Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar siemowirziemowir

10 lutego, 08:03

Double Kryzys

Avatar RoyalPigeon

9 lutego, 21:29

Jak można wyjść z jednego i wejść w drugi? W sensie jak dla mnie kryzys to kryzys i jeśli trwa (prawie) bez przerwy to jest to jeden kryzys, a z tego co słyszałem (chociaż mało ostatnio czytałem o ekonomii Grecji), to Grecy nie wyszli jakoś z kryzysu. Może go zmniejszyli, ale nie można powiedzieć, że ten się skończył. Mogę mieć jakieś nieaktualne dane i w ogóle, ale no

Avatar przemek1ni

9 lutego, 21:52

@RoyalPigeon: W sprawie Grecji masz rację, ale jak najbardziej można wyjść z jednego kryzysu i wejść w drugi. Wystarczy, że naprawioną sytuację ekonomiczną po kryzysie zastopuje wojna, epidemia, embargo ważnego państwa, czy katastrofa naturalna, przez co ma miejsce zaistnienie zupełnie nowego kryzysu już po tym, kiedy poprzedni się skończył

Avatar RoyalPigeon

9 lutego, 22:53

@przemek1ni: Znaczy tak, rozumiem to, ale w moim odczuciu jeśli dziś jakieś państwo wychodzi z kryzysu, a za 2 tygodnie (bo właśnie jak nie przypominam sobie końca kryzysu w Grecji, a niby kolejny jest to chyba krótko był spokój, a odwołuję się do mema teraz, bo z niego wypłynęła moja główna myśl) coś z wymienionych przez ciebie rzeczy się wydarzy, to trudno mówić, że przez te dwa tygodnie było dobrze i kolejny kryzys to inna sprawa. Owszem, była chwila spokoju, ale nie uważam, że można powiedzieć, że sytuacja w kraju była stabilna i ogólnie było dobrze. (Podkreslam, że chodzi mi o krótki okres między dwoma kryzysami, jak minie chociaż pół roku, to uznaję to za dwie różne sprawy już) Jeśli UK nałoży embargo na Irlandię i jej gospodarka upadnie to ja nie powiem, że kiedykolwiek Irlandia miała stabilną sytuację. (Przykład wymyślony na poczekaniu, nwm jak wygląda gospodarka Irlandii, ale te dwa państwa kojarzą się ze sobą.) Uzależnienie jednego państwa od drugiego dla mnie nie jest oznaką dobrej gospodarki. Owszem, nie każdy może być samowystarczalny, ale nie można polegać na jednym państwie, bo takie embargo zniszczy taki kraj, co pokazuje, że ekonomia nie była najlepsza i tak. Kolejny przykład to wojna. No dobra, tu pełna zgoda. W sumie państwo może mieć super gospodarkę, ale nic to nie da jak zostanie pokonane na polu bitwy, więc nie mogę się z tobą nie zgodzić, że wojna może spowodować kryzys. Epidemia to patrząc na obecną sytuację zdecydowanie spowalnia gospodarkę, nawet cofa ją, więc to samo co wojną, bo tu też można mieć dobrą sytuację i nagle wszystko zdechnie. Ale w temacie katastrof naturalnych, to jednak trudno się zgodzić mi. Małe państwa mogą wiele stracić, ale np. jak w Borneo trafiłoby tsunami to taka Indonezja (kolejny przykład, po prostu wybrałem większe państwo wyspiarskie przy Pacyfiku) przecież ma wiele innych wysp, więc powinna sobie móc poradzić, bo przecież nie kumuluje całej siły gospodarki na jednej wyspie, a raczej na brzegu tej wyspy. A jeśli zniszczenie kilku fabryk czy nawet całych miast miałoby spowodować kryzys to podobnie jak z embargo nie zgodzę się z tym, że było dobrze przed tsunami, bo przecież nie powinno być tak, że wszystko jest w jednym miejscu i całe państwo polega na jednym regionie.

Więc zgadzam się z tobą w pewnej części, ale zależy jak na to dokładnie spojrzeć i podkreślam, że tu pokazałem jak ja to widzę, a nie jak faktycznie powinno się to uznawać z punktu widzenia polityków, ekonomistów czy też kogokolwiek innego.

Avatar przemek1ni

10 lutego, 07:36

@RoyalPigeon: oki doki

Avatar KeBe_W13

4 lutego, 15:36

E to pewnie przyzwyczajeni

Avatar KeBe_W13

4 lutego, 15:48

@KeBe_W13: no to pewnie jednak nieprzyzwyczajeni

Avatar Zielona_Jaszczurka

4 lutego, 15:50

@KeBe_W13: Grecy się zesrali

Avatar Bober2069

4 lutego, 15:48

jaki kryzys

Avatar Gary_

4 lutego, 15:41

Kryzys jak kryzys
Wyjdziesz z jednego, a wpadniesz w drugi po sekundzie

Avatar
Konto usunięte

4 lutego, 15:30

kryzys egzystencjonalny

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Avatar Spoko_butelka
Dodane przez: Spoko_butelka

Trzeba przyznać, że pan Janusz umie dotrzeć do młodzieży

Że co?

Idealny cosplay nie istnie...

Pomocny gość

Zrób to

Nie mam wyczucia

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka

Grecja, która prawie wyszła z kryzysu, aby wejść w nowy kryzys