Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar KufelMleka

27 października 2020, 23:19

Tylko wtedy to przynajmniej rzeczywiście było zagrożenie interwencją Związku Radzieckiego, a tu mamy co najwyżej cywilizacyjne problemy o wyimaginowanej twarzy, których pozbycie się jest niezmiernie ciężką pracą na poziomie cywilizacyjnym, więc to nie takie hop-siup.

Avatar przemek1ni

27 października 2020, 23:47

@KufelMleka: Zagrożenie było prawdopodobnie iluzoryczne, Związek już toczył wojnę w Afganistanie, najazd na kolejne państwo by było bardzo źle odebrane przez Zachód, a Sowieci byli znacznie bardziej uzależnieni od handlu z nim niż przy poprzednich zbrojnych interwencjach. Gdyby tak jak w naszej historii, współpraca Stanów i Arabii doprowadziła do wielkiej obniżki cen ropy, w połączeniu ze światowymi sankcjami, ta interwencja zakończyłaby przedwcześnie istnienie Związku

Avatar KufelMleka

27 października 2020, 23:49

@przemek1ni: Może, ale to jest tylko gdybanie i basta. Poza tym zbrojna interwencja UW to nie było coś, co się nie zdarzało mimo prawdopodobieństwa.

Avatar toster77

27 października 2020, 23:54

@KufelMleka: To jest dyskusyjne. USA zagroziło ZSRR że jeśli zainterweniuje to będą mieli wojnę. Patrząc na to że USA broniło Korei w latach 50' było dość prawdopodobne że zainterweniuje. Do tego manewry przy polskiej granicy niekoniecznie były naciskiem na władze Polskie ponieważ jak Związek Radziecki zrobił w Afganistanie zrobiłby to samo tu. Do Afganu poszli żołnierze europejscy aby mieć pewność że nie zbratają się z wrogiem więc do Polski wysłałby żołnierzy z Azji.

Avatar HerrGrievous

27 października 2020, 23:56

@przemek1ni: tym bardziej że ZSRR nie spodziewało się neutralności lwp takiej samej jak Czechosłowaków parę lat wcześniej

Avatar przemek1ni

27 października 2020, 23:56

@KufelMleka: Gdybanie, że Związek by się szybciej rozpadł, gdyby dostał bana od Zachodu na przepływ towaru, technologii i pożyczek pięniężny to bardzo legitne gdybanie

Avatar KufelMleka

27 października 2020, 23:59

@toster77: To nawet nie chodziło o manewry, a sytuacja polityczna to mogło być coś, co mogło działać na korzyść komuchów. Czerwonoarmiści stacjonujący w Polsce byli dość liczni, a władza mogła się w ramach UW legalnie zwrócić o pomoc do sojuszników.
Przy czym nikogo nie usprawiedliwiam, tylko wskazuję, że podczas Stanu Wojennego starano się o jakieś solidne i skuteczne alibi.

Avatar TheExpertt

29 października 2020, 22:37

@przemek1ni: tak tylko w tedy wspomnę, że wtedy przerzucali rekrótów z Europy do Afganu, a ogólne w sztywnym momencie mieli tam 2% armii

Avatar WampirZZielonki

29 października 2020, 21:50

Nie, żebym coś sugerował, ale Kaczyński też pamięta stan wojenny.

Avatar OwOcomedy

27 października 2020, 23:19

Świetnie, druga komuna nam tu się robi, tylko szybciej upadnie jak kaczor nie zrobi czegoś

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

O nie...

To nierealne

Zawsze coś

Jest taki jeden użytkownik...

Łatwo przyszło, łatwo poszło

Tak by było

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka

Kaczyński: *mówi coś o chronieniu ojczyzny*
Ludzie, którzy pamiętają stan wojenny: