoją rację czymś, co Tobie wydawało się subiektywnym problemem, zamiast udowodnić tę jedna rzecz najpierw.
2) przeskakiwał z tematu na temat. Zanim udowodnił Ci, że kwestia człowieczeństwa płodu wcale nie jest subiektywna, przeszedł do jednego z tych naprawdę subiektywnych problemów, czyli "czy powinno się decydować o zabiciu bądź oszczędzeniu płodu".

Innymi słowy: nie argumentował logicznie spójnie.

Natomiast pamiętaj, proszę: płód JEST człowiekiem i taki jest fakt. Biologiczny. Możesz jedynie zdecydować, czy wg Ciebie ma on GODNOŚĆ człowieka. I tak dalej. Natomiast to, że jest człowiekiem, jest wiadome i faktyczne.

Avatar Tigerfall

20 października 2020, 16:00

Tak naprawdę jeśli uznamy, że osoby, które zmarły z głodu w krajach socjalistycznych to ofiary socjalizmu, to można powiedzieć, że osoby zmarłe z głodu w krajach kapitalistycznych to ofiary kapitalizmu. Jednak jeśli mówimy o tego typu problemach, to jest najczęściej wina następujących czynników:
-zacofanie technologiczne i społeczne
-blokady handlowe
-grabieżcza gospodarka innych krajów oparta na imperializmie i wyzysku.
Przy czym nie jest to tylko i wyłącznie domena kapitalizmu. To jest domena wszystkich państw "silniejszych". Imperialistyczne jest i USA, i Chiny, i kiedyś ZSRR. Najgorsze jednak jest to, że współczesna konsumpcjonistyczna gospodarka całego świata oparta jest na wyzysku jednych krajów przez inne, ale też od czasów kolonialnych nie było zbytnio inaczej, co najwyżej nie było to aż tak sprzężone. Niezależnie od tego, czy był to socjalizm czy komunizm, oraz czy były to małe państewka w Afryce, czy traktowanie przez sowietów Ukrainy (które to było przeniesieniem metod kapitalistycznych imperialistów pod czerwonym płaszczykiem niesienia równości).
O co mi chodzi?
Jeśli mówimy, że przez socjalizm umierali ludzie z głodu, to samo można powiedzieć o kapitalizmie. Jednak tu pojawia się problem, bo każda ze stron mówi "przez X ludzie umierają z głodu, a przez Y nie", co jest tylko wzajemnym przerzucaniem się bzdurnymi i wysyconymi hipokryzją hasełkami.

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (23)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (23)
Avatar xXkuba22Xx

2 listopada 2020, 19:08

@Baturaj: po za tym tobie się wydaje, że podajesz argumenty, a to co napisałeś wyżej to nie jest argument, tylko niczym niepotwierdzona przez ciebie teza.

Avatar xXkuba22Xx

2 listopada 2020, 19:09

@Tigerfall: RiGCz

Avatar Baturaj

2 listopada 2020, 14:19

Nie, nie przez kapitalizm ludzie giną z głodu, tak samo jak nie dzięki komunizmowi w Rosji odbył się postęp technologiczny w XX wieku. Z drugiej strony niestety, ale głód w krajach komunistycznych w ogromnej większości jest spowodowany właśnie komunizmem.
Ot, różnica.

Avatar Zicher

23 października 2020, 00:06

No cóż, ludzie co prawda przeceniają zdolności ludzi teoretycznie wykształconych, po studiach, ale z moich obserwacji wynika, że często równie mocno, a czasami i nawet bardziej przeceniają ludzi kompletnie niezaznajomionych w temacie, którzy faktycznie nie rozumieją tematu.

Avatar darcus

21 października 2020, 21:33

A co to ma wspólnego ze studiowaniem ekonomii? xD

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (13)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (13)
Avatar darcus

23 października 2020, 20:04

@Peroczek: Nadal nie nadążam.

Avatar Peroczek

26 października 2020, 13:08

@darcus: ok ja też

Avatar Lesza

21 października 2020, 20:54

Jeśli chodzi o kategorie społeczne to Janusze, Seby, Karyny, są jeszcze ok ale Jak Se pomyślę że są tacy ludzie jak Julki z Twittera to mam ochotę Wje**ć Batonika z Białym Fosforem.

