Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar MsCrazyAlex

Edytowano - 27 listopada 2020, 10:30

Swoją drogą Henryk VIII to ciekawy przypadek: koles, z racji, że chciał przedłużyć dynastię (jakby ktoś nie ogarniał to on sam był dopiero drugim Tudorem na tronie) potrzebował syna, więc ożenił się 6 razy, na dzień dobry roztał się z Katarzyną Aragonską, więc narobił sobie wrogów w silnej wtedy Hiszpanii, reszta kontynentu też musiała być mocno wk...iona, bo to byli katolicy, więc odstąpienie od kościoła i klątwa od papieża raczej Henrykowi nie zwiększyło grona fanów. Dodatkowo wprowadzanie nowej religi w stylu późnego średniowiecza wiązało się ze sporą ilością przemocy i całkiem sporo Anglików straciło wtedy głowy. Od strony finansowej 6 królewskich ślubów, 2 rozwody, 3 chrzty i 1 pogrzeb + urzędy, łapówki i przywileje dla rodziny chociażby Anny Bolyne czy Katarzyny Howard musiały mocno dać po kieszeni królewskiemu skarbcowi. Zwłaszcza rozowd z 4 żoną spowodowany po prostu tym, że się Henrykowi nie podobała musiał być kosztowny. Henryk VIII tyle się naj...ł (hehe) tylko po to żeby mieć syna który zasiądzie na tronie i przedłuży dynastię, po czym Edward umarł kiedy miał 15 lat, tron przejęły córki Henryka, a Elżbieta zakończyła dynastię bo nie chciała mieć dzieci (nawet nie tyle, że nie mogła, ona nawet nie zamierzała probować).
Jakby jeszcze Elżbieta była kiepską królowa to Henryk zapisałby się w historii trochę lepiej, bo jako król który nie chce dopuścić takiej miernoty do władzy, ale Ela była świetną królową, umocniła Anglię, a ludzie ja kochali, więc tatuś wypada przy córeczce trochę blado. No, cóż, los to szmata xD

Avatar SerdeczneWitam

28 listopada 2020, 19:45

@MsCrazyAlex: Z ciekawostek to jeszcze słynna Krwawa Mary jest jego córką i Katarzyny Aragońskiej.

Avatar MsCrazyAlex

28 listopada 2020, 21:30

@SerdeczneWitam: no tak, ona jest akurat tym Tudorem który wdał się w tatusia. w ogóle u todorow jest taka ciekawa tendencja że albo jest się władcą (lub żoną władcy) świetnym albo ojezusmarialepiejniepodchodz. Henio de ejt i córeczka Maria to ci władcy których wolabys nie spotkać, natomiast Henryk VII i obie Elżbiety były przez lud kochane. Ciekawe jak to wyglądało od strony wychowawczej.

Avatar SerdeczneWitam

29 listopada 2020, 17:30

@MsCrazyAlex: Masz jakąś książkę, albo stronę internetową gdzie jest trochę więcej o Tudorach?

Avatar MsCrazyAlex

29 listopada 2020, 18:24

@SerdeczneWitam: trochę głupia sprawa, moja wiedza o Tuodrach wzięła się stąd, że chciałam poćwiczyć angielski i zaczęłam oglądać stare kreskówki dla dzieci więc ten, no... Songs of histeria i Horrible History to całkiem nieźłe źródła wiedzy. A i jeszcze SIX (chociaż to już nie jest dla dzieci), tam też jest całkiem sporo informacji. Jak jesteś fanem musicali to możesz sobie wyszukać, a jeśli jesteś zdrowym psychicznie człowiekiem to zostaje ci Wikipedia.

Avatar SerdeczneWitam

30 listopada 2020, 09:49

@MsCrazyAlex: Ja właśnie polubiłam ta historię od SIX i chciałam się trochę więcej dowiedzieć o Tudorach. Dzięki za odpowiedź :)

Avatar MsCrazyAlex

27 listopada 2020, 09:57

Tylko nie trać głowy jak go zobaczysz.

Avatar PrequelFan

26 listopada 2020, 20:36

Taki piękny, że aż ci łeb spadnie z wrażenia

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Avatar Bright32
Dodane przez: Bright32

Spróbuj tej sałatki, dobra jest

Nosz kur...

Poliglota

Ciekawe, kiedy NASA zaproponuje mi pracę

Rodzic roku

Nie łapię tego

No w sumie rel

Cały misterny plan...

Szybko ten czas leci

Do przodu, Polsko!

Wygląda naprawdę świetnie

PREFEROWANY

Nie wolno mu mieć emocji

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka

Dyplomaci Henryka VIII opisujący go potencjalnej żonie: