Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
Tacy sami, a ściana między nami
Zróbcie tak, gorzej i tak nie będzie
Nie tym razem, nie po tym co robiłeś z betoniarką
Gdy zostanę milionerem nikomu nie powiem, ale będą znaki
Chciał tylko pomóc
Ministerstwo nadal nie widzi podstaw do obowiązkowych badań wzroku
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież19 stycznia 2021, 12:02
teraz załapałem kisne
Odpisz
13 stycznia 2021, 09:04
mnie ciekawi, bo niby są w 2d, nie byliby oni w stanie się obrócić, a nawet jeśli, to gdyby byli oni "prosto" skierowani w naszym kierunku to nie widzielibyśmy ich
jak to wkońcu działa? bo ja ułomny jestem i chciałbym wyjaśnienie od kogoś kto się na tym zna.
Odpisz
13 stycznia 2021, 09:08
@Bartolinise: jeśli jesteś 2D to cie dosłownie nie ma w jednym wymiarze
To znaczy jesteś, ale nieskończenie... Mało? Mały?
Odpisz
13 stycznia 2021, 09:08
@Bartolinise: Są istotami 2D, w świecie 3D, dlatego mogą się obracać. Powinna być cienka kreska, ale to tylko uproszczenie.
Odpisz
Edytowano - 13 stycznia 2021, 09:17
@Bartolinise: Właściwie to takie istoty nie byłyby w stanie zobaczyć nawet 2D istoty, bo same są 2D. Zobaczyłyby tylko 1D, tak jak my widzimy w 2D.
Odpisz
13 stycznia 2021, 09:19
@starmagedon: ale jeśli mogą się obracać to już chyba mają ceche 3D, czy się myle?
Odpisz
Edytowano - 13 stycznia 2021, 09:23
@Bartolinise: Nadal są 2D, tylko mogą się poruszać po 3D świecie. Tak jak kropka w 1D może się poruszać po płaszczyźnie. Jednak kiedy istota 2D byłaby w 2D świecie, nie mogłaby się obracać. Mem jest 2D, ale to prawo zostało tutaj złamane na potrzeby tego mema.
Odpisz
13 stycznia 2021, 09:24
@starmagedon: Ciekawy wykład
Wiesz coś o 4D? Bo chętnie bym poczytał
Odpisz
13 stycznia 2021, 09:24
@starmagedon: mądrych ludzi aż przyjemnie się słucha, dzięki
Odpisz
13 stycznia 2021, 09:25
@Kebasa_z_mema: 4D, to po prostu dodajesz kolejny wymiar, czyli czas, właściwie to świat w którym żyjemy jest w 4D, ale łatwiej opisywać 3D
Odpisz
13 stycznia 2021, 09:28
@Bartolinise: Mając taką grubość już byłyby 3D, ale nie mają cech 3D, bo są 2D, tylko poruszają się po świecie 3D.
Odpisz
Edytowano - 13 stycznia 2021, 09:29
@starmagedon: ok, wiem o tym, ale dzięki i tak za odpowiedź
Odpisz
13 stycznia 2021, 09:29
@Bartolinise: Czas nie jest wymiarem przestrzennym, dlatego mówi się czasoprzestrzeń. Nasz świat jest 3D + posiada czas, który jest wymiarem bardziej umownie.
Odpisz
13 stycznia 2021, 09:30
@starmagedon: mhm, ok
Odpisz
13 stycznia 2021, 09:31
@starmagedon: Właściwie to ludzie nie "widzą 2D", dzięki obecności dwóch zamiast jednego oka jesteśmy w stanie dostrzec głębie obrazu. Możesz nie nazywać tego 3D, ale to jest to więcej niż 2D - bo jest to złożenie dwóch obrazów 2D wykonywanych przez 2 częściowo niezależne organy pod nieco różnym kątem
Odpisz
13 stycznia 2021, 09:31
@Kebasa_z_mema: Niemożliwe do wyobrażenia przez istoty 3D, kolejne kierunki, jak góra i dół, to ana i kata, istoty 4D mogłyby zobaczyć Dosłownie wszystko w świecie 3D i wszystkiego dotknąć bez uszkodzenia tego. Mogliby dotnąć mózgu człowieka nie dotykając czaszki.
Odpisz
13 stycznia 2021, 09:32
@Myszkapl: Tak, to częsty błąd, ale nie widzimy w 3D, to tylko projekcja 3D w naszych mózgach.
Odpisz
13 stycznia 2021, 09:32
@Bartolinise: Otóż nie do końca, słuchałem trochę o tym, i wiem że 4D to czas, ale to wymiar w czasoprzestrzeni. 4D w przestrzeni to co innego
Odpisz
13 stycznia 2021, 09:34
@starmagedon: też oglądasz kolesia uczącego się polskiego? jeśli tak, to
Odpisz
13 stycznia 2021, 09:34
@Kebasa_z_mema: To jest wymiar, ale nie przestrzenny.
Odpisz
13 stycznia 2021, 09:34
@Bartolinise: ja trochę oglądałem
Dla jasności, mówisz o Smartgasm? (Wiem że odpowiadasz prawdopodobnie starmagedonowi)
Odpisz
13 stycznia 2021, 09:35
@Bartolinise: Tak. Sam też o tym czytałem, ale on lepiej wyjaśnił, a zwłaszcza liczbe Grahama nieźle wyjaśnił.
Odpisz
13 stycznia 2021, 09:36
@Kebasa_z_mema: ciężko odpowiadać wam obydwu, ale tak, odpowiadałem starmagedon'owi
Odpisz
13 stycznia 2021, 09:37
@starmagedon: skoro to wymiar nie przestrzenny, to wyjaśnij istnienie obiektów takich jak teserract albo hiperdodekahedron (nie wiem czy dobrze napisałem)
Odpisz
13 stycznia 2021, 09:38
@Kebasa_z_mema: K
Widzę, że apkowicz. Przed wiadomością piszmy litere temu komu odpowiadamy.
Odpisz
13 stycznia 2021, 09:39
@Kebasa_z_mema: K
Sześcian w wyższym wymiarze. Co tu dużo wyjaśniać, i tak sobie tego nie wyobrazimy.
Odpisz
13 stycznia 2021, 09:42
@starmagedon: s
Skoro to sześcian w wyższym wymiarze, to znaczy że 4D istnieje jednocześnie jako czas, i jako dodatkowy wymiar przestrzeni, nazwijmy to głębią (chociaż wiem że to nie jest to, ale tak będzie łatwiej mówić)
Odpisz
Edytowano - 13 stycznia 2021, 09:48
@Kebasa_z_mema: K
Właśnie nie do końca, ponieważ możemy dowolnie poruszać się w 3 wymiarach, czyli w 6 kierunkach, ale czas nie zależy od nas i płynie cały czas, nie możemy nim poruszać. Dlatego nie jest on 4 kierunkiem przestrzennym, a po prostu czasem.
Odpisz
13 stycznia 2021, 09:51
@starmagedon: s
wiesz, to że ludzie nie są w 4D, nie znaczy że takowe nie istnieje, bo może być tak, że gdzieś daleko we wszechświecie istnieją istoty czterowymiarowe.
Krótko mówiąc, są dwa rodzaje czwartego wymiaru: ten czasoprzestrzenny i ten przestrzenny
Przynajmniej ja to tak widzę
Odpisz
13 stycznia 2021, 09:58
@Kebasa_z_mema: Nauka nie zaprzecza, ale i tak 4D nie doświadczymy.
Istoty 4D nie zgodziłyby się. Ich świat byłby 4D + czas, a nie 4D + 4 wymiar, jako czas, dla nas to 3D + czas.
Odpisz
13 stycznia 2021, 09:59
@starmagedon: Jezu, ja już się pogubiłem
Za ciężkie to dla mnie
Odpisz
Edytowano - 13 stycznia 2021, 10:02
@Kebasa_z_mema: Bo to trzeba sposobem.
Analogia: trzymając długopis naciśnij na kartke papieru, papier to czas, nie ruszaj ręką a kartką. Kropka atramentu staje się linią, ale nie przemieszcza się, robi to kartka, czyli czas.
Odpisz
13 stycznia 2021, 10:07
@starmagedon: Czyli po prostu nie można się poruszać po czasie, bo to czas się porusza
Burwa ciężkie to, szczególnie ze nigdy w życiu nie miałem lekcji fizyki
Odpisz
13 stycznia 2021, 10:10
@Kebasa_z_mema: Fizyka jest ciężka nawet dla fizyków. Jednak jest to tak ciekawe, pomimo trudności, że przyjemnie się to czyta.
A na lekcjach fizyki wiele się nie nauczysz, chyba, że poszedłbyś na takie studia. To głównie wzory i liczby, bardzo suche, przez co nieprzystępne.
Odpisz
13 stycznia 2021, 10:11
@starmagedon: Tak właśnie podejrzewam, bo całe mnóstwo ludzi mówi, że fizyka jest nudna
To nie prawda
Nauczyciele, którzy tłumaczą ją w zły sposób, są nudni
Odpisz
13 stycznia 2021, 10:13
@Kebasa_z_mema: Kiepski nauczyciel może zepsuć postrzeganie dowolnego przedmiotu. To jest powód niechęci do nauki, i trudności z samodzielną nauką.
Odpisz
13 stycznia 2021, 16:12
@starmagedon: nic z tego nie rozumiem ale fajnie się to czyta
Odpisz
13 stycznia 2021, 16:13
@PieselArcheolog: To to już przeszło? Nieźle.
Odpisz
13 stycznia 2021, 16:15
@starmagedon: To już przeszło?
Odpisz
13 stycznia 2021, 16:15
@Kebasa_z_mema: Tak.
Odpisz
13 stycznia 2021, 16:16
@starmagedon: nieźle
Odpisz
13 stycznia 2021, 18:22
@Kebasa_z_mema: no, smartgazm nawet dobrze to wytłumaczył. Zobacz sobie "4D toys", ciekawa...jakby to ująć... gra.
Odpisz
13 stycznia 2021, 19:49
@Maly_modelarz15: kojardę
Odpisz
17 stycznia 2021, 19:51
@Bartolinise: nie, są 2d ale jakby umieszvczone (embedded) w świacie 3D
Odpisz
13 stycznia 2021, 22:49
Nie rel nie mogą się odwrócić
Odpisz
13 stycznia 2021, 09:37
Takie proste, a takie pomysłowe
Odpisz
13 stycznia 2021, 08:59
Czy może żet
Odpisz