Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
Północne Węgry
Ostry ten sędzia
Kochani czekamy 17 godzin, nie będę złodziejom płacić
Można, tylko trzeba wstawać rano
Co za przypadek
Angielskie śmieszki
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież20 listopada 2020, 13:27
Unia się tak przwaliła, bo Niemcy wiedzą że im to nie na ręke, generalnie UE powinno odwalić się od polityki państw i być bardziej nastawiona na ekonomie niż modzenie w polityce innych państw
Odpisz
20 listopada 2020, 13:40
Tyle, że trochę mają prawo się wtrącać, kiedy ktoś łamie warunki członkostwa
Odpisz
20 listopada 2020, 14:09
Polska przystępując do UE uznała jej prawo za nadrzędne.
Odpisz
22 listopada 2020, 10:45
@WarriorsCatsPolishFan: nad prawem z Unii w Polsce jest tylko konstytucja, bo należenie do Unii zalicza się jako ratyfikowana umowa międzynarodowa, której warunki muszą trzymać się konstytucji
Odpisz
22 listopada 2020, 10:55
@piotrkacz: No właśnie to jest jeden z wielu paradoksów prawnych. Bo owszem, niby w Konstytucji jest zapis, że Konstytucja jest najważniejszym aktem prawnym w Polsce, ale z drugiej strony wstępując do Unii zgodziliśmy się na supremację prawa wspólnotowego nad krajowym. Więc funkcjonujemy w takiej próżni prawnej, w której niby Konstytucja ma pierwszeństwo nad innymi aktami prawnymi, ale jednak prawo unijne ma pierwszeństwo nad prawem krajowym.
Dotychczas doszło w Polsce tylko raz do konfliktu między zasadami wynikającymi z Konstytucji, a prawem unijnym. I wygrało jednak prawo unijne. Musieliśmy zmieniać Konstytucję.
Odpisz
22 listopada 2020, 14:54
@Nanook: dziękuję za sprostowanie
Odpisz
22 listopada 2020, 12:00
Morawiecki nie zgadzając się na powiązanie funduszy z praworządnością, przyznaje, że w Polsce nie ma praworządności.
Odpisz
22 listopada 2020, 12:24
@Broski: Oj, kurrwaaa... Powiedz mi jak praworządność mogli podciągnąć pod to, że Niemcy zrobią z naszego kraju kolonię?! K...a, jak?! A najlepsze jest to, że te głupie sk...ysyny 50+ wierzą w to.
W tam antyludzkim państwie będzie was PiS r....ł. Będzie r....ł...
Odpisz
22 listopada 2020, 14:36
@Broski: nie, poprostu w unii nie wiedza co to praworządnośc i obcinali by fundusze nawet jakby praworządnośc była
Odpisz
22 listopada 2020, 14:41
@Figarus: wykupując polskie biznesy zresztą polaczki i tak sprzedają
Odpisz
Edytowano - 22 listopada 2020, 11:52
To ta sprawa powiązana z pieniędzmi za praworządność? Czemu rząd nie chce ich przyjąć? I Morawiecki nie jest przypadkiem człowiekiem praworządnym? Pogubiłem się
Odpisz
Edytowano - 22 listopada 2020, 13:30
@sucharek1203: Bo to czy Polska jest praworządna mają oceniać ludzie z innych państw na podstawie subiektywnych odczuć i Morawiecki twierdzi że specjalnie na złość nam stwierdzą bez żadnych dowodów że u nas nie ma praworządności i wlepią nam kary, a praworządność zależy od rządu, sędziów i ogółem wymiaru sprawiedliwości, a dotacje z Unii są dla każdego obywatela, to czemu tacy rolnicy mają nie mieć dotacji z unii przez sędziego co lubi rząd ze wzajemnością, trochę nielogiczne i wg Morawieckiego w ten sposób Unia (Czyt. Niemcy i Francja) daje kasę tyle ile chce i komu chce, bo jak jakiegoś państwa nie lubi to powie że łamie praworządność i kasy nie będzie, a wiadomo że Niemcy i Francja rządu nie lubią tak jak w zasadzie teraz Włochy
Odpisz
21 listopada 2020, 03:10
Nasz kraj to:
-Jeden
-Wielki
-Cyrk
Odpisz
22 listopada 2020, 09:37
@El_jaro_03: zupełnie jak Unia
Odpisz
22 listopada 2020, 11:27
@El_jaro_03: A morawiecki to nie klaun tylko pie....ony namiot cyrkowy
Odpisz
22 listopada 2020, 11:59
nie obrażaj cyrków
Odpisz
22 listopada 2020, 11:47
Odpisz
20 listopada 2020, 13:06
Morawiecki:*szantażuję Unię że nie weźmie od niej ani grosza*
Unia
Odpisz
22 listopada 2020, 09:38
nie weźmie ale też pewnie nie da
Odpisz
22 listopada 2020, 09:52
Nawet jeśli nie da to Unii i tak się to bardziej opłaca.
Odpisz
22 listopada 2020, 09:53
Unia wyjdzie lepiej jezeli Polska nie weźmie pieniędzy ale też i nie da bo Polska wiecej bierze niz daje
Odpisz
Edytowano - 22 listopada 2020, 09:58
@Xgamer: zaczniemy wbrew sankcjom uni na Białoruś z nimi handlować i wyjdziemy na plus
Odpisz
22 listopada 2020, 10:00
@Xgamer: Zyskają aż około 12 miliardów i 350 milionów euro.
Odpisz
Edytowano - 22 listopada 2020, 08:08
Ehh
Mam już dwa memy w poczekalni z większą liczbą strzałek w górę, a admin nie chce puścić. Co robię nie tak? Wytłumaczy mi to ktoś?
\/ Koszyczek na czerwone
\______/
Odpisz
20 listopada 2020, 13:42
***** ***
Odpisz
20 listopada 2020, 13:36
Trochę brak logiki
Odpisz
20 listopada 2020, 13:03
tak zaszantażują, że będziemy mieli wielki kryzys
brakuje tylko czech, aby wykorzystały okazję i przejęły ten ku*widołek
Odpisz
20 listopada 2020, 13:06
ja bym się cieszył jakby Czechy zajęły polskę
Odpisz
20 listopada 2020, 13:07
A ktoś o zdrowych zmysłach chciałby włączyć do swojego państwa nasz piękny naród?
Odpisz
20 listopada 2020, 13:10
Mieliby w końcu dostęp do morza
Odpisz
20 listopada 2020, 13:20
@Boberek00: A my czeskie memy
Odpisz
20 listopada 2020, 13:22
I Kofole
Odpisz
20 listopada 2020, 13:02
Im by to pasowało
Odpisz