Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar gury_wamac

24 października, 23:54

Moja matka żyła w czasie komunizmu i dobrze wspomina tamte czasy

Avatar orzech39

25 października, 07:56

@gury_wamac: jakby ci to...

Avatar Ogr_Shrek

25 października, 15:07

@gury_wamac: Właśnie doświadczyłeś indoktrynacji

Avatar Ogr_Shrek

24 października, 14:05

Nie jestem lewakiem uważam że komunizm ssie, ale komunizm nie zabił nikogo bo w założeniu nie miał zabijać. Zabili sowieci.

Avatar Stachurek07

24 października, 19:12

@Ogr_Shrek: ciekawa flaga na awku

Avatar Pawelel19

24 października, 20:03

@Ogr_Shrek: „ komunizm nie zabił nikogo bo w założeniu nie miał zabijać " Czyli jeżeli coś kogoś zabije lecz w założeniu nie miało to znaczy że nie zabiło?

Avatar Ogr_Shrek

24 października, 20:45

@Pawelel19: Mam na myśli że to sowiecki sposób implementacji komunizmu zabił tylu ludzi a nie same założenia komuny

Avatar torelq

24 października, 21:20

@Ogr_Shrek: implementacja komunizmu sama w sobie prowadzi do śmierci wielu ludzi. Wszak komunizm (zazwyczaj, a szczególnie w wersjach jakie były wdrażane) zakłada przemoc wobec burżuazji i dyktaturę proletariatu. Dyktatura w naszych czasach musi prowadzić do śmierci wielu ludzi (czasem więcej czasem mniej).

Avatar Ogr_Shrek

24 października, 21:21

@torelq: Właśnie dlatego konuna to ch*jowy pomysł

Avatar torelq

24 października, 21:26

@Ogr_Shrek: w każdym razie, nawiązując do twojego pierwszego komentarza, komuna w większości przypadków zabija, a wersje utopijne mogą sobie istnieć w umysłach komunistów, nigdzie indziej.

Avatar Ogr_Shrek

24 października, 21:29

@torelq: Chodziło mi o to że pojęcie komunizm nie jest w 100% tym samym co sowietyzm i sowieci dodali kilka złych rzeczy niż czysty komunizm zakładał

Avatar torelq

24 października, 21:40

@Ogr_Shrek: nie istnieje "czysty" komunizm. Istnieje mnóstwo jego odłamów. Większość z nich zakłada przemoc. A szczególnie te, wdrożone w rzeczywistości. Owszem, istnieją odłamy nieprzemocowe, ale z racji, że większość, w tym te wdrożone, a także oryginał marksistowski zakładają przemoc, można powiedzieć, że że zasadniczo komunizm zakłada przemoc. A z pewnością, idee komunistyczne zabiły mnóstwo ludzi. Komunizm radziecki to także komunizm.

Avatar Ogr_Shrek

24 października, 21:43

@torelq: Za czysty komunizm przyjąłem pacyfistyczny rdzeń wszystkich głównych nurtów komunizale możliwe że inni mogą inaczej na to patrzeć.

Avatar xXkuba22Xx

24 października, 22:25

@torelq: w ZSRR nigdy nie było komunizmu. sami bolszewicy przeciez określali swoje państwo, że jest socjalistyczne, a nie komunistyczne, a w filozofii Marksa socjalizm jest etapem przejściowym przy wprowadzaniu komunizmu. komunizm w rozumieniu marksistowskim zakłada zupełny brak państwa i pieniądza, więc nigdy go się nie udało wprowadzić. Źle też rozumiesz pojęcie dyktatury proletariatu. W rozumieniu Marksa było to po prostu obalenie burżuazji i przejęcie środków produkcji przez proletariat, oraz sprawowanie władzy przez przedstawicieli proletariatu. "W ZSRR termin dyktatura proletariatu oznaczał w praktyce przyzwolenie na stosowanie terroru, który zaczął służyć umocnieniu władzy partii, a następnie jednostek, a nie jakimkolwiek interesom społecznym. [...] Faktem stała się prawdziwa dyktatura, polegająca na nieograniczonej władzy wąskiej grupy, która nie miała wiele wspólnego z oddaniem władzy w ręce klasy robotniczej." Co prawdo masz rację. komunizm w marksizmie mógł zostać wprowadzony tylko po rewolucji socjalistycznej, a więc w filozofii Marksa obecna jest przemoc i tego nie popieram. Ale jest mnóstwo reformistycznych i pokojowych idei lewicowych.

Avatar Ogr_Shrek

24 października, 22:26

@xXkuba22Xx: I o tym mniej wiecej mówiłem

Avatar torelq

Edytowano - 25 października, 13:41

@xXkuba22Xx: no, ok. Trochę się poplątałem. Oczywiście, "czysty" komunizm każdy może interpretować inaczej, gdyż jest to pewna idea i utopia. Niemniej, nie zmienia to faktu, że w praktyce komunizm (czy też próby jego wdrażania) prowadzi do terroru. Zdawałem sobie rzecz jasna sprawę z istnienia pokojowych idei komunistycznych, ale pominąłem je celowo z racji, że nie doczekały się one (na szczęście) wdrożenia. W każdym razie, odnosząc się do komentarza na który odpowiedziałem mogę z pewnością stwierdzić, że zabijali sowieci, ale można powiedzieć, że zabijał komunizm, gdyż ich zbrodnie były oczywistym skutkiem wdrażania (pewnych) idei komunistycznych (co nie oznacza, że wszystkie idee komunistyczne są nastawione na przemoc).

Avatar xXkuba22Xx

Edytowano - 25 października, 14:51

@torelq: to można powiedzieć, że w Korei północnej zabija i zniewala demokracja. No bo w końcu to jest Koreańska Republika Ludowo-Demokratyczna, więc tam musi być demokracja, bo się tak nazywa. Tak samo NRD - Niemiecka Republika Demokratyczna, była z pewnością super demokratycznym państwem. Więc skoro sowieci mówili, że wprowadzali komunizm to na pewno by nie kłamali i nie wykorzystywali ideologii Marksa do zapewnienia sobie totalitarnej władzy, tylko chodziło im o dobro społeczeństwa. To, że coś się nazywało komunistyczne lub socjalistyczne to nie znaczy, że takie było. Władza, szczególnie dyktatorska i totalitarna nie zawsze mówi czystą prawdę. To się nazywa propaganda i manipulacja. W tamtych czasach idee lewicowe, socjalizm i komunizm cieszyły się wśród społeczeństwa dużą aprobatą, więc politycy wykorzystywali to by zyskać, poparcie. Na tej samej zasadzie Hitler nazwał swoją ideologię narodowym socjalizmem. Prawda jest taka, że ZSRR miało bardzo mało wspólnego z komunizmem i socjalizmem. To było wypaczenie tych idei. Więc nie możemy mówić, że to komunizm zabijał.

Avatar El_jaro_03

25 października, 01:08

Avatar revan21

24 października, 12:06

Ale jednak gorsi są ludzie którzy wierzą że komunizm działa

Avatar ArtoArtik

24 października, 19:44

@revan21: Jeszcze gorsi są ludzie co piszą że holocaust nigdy nie miał miejsca

Avatar lordbaysel

24 października, 19:09

he, he, tylko że spora część tych dziadków powie, jaki to komunizm był wspaniały, a Stalin był wodzem idealnym. Polityka historyczna i indoktrynacja są w Rosji powszechne.

Avatar onui2

24 października, 13:53

A wy nadal potępiacie ludzi potępiających taki debilizm. Gratuluję

Avatar MatkaBoskaSowiecka

24 października, 13:38

Kto OP? Po tematyce i szablonie podejrzewam, że Gryfcia, ale chcę mieć pewność

Avatar wuj3456

24 października, 19:21

Avatar shell232

Edytowano - 24 października, 13:14

100-letni Polski żołnierz AK, któremu NKWD zabiło rodzinę, przyjaciół, a jego skatowano i wysłano na mordercze roboty w niebywale okropnych warunkach:

Avatar Daniello55

24 października, 12:05

chce ktoś pogadajmy?

Avatar KeBe_W13

24 października, 12:14

@Daniello55: zawsze mile widziane

Avatar DaveAfton

24 października, 12:11

Zaskakująco dobre oceny, zważywszy jak bardzo plusowane były jeszcze niedawno memy typu XD komunizm

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Avatar wuj3456
Dodane przez: wuj3456

Tak było

Niby głupia myśl, ale serio chcę wiedzieć

A co to za magiczne urządzenie?

Nie wiem, czy wytrzymam...

Pyszności

Doczekaliśmy się

Muutrix

To musi być miłość

Moje rodzeństwo by się ze mnie śmiało

Ale crossover

Rodzice już zostali powiadomieni

Taka prawda

Ktoś powie?

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka

Jakiś dwunastolatek: "Haha, patrzcie, komunizm dobry, komunizm śmieszny!"
90-letni Rosjanin, któremu KGB wymordowało całą rodzinę i przyjaciół: