Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar jejaplxiaomi

Edytowano - 18 listopada 2020, 08:17

I tak Biblię się ciągle edytuje żeby pasowała do tego o czym mówią "duchowi"

Avatar niggiddu

18 listopada 2020, 08:34

@jejaplxiaomi: To prawda, dlatego warto zapoznawać się z różnymi jej wersjami i tłumaczeniami. Niemniej należy zwracać uwagę na każdą przeróbkę tego typu, i mieć świadomość intencji tłumaczy.

Avatar TranslateGoogle

28 listopada 2020, 13:30

@jejaplxiaomi: Jeśli faktycznie co chwilę zmieniają, to mogą najwyżej zmienić przypisy.

Avatar MituDestroyer

22 listopada 2020, 12:22

Avatar Ukryty_W_Cieniu

21 listopada 2020, 23:25

Avatar MlodyKamil96

21 listopada 2020, 18:52

Nanook lubi to

Avatar Burgerchinski

21 listopada 2020, 17:46

Puchatek zaczyna przesadzać

Avatar sucharek1203

21 listopada 2020, 13:16

Czyli co? Dotychczas były wartości kapitalistyczne?

Avatar Towarzysz777

21 listopada 2020, 14:44

@sucharek1203: No właśnie nie xD W 90% nauczanie Jezusa to socjalizm, nie sam w sobie komunizm Marksa, bo oczywiście sam Marks nie wymyślił komunizmu, a wartości socjalistyczne, bardziej poglądowo

Avatar sucharek1203

21 listopada 2020, 14:48

@Towarzysz777: Możesz mi podać przykład socjalizmu w naukach Jezusa?

Avatar Towarzysz777

Edytowano - 21 listopada 2020, 14:54

@sucharek1203: - Wszyscy ludzie są równi, mają podobne ilości materialne i są traktowani równo
- Pieniądze są bezwartościowe, bogaty oddaje wszystko biednym by podążać za Jezusem
- "Oddaj Bogu co Boskie, cesarzowi co cesarskie" - rozdzielenie religii od władzy i płacenie podatków władzy, niesprzeciwianie się jej w tej kwestii.
- "Miłuj bliźniego swego jak siebie samego" + pomagaj mu, czyli społeczeństwo które pracuje dla dobra ogółu, dzieli się urobkiem, a ludzie to swoiści towarzysze, bliźni, bracia

I jeszcze kilkanaście do kilkadziesiąt przykładów by się znalazło ale to już trzeba by znać z pamięci wszystkie jego przypowieści i ogółem przeanalizować całe pismo pod kątem wartości socjalistycznych a znajdzie się znacznie więcej wspólnych cech bo czytałem i sam jestem za socjalizmem.

Avatar sucharek1203

Edytowano - 21 listopada 2020, 14:57

@Towarzysz777: Osobiście nie zwróciłem na to uwagi, bo spoglądałem na socjalizm bardziej przez pryzmat ekonomii. Mimo to takie przykłady też mogą mi pomóc w zrozumieniu treści mema

Avatar Towarzysz777

21 listopada 2020, 15:06

@sucharek1203: No właśnie Jezus nie jest jak Mahomet, nie jest ani politykiem ani wojownikiem, więc nie angażuje się w jakieś ruchy wyzwoleńcze czy nie rozważa gospodarki i tego jaka jest lepsza, ale ta gospodarka i prawa w komuniźmie wynikają z tych cech, braterstwo, równość, AAA jeszcze jedno znalazłem:
"Kto nie pracuje niech też nie je"
Czyli pracowitość, nie żyjesz by się wylegiwać i lenić, pracujesz by innym i tobie żyło się lepiej, robotnicy, rolnicy, sierp i młot i te sprawy, ponadto sam Edward Gierek z tego co słyszałem cytował z pisma, nie będąc tego świadom "Nie samym chlebem człowiek żyje" czyli coś w rodzaju jesz być żyć, ale nie żyjesz by jeść, oprócz jedzenia pracujesz, utrzymujesz rodzinę, w przypadku Jezusa kochasz, to jest przede wszystkim to po co żyjemy i tak dalej...
Cechy ekonomiczne socjalizmu wychodzą od wartości w które wierzą jego zwolennicy, a te wartości Jezus też wyznawał.

Avatar Towarzysz777

Edytowano - 21 listopada 2020, 15:10

@sucharek1203: A co do Koranu to właśnie w Koranie jest co zmieniać, też jest miłość, braterstwo i pracowitość, ale znajdzie się więcej do zmiany, w przypadku Biblii Chinom może się nie podobać wolna wola, to że każdy jest wolny, sam decyduje o swoim życiu, pracodawca musi być uczciwy i płacić sowicie i sprawiedliwie pracownikom, a NIE ICH WYZYSKIWAĆ, toteż religia miłości w Chinach nie jest przychylna władzy.

Avatar Aragornek

21 listopada 2020, 15:23

@Towarzysz777: Jezus nie głosił socjalizmu.
Socjalizm dąży do wyrównania majątku między ludźmi, by wszyscy byli "równi".
Jezus nakazuje z kolei porzucić pogoń za bogactwem ( stąd oddawanie majątku potrzebującym) i kochać ludzi, bo to nasi bracia i siostry.

Nigdzie w słowach Jezusa nie ma mowy o przekazywaniu firm w ręce pracowników, ani rozkradaniu własności tych, którzy zapracowali by mieć cokolwiek więcej niż przeciętny robotnik, a to największe i niezaprzeczalne postulaty socjalizmu.

Avatar Towarzysz777

Edytowano - 21 listopada 2020, 15:34

@Aragornek: Przekazywanie firm w ręce pracowników i rozkradanie? Firmy w socjaliźmie są państwowe, a Jezus nie angażował się w sprawy firma itd., wszystkie te jego cytaty odnoszą się też do socjalizmu, pracowitość, braterstwo, ty chyba nie ten socjalizm znasz skoro masz kradzież, oddawanie wszystkiego za darmo robotnikom i pewnie jeszcze terror. Komunizm to utopia, ten komunizm z XV wieku a nie Marksistowski, anarchistyczny, nie ma kradzieży, chęci wzbogacania się ponad innych, samo dążenie do tego żeby każdy w społeczeństwie żył godnie i nie miał ani za mało ani za dużo to idea i komunizmu i wartość którą Jezus z pewnością popiera, bo Jezus nie mówi żeby każdy był ascetą, chodził w potarganym ubraniu, jadł odpadki i zebrał, żył w ubóstwie, nie, masz żyć skromnie, jak masz 2 szaty a ktoś ma 0 a potrzebuje bo mu zimno to daj mu jedną, jak masz jedną to jak dasz poświęcając się to super, ale nie jest grzechem chęć dostatniego życia, nie bogatego, dostatniego to jest różnica, nie masz 5 pałacy, masz tyle ile potrzebujesz. Jezus z pewnością był znacznie bliżej socjalizmu niż kapitalizmu, który sam w sobie prowadzi do niezgody, konkurencji i chciwości, napisałem na początku że nie jest to zażarty komunista 1:1 a część jego poglądów i wartości jest w komuniźmie bo jest, tym prawdziwym, utopii, nie Marksistowskim UGA BUGA OBALIĆ CARAT KRAŚĆ GRABIĆ ZABIJAĆ BOGATYCH.

Jak każdy odda swój majątek biednym to sam będzie biedny i go ponownie otrzyma, aż się wyrówna i każdy będzie mieć tyle samo, chrześcijaństwo to nie asceza.

Avatar PzKpfw_IV

21 listopada 2020, 14:41

Avatar starmagedon

18 listopada 2020, 07:30

Jezus, na dzisiejsze czasy, i tak mógłby być określony mianem komunisty, chociaż pewności co do tego nie mam.

Avatar niggiddu

18 listopada 2020, 07:55

@starmagedon: komunizm w swych założeniach ma aparat terroru i brak jakiegokolwiek poszanowania dla indywidualności. Ponadto dla Jezusa ważniejsza od rygorystycznego przestrzegania zasad była dobra wola i szczera wiara - Jezus nie zakładał rewolucji systemu, tylko duchową przemianę każdego człowieka. Prędzej religia Mojżesza miała znamiona komunizmu z racji skrajnego rygoru zasad i miałkości jednostki wobec społeczności, ale w grę wchodzi religia i podporządkowanie religijnej władzy.

Avatar starmagedon

18 listopada 2020, 08:02

@niggiddu: Dziękuje za wyjaśnienie.

Avatar darcus

21 listopada 2020, 13:23

@niggiddu: Co nie zmienia faktu że kuce by go określiły komunistą za sam socjalizm :v

Avatar darcus

21 listopada 2020, 13:22

Nie wiem co oni chcą zmieniać w Biblii, bo całe nauczanie Jezusa i nie tylko jest socjalistyczne :v

Avatar
Konto usunięte

18 listopada 2020, 08:59

kto by sie spodziewal ze chiny cos ocenzurują :O

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Avatar niggiddu
Dodane przez: niggiddu

Ten obrazek został usunięty przez moderatora

Na dworzu

Nikt tam nic nie pisze

Niewidzialna ręka wolnego rynku

Przeprosiny za spalenie członków mrowiska

Rel

Świetni czy też nie?

Tak było

Ta i inne bajki, o których będziesz marzyć

W nogi!

To zawsze działa

Ależ ona jest załamana

Przyganiał kocioł garnkowi

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka

Na górze róże
Czerwone jest magiczne