Najgorszy interes w dziejach
Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
Nieuczciwa ocena
Jakby trochę nie fair
Ministerstwo nadal nie widzi podstaw do obowiązkowych badań wzroku
To się nie może nie udać
Nie znoszę kleszczy
Dobrze czasem się oderwać
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież13 grudnia 2020, 11:59
I tak by ciężko było to utrzymać i zagospodarować tak daleko od "głów państwa". Rosja ma takich surowców do wydobycia od groma na Syberii i średnio im to idzie aby to wykorzystać.
Odpisz
15 lutego 2021, 10:09
@Kaczkodon: Teoretycznie gdyby Rosja wykorzystała swój potencjał nie tylko górniczy, ale też np. turystyczny (mówię tu nieironicznie o Syberii m.in.) to mogła być znacznie bogatsza.
Odpisz
11 marca 2021, 07:38
@Kaczkodon: Anglicy ze swoimi koloniami na drugim końcu świata -patheic
Odpisz
11 marca 2021, 07:37
Konkretnie to złoto
Odpisz
11 grudnia 2020, 14:35
Pomyślcie sobie, że jakby Rosja tego nie sprzedała to może by robiła za Tajwan dla rządu demokratycznego lub może nawet i Cara. Albo mogłoby dojść do jakiejś wojny nuklearnej jakby ZSRR jednak zdobyło Alaskę i w Ameryce umieściło broń jądrową
Odpisz
12 grudnia 2020, 22:45
@Wilhelm_II_Hohenzollern: Ta wersja z caratem byłaby kozacka. I to dosłownie, bo Sternberg mógłby uniknąć śmierci i zabrać swoich kozaków zabajkalskich na Alaskę żeby służyć carowi. I Mongołów też by mógł. A przy okazji i Jakutów, bo po drodze.
Jak się zastanowić to istnieje mała, malutka szansa że Bronisław Piłsudski postanowiłby skrzyknąć wszystkich Ajnów z wysp japońskich i popłynąć z nimi na Alaskę. I tak otrzymalibyśmy rosyjsko-mongolsko-jakucko-aleucko-ajnowskie państwo z dużym bogactwem naturalnym. Całkiem prawdopodobny cel emigracji mieszkańców państw okupowanych przez ZSRR i III Rzeszę. Zakładając że Alaska w dwudziestoleciu międzywojennym odpowiednio zwiększyłaby swój potencjał militarny, wczas II WŚ moglaby się stać ważnym graczem na froncie arktycznym. Car mógłby się zdecydować na „wyzwolenie” Grenlandii i Islandii, jako formalnie podległych okupowanej Danii. Po drodze miałby archipelag dziś należący do Kanady. Imperium alaskańskie mogłoby w końcu zdobyć kolejne wyspy arktyczne. Prawdopodobne podporządkowanie sobie Skandynawii oraz głęboka dywersja na Syberii.
Odpisz
11 grudnia 2020, 14:40
A USA nie kupiła Alaski głównie ze względu na złoto?
Odpisz
12 grudnia 2020, 21:44
Wtedy jeszcze nie znaleźli tam ani Złota, ani ropy, lecz gdy to nastąpiło cena Alaski została zwielokrotniona. Patrząc na tamte czasy cena i tak była duża ponieważ nikt tam nie mieszkał oprócz kilkuset Rosjan.
Odpisz
11 grudnia 2020, 14:25
I złoto, i inne surowce
Odpisz