A potem wszyscy dostają jedynki za ściąganie
Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
Równi i równiejsi
Hobby dla faceta
Papierowa szkoła posting
Jedna wioska nadal stawia opór najeźdźcom
Bracie gdzie jesteś? Gdzie się schowałeś?
To się nie może nie udać
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież1 lutego 2021, 17:26
Dlatego już dawno się z tym nie pie....ę. Tyle k...a osób będzie działało za twoimi plecami, nie zważając na to, czy zagrożą tobie, i to jeszcze nie po to, by samemu coś osiągnąć, tylko, żeby w 30 minut przepisać i mieć wolne, kiedy druga osoba siedzi nad tym godzinami, szkoda słów.
I potem co? K...a Pani zatrzymuje parę osób, w tym mnie, czemu nasze prace słowo w słowo takie same xD Tyle dobrze, że ja mam u niej renomę i jak powiedziałem jej, że z niczego nie ściągałem to mi odpuściła, ale słuchałem dalej i dziewczyny k...a milczały. Pyta raz za razem, skąd to brały, czy może spisały ode mnie, ale wytrwale milczały, aż powiedziała, że im nie zalicza i w następnym terminie będą pisać (długoterminowa praca pisemna btw, nie pamiętam już tematu).
Stąd moim zdaniem jedynym wyjściem jest znaleźć paru legitnych kolegów w klasie i z nimi się wymieniać, bo na nich możesz wpłynąć, wmówić, żeby pozmieniali albo co lepsze, dać im parę propozycji czy zredagować z nimi ich pracę. I oni się tym samym odwdzięczą, a jak dasz tak ogólnie dostępne każdemu to rozejdzie się po kościach i nikt nie będzie czuł się dłużny. Brzmię pewnie jak jakiś manipulator, ale do cwaniactwa i lenistwa nie mam żadnej litości.
Odpisz
1 lutego 2021, 17:31
@rolewicz3: masz rację, ja tak miałam z pracą z matematyki. Jeśli nie dam jej wszystkim, nawet jeśli poproszą, zyskam na tym przynajmniej ja, a jeśli wyślę, pani pomyśli, że byłam jedną z tych osób, które spisywały
Odpisz
Edytowano - 1 lutego 2021, 17:47
@TediousCardGames: Znaczy, dla mnie wciąż problemem jest, jeśli ktoś na grupie spyta mnie konkretnie o to, czy zrobiłem i wyślę. Zrobiłem i nie wyślę? Jestem zły w oczach wszystkich. Kłamać, że nie zrobiłem? Jedno, że swoimi poprzednimi akcjami wytworzyłem wrażenie (zresztą słuszne), że robię zadania jak tylko je dostanę, więc coś jest nie tak i na pewno kłamię. Nie mówiąc już o tym, że potem pyta mnie któryś z tych "legitnych kolegów" i co, go też okłamuję? Czy godzę się z faktem, że on ma mnie za kłamcę, ale przynajmniej takiego, który pomaga tym, z którymi jest blisko (nie mówiąc już o tym, jak on to prześle następnym swoim znajomym i powie, że to ode mnie, wtedy i tak jestem zły w oczach wszystkich)? Albo wysyłam, co jak już opisałem, jest złą opcją.
Polecam po prostu ignorować te wiadomości. W końcu mijają godziny, jedno, że inna naiwna duszyczka może już swoje wysłała, a jak nie i potem ktoś cię spyta "czemu nie wysłałeś/aś?" to możesz powiedzieć, że tyle minęło i zdawało ci się, że już skądś ma skoro nie dopytuje.
No albo opcja nr 3, jasno powiedzieć, że masz doświadczenie z ludzkim cwaniactwem, lenistwem i ogólnie tymi nieprzyjemnymi sprawami, a wy jako klasa nie zdobyliście mojego zaufania. Wyjdziesz na k....a, znowu, ale przynajmniej masz spokój. Gorzej z samemu proszeniem o zadanie, tylko tu wkraczają ziomki, co znają cię jakim jesteś i wasza relacja polega na zasadzie przysług, ty pomożesz mi jak zapytam, to ja pomogę tobie.
EDIT: Burwa robię jakiś wykład ucząc innych na podstawie mojego doświadczenia, sam nie wiem, jak ktoś ma inne pomysły to zapraszam do dyskusji.
Odpisz
1 lutego 2021, 19:31
@rolewicz3: na zdalnych ja jeżeli komuś wysyłam pracę domową to zawsze w pierwszej kolejności wysyłam pani a dopiero po tym im ewentualnie przesyłam aby nie było że to ja ściągałem
Odpisz
1 lutego 2021, 19:32
@Pixelchu: to w sumie jest dobry pomysł
Odpisz
29 stycznia 2021, 18:05
Nwm po co ale niech będzie
Odpisz
1 lutego 2021, 17:55
@TediousCardGames: Dziękuję!
Odpisz
28 stycznia 2021, 18:34
Albo jeszcze gorzej jak wysyłasz pracę domową / zadanie na grupę bo ktoś poprosił po czym każdy po kolei wytyka błędy
z jednej strony uratowali cię przed 1, ale z drugiej troche zażenowanie że chciałeś to komuś dać do przepisania
Odpisz
28 stycznia 2021, 18:08
Odpisz
28 stycznia 2021, 18:09
@Halo_Rene234: Kłódka
Odpisz
28 stycznia 2021, 18:09
@Halo_Rene234: W sumie zgadza się: jeden robił, reszta "zabrała" jego pracę i wszyscy dostali równą część dobrej oceny, czyli po jedynce.
Odpisz
28 stycznia 2021, 18:10
@Koronawirus_Polski: Kłódka – urządzenie służące do spinania ze sobą elementów (skobli i wrzeciądzy) zamykających drzwi, pokrywy pojemników i inne ruchome przegrody.
Odpisz
28 stycznia 2021, 18:12
@Halo_Rene234: i ...j
Odpisz
28 stycznia 2021, 18:12
@Halo_Rene234: Kłódka służy do blokowania możliwości usunięcia komentarza osobie która dostała sporo strzałek w dół
Odpisz
28 stycznia 2021, 18:17
@Koronawirus_Polski: Kłódka to kłódka
Odpisz
28 stycznia 2021, 18:17
@Halo_Rene234: Masło maślane
Odpisz
28 stycznia 2021, 18:17
@Koronawirus_Polski:
Odpisz
28 stycznia 2021, 18:18
@Koronawirus_Polski: Masło
Odpisz
28 stycznia 2021, 18:18
@TediousCardGames:
Odpisz
28 stycznia 2021, 18:19
@Koronawirus_Polski: Mam taką w swojej talii.
Odpisz
28 stycznia 2021, 18:19
@Z3R3Q:
Odpisz
1 lutego 2021, 20:35
@TediousCardGames:
Odpisz