Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar Piesel12345

wczoraj, 12:53

yes

Avatar werenspawel

12 stycznia, 10:09

Nie prawda. Mam więcej niż jedną koleżankę z niebieskimi włosami i żadna z nich nie ma wymienionych powyżej objawów. Umysłowe spie....enie nie zależy od koloru włosów.

Avatar RayGuy_Player

12 stycznia, 14:27

@werenspawel: chodzi o stereotyp

Avatar starmagedon

7 stycznia, 16:52

I dodatkowo: "tylko kobieta może zajść w ciąże.".
Wtedy już dostają ataku padaczki.

Avatar AlMalina

7 stycznia, 16:57

@starmagedon: Tacy ludzie jeśli nie wierzą to albo uciekali z lekcji biologi, nauczyciel/ka nigdy nie przerabiała tego tematu albo przerabiała ale w słaby sposób

Avatar Towarzysz777

7 stycznia, 17:17

@AlMalina: Istnieją osoby oporne w przyswajaniu wiedzy...

Avatar Nanook

7 stycznia, 18:46

@starmagedon: Czy my przypadkiem nie dyskutowaliśmy na ten temat z parę tygodni temu, kiedy ja pisałem o tym, że nie tylko kobiety mogą rodzić dzieci czy to z kimś innym pisałem?

W każdym razie chciałem tylko napisać, że nie ma nic niepoprawnego w stwierdzeniu, że nie tylko kobieta może zajść w ciążę. W końcu istnieją też transmężczyźni, którzy też są w stanie zajść w ciążę i zachodzą. Są przykłady osób transpłciowych, które zaszły w ciążę.

Avatar starmagedon

7 stycznia, 18:48

@Nanook: Nie przypominam sobie takiej dyskusji.

Ale to tylko przykład jak wkurzyć "julkę".

Avatar Racibor

Edytowano - 11 stycznia, 16:03

@Nanook: to wciąż kobieta, a to ze ma zarost to i tak bez znaczenia

Avatar Kapichu

11 stycznia, 16:23

@Nanook: jeśli chodzi ci o kobiety które uważają się za mężczyzn ale nie przeszły żadnej operacji, to masz rację a jeśli nie, to masz coś z głową

Avatar Nanook

11 stycznia, 16:37

@Kapichu: Chodzi mi o transmężczyzn, czyli osób, które urodziły się jako kobiety, ale przeszły operację zmiany płci na męską. Niektóre z tych osób owszem, pozbywają się również możliwości zachodzenia w ciążę, ale wiele z nich zachowuje macicę i przyrodzone narządy płciowe. Jak np. pan ze zdjęcia poniżej.

Avatar Kapichu

Edytowano - 11 stycznia, 16:40

@Nanook: no i teraz przynajmniej wytłumaczyłeś to sensownie i to nawet z dowodem no aż ci dam zielone

Avatar Czad99

11 stycznia, 18:49

@Nanook: Osoba przedstawiona na zdjęciu nie jest mężczyzną, lecz kobietą. To że tak wygląda, nie znaczy, że nim jest. Tylko biologiczna kobieta (nie jakieś transcoś) jest w stanie zajść w ciążę, a biologiczny mężczyzna nie. Nie jest też możliwa zmiana płci. W tym wypadku jest to tylko zmiana powłoki. Coś takiego jak stwierdzenie, które ktoś już użył: Jest jabłko. Możesz je ukształtować na kształt gruszki, ale Ty wiesz, że to tak naprawdę jabłko, które udaje gruszkę. Tutaj jest podobnie. Osoba ze zdjęcia jest biologiczną kobietą, którą ukształtowano na mężczyznę, z tym, że ma sprawne narządy rozrodzcze kobiety, i dlatego może urodzić dziecko.

Avatar Nanook

11 stycznia, 19:16

@Czad99: Jest wiele kryteriów określających płeć człowieka, fenotyp, hormony, gonady, genotyp itd. Obecność narządów płciowych jest tylko jednym z wielu kryteriów i nie jest jedynym wyznacznikiem tego czy ktoś jest mężczyzną czy kobietą. Jeżeli obetniesz facetowi penisa to nie staje się on nagle kobietą, bo praktycznie wszystkie inne kryteria wskazują na płeć męską. Tak samo w przypadku gościa ze zdjęcia, u którego praktycznie wszystkie inne kryteria poza kryterium narządów płciowych wskazują na płeć męską. Tak że nie, osoba ze zdjęcia nie jest kobietą.

Avatar erykhim44

11 stycznia, 17:59

broke: są dwie płcie i są one przeciwstawne
joke: istnieje tyle płci ile ludzie chcą
woke: istnieje jedna płeć, kobiety i ich genitalia są po prostu w innej konfiguracji niż mężczyzn

Avatar MatkaBoskaSowiecka

7 stycznia, 22:55

Ale wiesz OPie, opinia o istnieniu więcej niż dwóch płci staje się coraz bardziej popularna również wśród zwykłych internautów, więc wiesz

Avatar Kapichu

11 stycznia, 16:23

@MatkaBoskaSowiecka: a to weź mi wyjaśni jak taka trzecia płeć miała by wyglądać?

Avatar starmagedon

11 stycznia, 16:25

@MatkaBoskaSowiecka: Czyjaś opinia nie jest faktem.

Gdyby 7 mld ludzi wierzyłoby, że 2+2=5, to i tak byliby w błędzie.

Avatar MagJames

11 stycznia, 17:13

@Kapichu: Ja tylko wyjaśnię, że istnieje podział na płeć genitalną (inaczej biologiczną) i na płeć psychiczną. Płci genitalnej mamy dwa fizjologiczne rodzaje: męska i żeńska. Natomiast płci psychologicznej może być wiele, ponieważ na płeć psychologiczną składają się:
• identyfikacja płciowa (poczucie przynależności do danej płci)
• rola płciowa (męski lub żeński typ zachowania)
• psychoorientacja płciowa (ukierunkowanie popędu płciowego). Psychoorientacja płciowa może być: heteroseksualna (do płci przeciwnej), biseksualna (do obu płci) lub homoseksualna (do tej samej płci).
Płeć psychologiczna można więc podać bardziej na skali (jak bardzo się identyfikujesz się z cechami przez społeczność uznana za męskie/żeńskie) i rzadko kiedy człowiek jest w pełni męski/w pełni żeński, co tworzy nową płeć. Jeśli np. płeć psychologiczna skrajnie nie odpowiada płci genitalnej, to jest to tzw. transseksualizm.
Także i Julki się mylą, mówiąc, że jest więcej niż tylko 2 płcie, bo to nieprawda (ponieważ fizjologiczne płci biologiczne są tylko dwie) i pozostałe osoby często się mylą, mówiąc, że są tylko 2 płcie (ponieważ psychologicznie możemy się umieścić różnie na skali, czyli nie jesteśmy jedynie typowym mężczyzną/typową kobietą).
^ to całe info wziąłem ze skryptu medycyna rozrodu 2018

Avatar KunegundaZeStrychu

11 stycznia, 19:12

@Kapichu: są dwie płcie biologiczne u ludzi: samiec i samica (i te choroby z wariacjami XXY itp.) ale mężczyzna, kobieta, osoby niebinarne, demiboye i tak dalej to nie są płcie biologiczne i jest ich mnóstwo.
Nie mówię że zgadzam się z tym czy nie tylko większość osób tutaj wypowiada się jakby nie znali samych podstaw tych opinii 'dziewczyn z niebieskimi włosami'

Avatar Kapichu

11 stycznia, 22:04

@KunegundaZeStrychu: dobra czyli oni uważają że inne płcie istnieją tylko w głowie ale jak coś jest tylko w głowie to to nie istnieje (nie licząc chorób psychicznych bo to już inna sprawa)

Avatar kwiato99

11 stycznia, 22:36

@MatkaBoskaSowiecka: wybacz, masz rację każdy jest innej płci. Ja na przykład jestem dekoderem, a ty jesteś płci nie przyswajającej wiedzy

Avatar biala120

3 lutego, 08:54

@KunegundaZeStrychu: jest tylko jedna płeć- mężczyźni!!!! bo kobiety to przedmioty przecież!!!

Avatar kwiato99

3 lutego, 09:20

@biala120: masz rację

Avatar KunegundaZeStrychu

4 lutego, 08:17

@biala120: omg skąd twoja nazwa?
Miałam taką jak miałam jakieś 11 lat.

Avatar Godylos5

7 stycznia, 17:14

Czemu rzyga na Jeja

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Brak avatara
Dodane przez: kwiato99

Kocham mięso

Czas mi marnuje

No to fajnie masz, Edzia

Z tym apokalipsa nie będzie problemem

Proszę, moja średnia ocena ledwo to poczuje!

Kultowy system

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka