Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar TranslateGoogle

28 stycznia, 12:22

A tak w ogóle to on jeszcze trwa?

Avatar Gryficowa

29 stycznia, 08:56

Avatar
Konto usunięte

28 stycznia, 10:32

rozumiem aborcję jak dziecko w brzuchu jeszcze nie czuje jak jest z gw..... itp., ale chore dzieci też mają prawo żyć, co by tacy ludzie powiedzieli jak matka by im powiedziała "no z twoim ojcem zapomnieliśmy się zabezpieczyć i chciałam cię wyciąć ale kasy nie miałam."

Avatar Kyoru

28 stycznia, 14:48

Czemu niepełnosprawne płody są ważniejsze od płodów poczętych podczas gw.....?

Avatar Gryficowa

29 stycznia, 08:53

Powiemy mu, że tę płody dość często cierpią po porodzie?

Avatar Kubizan

28 stycznia, 11:51

Sam wierszyk słaby - tytuł artykułu do którego ma rymować jest na niego zbyt długi.

A co do krytyków tej decyzji (która wywołała oczywiście ciepło na serduszku): jak tam u Was z logicznym myśleniem? Trzeba być katolikiem, czy nie trzeba, żeby przyjąć sakrament bierzmowania? Ogarnijcie się, bo to przypomina to tupanie nóżką i oburzanie się np. na to, że aby zdobyć mandat posła, to musisz to zrobić zgodnie z ordynacją wyborczą. Jak utożsamiasz się ze strajkiem orędującym za aborcją i napadającym na kościoły, to do bierzmowania nikt o zdrowym umyśle nie powinien Cię dopuścić, bo to jak wręczyć maturę komuś, kto właśnie oblał pierwszy rok podstawówki, a do tego napluł na dyrektora.

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (13)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (13)
Avatar Marequel

28 stycznia, 23:25

@Kubizan: okej, rozumiem w wolnej chwili sobie sprawdzę ten katechizm. No i byłbym wdzięczny za danie namiarów albo zacytowanie komentarza do którego się odnosisz. A co do przykładu to miałem na myśli to że publiczne miejsce kultu do którego każdy ma dostęp to miejsce znajdujące się w innej kategorii niż prywatne mieszkanie. Inne są kryteria napaści na miejsce prywatne gdzie samo wejście bez zgody jest moralnie wątpliwe, a inne są kryteria napaści na miejsce użytku publicznego gdzie wchodzenie bez proszenia o zgodę właściciela jest jednym z założeń z którym to miejsce w ogóle powstało

Avatar Kubizan

28 stycznia, 23:38

@Marequel: Tak, jest to inna kategoria, ale to nie oznacza że mniej intymna. To nie jest zwykłe miejsce publiczne. Budynek jakim jest kościół jest własnością parafii - tam odbywa się znaczna część życia sakramentalnego katolika. Wejście tam z transparentami i okrzykami, w środku wydarzenia jakim jest msza święta, jest dla mnie bardziej odpychające, niż naruszenie miru domowego - to naruszenie świętości, profanacja.

O jakie komentarze prosisz? Jak uważam, że ktoś palnie durnotę, to zwykle uczciwie mu to mówię albo tłumaczę co w jego wypowiedzi ewidentnie kurtyzani logikę. Zależy czy durnota była obraźliwa czy była może np. po prostu błędem logicznym, które się ludziom zdarzają. Ja też palnę czasem durnotę - inna sprawa, że zazwyczaj natychmiast się na tym łapię i poprawiam swoje słowa.

Zwracam uwagę głównie na te wypowiedzi:
" poza tym wiem że perspektywa katolicka zachęca do podejścia "jest tylko dobro kleru i grzeszna reszta którą trzeba spalić""
"nazywanie tego napaścią na kościoły ka tyle samo sensu co mówienie że polacy okupują i dewastują Polskę bo jakieś dresy rzucały kostką brukową na marszu niepodległości."
" Samo bycie przeciwnym robienia z polski kraju wyznaniowego już jest wystarczającym powodem do popierania tych protestów"
"A co do tego że człowiek ma rozumieć o co chodzi to najzwyklejsza sprzeczność z tym co mówi kościół chociażby u samych podstaw tego czym bóg w ogóle jest"
"Paragraf który został usunięty nie był w żadnym stopniu zagrożeniem dla katolickiej moralności bo jeśli ktoś nie chciał z niego korzystać to nie miał takiego obowiązku"

Żeby nie było, że zwracam wśród moich interlokutorów uwagę tylko na błędy: doceniam że się nie spinasz, tylko dopuszczasz że możesz się mylić i nie schodzisz w dyskusji do poziomu personalnego.

Avatar Jodla123

28 stycznia, 16:48

O moje okolice🤗

Avatar Marequel

28 stycznia, 21:33

@Jodla123: ja bym się wolał nie przyznawać patrząc na kontekst

Avatar Kargon1

28 stycznia, 17:32

po pierwsze jestem z nowego sącza po drugie za rok mam bierzmowanie

Avatar Milordzina

28 stycznia, 16:01

To to, mają przynajmniej jakieś info, a my nie mamy żadnego.

Avatar Embar

Edytowano - 28 stycznia, 11:01

To scandalic. Ciemnogrocki i faszystowski catholic church narusza neutrality światopoglądową i upolitycznia kids. To narusza rozdział państwa od kościoła! Taki to kościół "powszechny", że jak masz inne poglądy (lub gender czy sexuality) to ciebie odtrąca (i np. nie da sakramentów), takie to miłosierdzie, dobro i tolerancja.
#killallmen #BLM #wypi.....ac #pieklokobiet #klechydogazu #LGBT

Avatar Piesio_345

28 stycznia, 14:17

Avatar Aramil1993

28 stycznia, 14:23

Avatar Piesio_345

28 stycznia, 14:25

@Aramil1993: e tylko troche

Avatar CWIRRED

28 stycznia, 13:08

I dobrze.

Avatar Boberek00

28 stycznia, 12:26

Jest to sporadyczny przypadek, czy jest takich więcej?

Avatar Lordu

28 stycznia, 12:17

Rozdaję popcorn. Miłego czytania komentarzy.

Avatar lordbaysel

28 stycznia, 12:24

@Lordu: weźcie też to, na wypadek gdyby toś z kim się nie zgadzacie miał jakiś sensowny argument

Avatar Marequel

25 stycznia, 22:43

To nie jest to samo miasto które ogłosiło marsz równości jako prank na 1 kwietnia?

Avatar kamifa

28 stycznia, 11:50

@Marequel: Moje k...a miasto

Avatar Sebzer

28 stycznia, 11:29

Jeszcze trochę i może w końcu pozbędziemy się całkowicie wszelkiej religii, kościół to tylko nawarstwiające się problemy i manipulacja ludźmi.

Religia była potrzebna wieki temu aby ludzie się nawzajem nie mordowali teraz mamy od tego prawo policję i sądy najwyższy czas pozbyć się religii z państwa. Jak ktoś tam sobie chce wierzyć to niech sobie wierzy ale państwo nie powinno się w to mieszać a kościół powinien być traktowany jednakowo jak wszystkie inne instytucje bez przywileji. Państwo powinno być oficjalnie ateistyczne! Z tego wynikają same korzyści. Taka jest moje zdanie na ten temat.

A piszę o tym bo od 5 lat obserwuję co odpi.....ają kościoły na świecie, zwłaszcza w polsce (oraz inne religie poza nią) i to się staje coraz bardziej niedorzeczne i absurdalne. Wieki temu to jeszcze było zrozumiałe, że kościół miał w ogóle prawo się wypowiadać w końcu tam była większość ludzi którzy chociaż czytać umieli, teraz kościół dalej chce dyktować co mają myśleć ludzie? W dodatku rzeczy które mówią nie mają sensu ani podstaw w logice czy nauce.

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (3)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (3)
Avatar Marequel

28 stycznia, 13:57

@Kubizan: a jaką różnice robi to dlaczego ktoś utrzymuje takie poglądy? Jeśli pogląd odpowiada rzeczywistości to nie ma znaczenia czy pochodzi z przeczytania 300 opracowań znanych filozofów czy z własnych obserwacji

Avatar Kubizan

28 stycznia, 20:31

@Marequel: Napisałem, że mnie to ciekawi i właściwie na tym mógłbym postawić kropkę. Ale widzę do czego uderzasz, więc wypowiem się szerzej.

Tak, zgodnie z tzw. "genetic fallacy" nie można podważać żadnego poglądu tylko na podstawie tego, skąd pochodzi. Jeśli kłamca powie prawdę, to nadal będzie to prawda.
Ale to nie oznacza, że tezy dowodzą same siebie (no, chyba że tautologie). I nie wyobrażam sobie żadnej sensownej debaty bez ustalenia skąd dana osoba wywodzi tezę albo co ma na jej udowodnienie.
W tym konkretnym przypadku chciałem przy okazji sprawdzić, na ile świadomy jest pogląd podany przez opa. Jeśli ktoś nie jest w stanie wytłumaczyć skąd ma poglądy takie, jakie ma, to najpewniej ktoś mu je po prostu wkręcił do głowy - i to prawdopodobnie podprogowo.

Avatar Piesio_345

28 stycznia, 10:37

Każde dziecko ma prawo do życia. Więc nie zabijajcie niewinnych dzieci.

Pokaż wcześniejsze odpowiedzi (27)
Ukryj wcześniejsze odpowiedzi (27)
Avatar wiki954

29 stycznia, 00:40

@Piesio_345: Zawsze łatwo powiedzieć, że nie ważne jakie urodzi się dziecko będzie się je kochać tak samo, a jak będzie niepełnosprawne to obdarzy się je większą opieką i miłością. Działania zawsze są trudniejsze. Wychowywanie niepełnosprawnego dziecka wymaga silnej woli i bycia silnym psychicznie, co nie zawsze idzie w parze z wiadomością o niepełnosprawności. Wiele kobiet po prostu nie są na tyle silne psychicznie by sobie poradzić z wychowaniem takich dzieci. Szczególnie kiedy dziecko rodzi się jako "warzywo" i jest cały czas podłączone do urządzeń, które utrzymują je przy życiu. Taki widok może złamać każdego który to zobaczy. Tak są osoby które mimo tego nie poddają się i wychowują takie dziecko, ale jest ich niewiele. Osobiście znałam 2 takie osoby (teraz jest już tylko jedna) i wiem jakie jest to poświęcenie. Poświęcasz cały swój czas bo nigdy nie wiesz co może nagle się stać z dzieckiem, może zacząć się dusić i wtedy trzeba jak najszybciej interweniować. Ja osobiście podziwiam takie osoby, które decydują się wychować dzieci niepełnosprawne zarówno takie które są niepełnosprawne intelektualnie jak i fizyczne. Ale również rozumiem tych którzy decydują się na inną drogę.

Avatar Piesio_345

29 stycznia, 09:21

@wiki954: piękne słowa.

Avatar Lipa_Krasickiego

28 stycznia, 11:09

Czy tylko mnie śmieszy że jako obraz do artykułu dali kadr z serialu "Kości"?

Avatar torelq

28 stycznia, 10:54

Media z przerażeniem odkrywają, że sakramenty nie są dla każdego, a istotą Kościół Katolicki nie jest neutralny politycznie czy światopoglądowo.

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Tak było

Rel

Gdzie on jest?!

To autentyk

Albański wirus

A jak było u Was?

Tak nie będzie

Nie nudzi im się przynajmniej

W tym świecie już nawet pomagać nie warto

I żyli długo i szczęśliwie

A gdzie tytuł?

Jakoś tak nie czuję różnicy

Biedne ptaszki

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka

Na górze róże,
Nie dojadłem makaronu,