Lubię, kiedy politycy są bardziej bezpośredni
Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
Nie idź!
Najwspanialszy spośród przedmiotów
Piłka odbita od balkonika liczy się jako ręka?
To by wystarczyło
Nigdy na to nie wpadną
Rel
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież24 grudnia 2020, 13:27
No cóż.
Premier Słowacji ma jaja.
Odpisz
22 grudnia 2020, 19:52
wschodnio-środkowa europa to cyrk
Odpisz
23 grudnia 2020, 16:47
@Sebzer: na zachodzie nie lepiej, po prostu mamy kompleks na punkcie zachodu i nie dostrzegamy ich wad
Odpisz
23 grudnia 2020, 17:06
@Racibor: ekhem, a takież perfekcyjne państwa jak Norwegia czy Dania?
Odpisz
23 grudnia 2020, 17:12
@Ukryty_W_Cieniu: czy to przypadkiem nie w Norwegii nie zabierają dzieci jeżeli rodzic na nie nakrzyczy?
Odpisz
23 grudnia 2020, 17:14
@Ukryty_W_Cieniu: wszyscy mają błędy choć niektórzy mniejsze
Odpisz
23 grudnia 2020, 17:15
@Racibor: to w Szwecji chyba
Odpisz
23 grudnia 2020, 17:16
@Racibor: no tak, ale nie bez powodu Norwegia jest uważana za nalepszą demokrację świata.
Odpisz
23 grudnia 2020, 17:16
@Ukryty_W_Cieniu: i z tego co pamiętam z powodu polityki tego kraju ciężko jest się komuś dostać do najbogatszych przez co najbogatsi są tylko te same rodziny a nie ma miejsca na młodych wyjadaczy, z tego co pamiętam
Odpisz
23 grudnia 2020, 17:17
@Racibor: wiesz, stabilność jest ceniona
Odpisz
23 grudnia 2020, 17:51
@Ukryty_W_Cieniu: stabilność to jedno, a to bardziej coś co można nazwać szklany sufit, albo zabetonowanie systemu, jeżeli pomimo zdolności i ciężkiej pracy nie możesz zostać bogatym
Odpisz
23 grudnia 2020, 17:54
@Racibor: materialistyczne gadanie.
Odpisz
23 grudnia 2020, 18:09
@Ukryty_W_Cieniu: bardziej nazwał bym je praktycznym
Odpisz
23 grudnia 2020, 18:13
@Racibor: wiesz, podziały nigdy nie znikną, zawsze będziesz miał burżuazję, klasw średnią, i klasę niższą. Im mniejsza rotacja pomiędzy klasami tym lepiej. Stabilniej.
Odpisz
Edytowano - 23 grudnia 2020, 19:16
@Racibor: Co do Norwegii to niezbyt to prawda z tym zabieraniem dzieci za krzyczenie na nie. Te wszystkie wiadomości o Barnevernet są mocno podkoloryzowane. Matka, nawet jak biła swoje dziecko to wiadomo, że się do tego nie przyzna i powie, że "źli Norwegowie zabierają mi mojego Brajanka, a ja nic złego mu przecież nie zrobiłam. Tylko nakrzyczałam parę razy i tyle.". Za krzyczenie na dzieci najwyżej ci zwrócą uwagę sąsiedzi, albo podkablują cię i będziesz miał wizytę kontrolną, ale nikt ci za coś takiego dziecka nie zabierze.
A akurat co do podziału na bogatych i biednych, to Norwegia i ogólnie Skandynawia, należą do krajów o największej mobilności społecznej, czyli takich, w których najłatwiej awansować do wyższej klasy społecznej. W Danii szacuje się (dane OECD), że średnio awans z najniższej klasy społecznej do najwyższej zajmuje 2 pokolenia. Na Węgrzech 7 pokoleń. No i świadczą o tym statystyki milionerów per capita. W Skandynawii tych milionerów jest najwięcej.
No i co do kompleksu wobec Zachodu to on nie bierze się znikąd. Te państwa, owszem mają swoje wady, jednak nadal poziom życia jest tam znacznie lepszy niż w Polsce.
Odpisz
Edytowano - 23 grudnia 2020, 19:24
@Ukryty_W_Cieniu: no nie lepiej bo wtedy nie możesz polepszyć swojej klasy nawet jak się starasz trąci feudalizmem, lepiej może dla bogatych, a dla pozostałych już nie nawet jak by patrzeć na całe społeczeństwo a nie klasę, system który ci mówi ciężko pracuj a i tak nic nie osiągniesz bo urodziłeś się biedny nie jest dobry powinna być zastępowalność aby bogaci byli ci efektywni i to odbija się na społeczeństwie bo traci najwybitniejsze jednostki
Odpisz
23 grudnia 2020, 19:26
@Nanook: tak, ale często ignorują te wady albo ślepo naśladuję zachód, a to nigdy nie jest dobre
Odpisz
23 grudnia 2020, 19:56
@Racibor: niestabilne społeczeństwa, gdzie ludzie szybko się bogacą, nie są trwałe. I to nie jest tak żenigdy nie awansujesz
Odpisz
23 grudnia 2020, 20:29
@Ukryty_W_Cieniu: ale w "stabilnych" podcinane są skrzydła osobom zdolnym/zaradnym/przedsiębiorczym co jest na niekorzyść całego społeczeństwa
Odpisz
Edytowano - 22 grudnia 2020, 16:47
Ta Słowacja mnie przeraża
Odpisz
23 grudnia 2020, 16:29
a mnie podnieca
Odpisz