Reduta Ordona czy coś, nie wiem, nie czytałem
Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
Jak myślicie, skąd się tam wziął?
Trzeba sprawdzać jak niedzielę handlową
Dobry sposób na spędzanie wolnego czasu
Wielka przygoda
Ładne rzeczy
Cel namierzony
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież23 stycznia 2021, 10:42
Ale bardziej się to rymuje niż jakieś "dwieście armat grzmiało"...
Odpisz
23 stycznia 2021, 12:55
Bo to ma się rymować z „działo” a nie z „pole”.
Odpisz
23 stycznia 2021, 13:25
@RhobarIV: Rytm w takim wypadku teoretycznie jest zachwiany, a "działo" ma się rymować z "kazano".
Odpisz
Edytowano - 23 stycznia 2021, 13:36
Ale ty wiesz że rymy nie muszą następować wers po wersie, że nie każdy wers musi się rymować z innym, a nawet że rymy nie muszą być dokładne i że takie rymy potrafią nadal brzmieć dobrze? I że to w żaden sposób nie zaburza rytmu wiersza, a nawet może go czynić zdeczka ciekawszym niż „Poszła Ola do przedszkola, zapomniała parasola”?
A teraz najlepsze.
W oryginale dwa pierwsze wersy to:
„Nam strzelać nie kazano. - Wstąpiłem na działo
I spójrzałem na pole; dwieście armat grzmiało.”
Reduta Ordona to całkiem konwencjonalny trzynastozgłoskowiec o układzie aabb. Nie masz się tu czego czepiać. „Działo” ma się rymować z „grzmiało” i z niczym innym.
Odpisz
23 stycznia 2021, 13:44
@RhobarIV: Na pierwszy rzut oka naprawdę można uznać, że coś nie jest tak, ale po tej dogłębnej analizie już raczej nie.
Odpisz
26 stycznia 2021, 08:58
@RhobarIV: No i dzięki za to, że zrobiłeś za mnie pracę domową.
Odpisz
23 stycznia 2021, 23:45
/summon bartolinise
Odpisz
24 stycznia 2021, 10:56
@Spider007: co dusza potrzebuje?
Odpisz
24 stycznia 2021, 20:20
@Bartolinise: można autograf?
Odpisz
24 stycznia 2021, 20:28
@Lubie_REzero: a ja co? celebryta?
Odpisz
24 stycznia 2021, 20:35
@Bartolinise: no jesteś na memie więc chyba tak
Odpisz
24 stycznia 2021, 20:39
@Lubie_REzero:
1 sam mema wsawiłem
2 sytuacja na prywatnej rozmowie z moim znajomym
co to za sława skoro to mój mem lol
Odpisz
25 stycznia 2021, 09:10
@Bartolinise: a to nie zauważyłam że twój
sorka
Odpisz
25 stycznia 2021, 09:11
@Lubie_REzero:
Odpisz
23 stycznia 2021, 22:17
Dwieście armat grzmiało Artyleryi normickiej ciągną się szeregi
Odpisz
24 stycznia 2021, 00:34
@kamilowski2004: Prosto, długo, daleko, jako morza brzegi;
Odpisz
24 stycznia 2021, 07:30
@torelq: zadzwoniłem po pomoc do Mateigo kolegi
Odpisz
23 stycznia 2021, 23:30
Kiedy wyjdzie druga część reduty ordony i czy będzie na Netflixie?
Odpisz
Edytowano - 24 stycznia 2021, 02:11
@krawatas: Ja czekam na "The Doll II: Wokulski's revenge"
Odpisz
23 stycznia 2021, 12:54
Odpisz
23 stycznia 2021, 12:25
Kekłem
Odpisz
23 stycznia 2021, 12:07
tak, orzeszki
Odpisz
23 stycznia 2021, 10:34
/summon Bartolinise
Odpisz
23 stycznia 2021, 10:38
@Kebasa_z_mema: po co mnie przywołujesz?
Odpisz
23 stycznia 2021, 10:41
@Bartolinise: wytłumacz mi sie, skąd pochodzi screenshot tej rozmowy
Odpisz
23 stycznia 2021, 10:42
@Kebasa_z_mema: prywatna ze znajomym, a co?
Odpisz
23 stycznia 2021, 10:42
@Bartolinise: Ok
A jaka platforma?
Odpisz
23 stycznia 2021, 10:43
@Kebasa_z_mema: Discord
Odpisz
23 stycznia 2021, 10:44
@Bartolinise: Kurde, jak zrobiłeś to tło?
Odpisz
23 stycznia 2021, 10:47
@Kebasa_z_mema: Masz takie coś jak internet? Mogę się założyć, że jest milion poradników jak zmienić tło
Odpisz
23 stycznia 2021, 10:47
@Kebasa_z_mema: musisz ogarnąć apke Better Discord, możesz se ustawiać niestandardowe tła
Odpisz
23 stycznia 2021, 11:12
@Bartolinise: Danke, sprawdzę sobie
Odpisz
23 stycznia 2021, 10:31
Stary tekst
Odpisz