Avatar Figarus

21 października 2020, 17:27

Współczuję tym normalnym Julkom. Najpierw Janusze, potem Sebastiany miały przesrane przez memy. A teraz Julki.

Avatar xXkuba22Xx

21 października 2020, 17:08

1. Uzywanie słormułowania "julka z twittera jest seksistowskie i mizoginistyczne"
2. Przez kapitalizm giną ludzi z głodu
3. Z mentzena taki ekonomista jak ksiądz z urbana. W sensie moze i wiedze i wgl ale jest populistą i manipulatorem

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (11)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (11)
Avatar xXkuba22Xx

23 października 2020, 13:19

@Mafelusz: bo na jeja ich nie znajdziesz. Na leftbooku na przykład praktycznie wszyscy

Avatar Jadczukov

23 października 2020, 15:39

@xXkuba22Xx: I to jest problem demokracji! Ta masa, która decyduje o tym państwie, to banda idiotów. Np. nazywanie kogokolwiek, z kim się ktoś nie zgadza fAsZySTą to dno dyskusji.
1. To dosłownie taktyka radzieckich szpiegów w USA
2. To oznacza brak merytorycznych argumentów, co sprowadza się do zachowania małpy

Avatar xXkuba22Xx

21 października 2020, 16:51

O k***a

Avatar handlash

Edytowano - 20 października 2020, 16:00

mentzen XD

wielki ekonomista ktory podpisal "konfederacje gietrzwaldzka", otrzymal swoj tytul doktora na uczelni, ktora zajmuje 18 miejsce w polsce
ma tylko 3 (niby 4, ale ta 4 to po prostu tlumaczenie na angielski) publikacje naukowe
publikacje zostaly opublikowane w czasopismie acta universitatis nicolai copernici, czyli czasopismowym odpowiedniku jakiejs wsi po srodku polski ktorej nikt nie zna (naprawde, te czasopismo nawet nie jest na ministerialnym wykazie czasopism naukowych)
jego doktorat cytowany tylko trzy razy

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (7)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (7)
Avatar problematico

20 października 2020, 17:09

@gracjan_pl: Bardziej chodzi mi o to, że nie trzeba mieć wiedzy o pieczeniu chleba, żeby wiedzieć że jest za słony/zbyt przypieczony i piekarz coś źle zrobił, wystarczą tylko kubki smakowe. Również nie trzeba mieć ogromnej wiedzy na temat ekonomii, aby znać wady każdego systemu, zarówno kapitalistycznego czy komunistycznego i wyrazić swoją opinię na ten temat.

Avatar Zicher

20 października 2020, 20:48

@problematico: Tak samo nie trzeba mieć wielkiego wykształcenia medycznego, żeby wiedzieć, że nie powinno się pić wybielacza i że należy się szczepić. Eksperci w tej dziedzinie, ludzie z formalnym wykształceniem, ale i ludzie niezwiązani mogą mówić z sensem w tym temacie, ale i znajdą się też (najczęściej kompletnie zieloni w tej kwestii) tacy, którzy będą szerzyć swoje często szkodliwe święte racje. Idk czy coś wniosłem, taka mała dygresja

Avatar Kaczkodon

Edytowano - 20 października 2020, 17:42

Julka ma pieniądze więc wszyscy je powinny mieć ale nie da swoich tylko kraj zmieni

Avatar DEADdog765

20 października 2020, 17:27

Kurde bele ona taka mądra jest, pewnie na pamięć zna ekonomię

Avatar Myszkapl

20 października 2020, 17:23

Przecież to Connor android przysłany przez Cyberlife

Avatar olelele

20 października 2020, 15:56

lubie janusza korwina mikke

Avatar toster77

20 października 2020, 15:56

Bo giną. Jak w każdym systemie

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Tytuł poszedł odrabiać zadania

Nie takie doskonałe, jak by się mogło wydawać

Ona jest tygodniem w matematyce

Kiedyś były ładniejsze...

Wow

Nowy rickroll

Ale ja nie o to...

Takie trochę zło

Trafne spostrzeżenie

Nasz klient, nasz pan?

Jednak nie

Mniam

Firemfox

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka