Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar Kuziemek

29 kwietnia 2015, 14:35

"Polać Friedmanowi!" - Kuziemek

Avatar Paulius

Edytowano - 5 stycznia 2014, 14:43

Ech, ten internetowy trend na Liberalizm gospodarczy...

...dokładnie 100 lat temu na świecie hulał już wolny rynek w wersji Korwinowskiej i...

...i firmy tworzyły monopole, pensje zawsze były niższe niż chcieli tego robotnicy, którzy byli zmuszeni do pracy za psie pieniądze bez możliwości zmiany pracy na lepszą, brak ubezpieczeń oznaczał, że jak ci ucięło rękę w pracy to do końca życia ty i twoja rodzina głodowały...

...ludzie mieli dosyć burżuazji, która wzbogacała się ich kosztem i dlatego powstał socjalizm, a teraz wszystko się ludziom po******ło i twierdzą, ze kapitalizm jest bardziej socjalny niż socjalizm :/

Avatar Mnich1

8 stycznia 2014, 00:11

@Paulius: Ten obrazek dobitnie pokazuje dlaczego jest jak jest naszym kraju i nie tylko, gdzie jest socjal (czyt. źle !). Jak kto jest że ktoś kto ma wy***ne na ten kraj dostaje pieniądze za to że jest pasożytem, a drugi płaci krocie bo chce się dorobić. Do dzisiaj w Polsce tworzy się monopol (ZUS) chociaż to jest zabronione, wykorzystywanie pracowników ? A co ? Teraz tego nie ma ? Umowy śmieciowe to tylko czubek góry lodowej. Jeżeli zakładasz że jesteś niezdarą i stracisz łapkę to sam powinien się ubezpieczyć, a nie potem płakać jak Ci ludzie którzy mieszkają na terenach zalewowych, a potem płacz żeby im dawać pieniądze ! A ubezpieczenia nie chce się płacić i za nich zapłaci Kowalski który wypruwa sobie żyły za bandę kretynów. Burżuazja jest do teraz pod nazwą prezesi którzy wysysają soki z niższych stanowisk. Kapitalizm to jedyne co daje Ci okno do rozwoju gdyż tylko człowiek PRACOWITY może się wybić (oczywiście wpływy też, ale nie tak jak jest teraz [mój wuja jest w partii PO więc jestem ustawiony, leszcze !!!]).

Avatar Paulius

8 stycznia 2014, 00:26

@Mnich1: Polskie społeczeństwo od 1926 roku roku żyło w socjalizmie - większość z tych ludzi jest wyniańczona przez socjalizm, który im narzucał mieszkania oraz pracę, kiedy nasi sąsiedzi z zachodu zostali na łasce macochy kapitalizm. Mądrzy Polacy sobie poradzą, ale co z resztą? Mają cierpieć tylko dlatego, że żyli pod opiekuńczym ustrojem z którego ich w 1989 wyrwano? Dzisiejszy Polski ustrój to nie jest ani socjalizm, ani kapitalizm - więcej ma z oligarchi, jednak to też nie jest do końca to, ponieważ w Polsce nie ma typowych miliarderów, którzy trzymają naród "za jaja", lecz drobny procent społeczeństwa (tak z 10%) którzy wiedza z kim pogadać i znają tych co trzeba.
Socjalizm z prawdziwego zdarzenia by w Polsce nie zaszkodził, choć by do tego doszło społeczeństwo musi się wzbogacić by móc podołać podatkom.

ps: ty jesteś Korwinista? ja jeszcze miesiąc temu nim byłem, ale doszedłem do wniosku, że to zaślepiony fanatyk.

Avatar Mnich1

8 stycznia 2014, 01:24

@Paulius: Popieram Korwina, co nie zmienia mnie zaraz w fanatyka lub zaślepieńca. Tak jak ja kiedyś myślałem że niańka to coś co jest dobre to teraz stwierdzam że to tylko lek dla głupich, którzy wolą sobie tym gębę wycierać, bo im się nie chce żyć i chcą tylko pół żyć na tyle ile im państwo pozwoli, a przy odrobince szczęście może się czegoś dorobią ! (poza szarganymi nerwami) I zgodzę się że w Polsce mamy taki misz-masz kapitosocjalu czyli napływu z Europy zachodniej i żydo-komuny opartej na zabieraniu tego co im się "należy" i równianie ludzi, co jest absolutną bzdurą bo nie ma czegoś takiego jak równość, więcej pracujesz = powinieneś mieć więcej ! Nie jak teraz, pracujesz więcej = więcej Ci odciągają (tak na zachętę) gdyby to się sprawdzało nikomu by nie przyszło do głowy wyjeżdżać za granice. A jednak widzimy tutaj coraz więcej Polaków w Wielkiej Brytanii, Francji czy Belgii. Oczywiście nie zaprzeczam że głównym powodem był też brak państwa przez 123 lata jak i komuna do 1989 (albo i do teraz, bo jakoś czerwoni dalej siedzą w naszym rządzie i czują się jak na swojej grzędzie). Ale to nie zwalnia dzisiejszych rządzących do tego by zlustrować kadrę ludzi na wyższych stanowiskach i wykryć byłych sowietów (zwłaszcza KGB i SB), i wsadzić do pierdla albo do piachu za ich obrzydliwe czyny. Wtedy można by zbudować w pełni kapitalistyczny kraj i ludzie przedsiębiorczy oraz pracowici by się wybili, a nie jak jest teraz modlitwa rządu by tylko ludzie szybciej umierali oraz płacili podatki ! By żyło się "lepiej".

Avatar Paulius

8 stycznia 2014, 14:38

@Mnich1: mówią, że po gimnazjum się wyrasta z Korwina. Sam go nie popieram, choć można go posłuchać, jednak to i tak nie Cameron czy Wilders - politycy jakich według mnie w Polsce brakuje. Korwin jest najbliżej tego ideału.

Avatar Mnich1

8 stycznia 2014, 17:57

@Paulius: W gimnazjum to chyba bardziej popularny jest Palikot i marihuana, bo do Korwina trzeba dorosnąć i stwierdzić że chce się zmian albo wierzyć w to że kiedyś przyjdzie wielki polityk i wygryzie martwe ścierwo (SLD,PSL,PIS i PO) i zastąpi to czymś lepszym (to już mniejsza byle by lepsze). Ja jednak wolę wybrać to co mogę i musiałbym chyba wychodzić z gimnazjum jeszcze dziesiątki razy by się odwrócić od tego.

Avatar Paulius

8 stycznia 2014, 18:24

@Mnich1: mam znajomego, który jest w moim wieku i jest jednym z 3 członków KNP w moim mieście, ale to nie zmienia faktu, ze Korwin często mówi mądrze (choć fanatycznie), natomiast jego elektorat w większości to (za przeproszeniem) hołota(znajomy z KNP potwierdza): nacjonaliści, narodowi socjaliści, antysemici.
Pod filmikiem o "JKM i majątkach dla żydów" widać było ich w żywole, jak nawet Korwin-król stał się złym Ozajaszem Goldbergiem.
Utożsamianie się z tymi ludźmi mnie najbardziej zniechęca do KNP.

Avatar Mnich1

8 stycznia 2014, 18:46

@Paulius: Wszędzie są przecież jacyś odmieńcy. Spójrzmy na metalowców jakiś mały incydent z kotem (jakiś szaleniec go złożył w ofierze [i jawne pomylenie z szatanistami]) i jakaś plotka, i nagle nienawiść do wszystkich którzy są wręcz przeciwieństwem tego człowieka. Dlatego ja się ograniczam tylko do jego przekonań (przyznam że czasem zbyt fanatycznych), a nie przekonań ludzi którzy się podczepiają by wykonać swoje czasem chore plany.

Avatar Paulius

8 stycznia 2014, 19:13

@Mnich1: w takim wypadku można powiedzieć, że myślimy podobnie. Dla mnie JKM przesadza z liberalizmem - służba zdrowia powinna być publiczna, a zwolnienie 300 000 urzędników spowodowałoby ogromny wzrost bezrobocia i nawet mino najszczerszych chęci nie sprowadzi w ciągu kilku miesięcy aż tylu inwestorów, by wszyscy znaleźli pracę. Natomiast jak już zniknie bezrobocie to nic nie mówi o sprowadzaniu imigrantów, a taka kolej rzeczy musi wtedy nastąpić.

Avatar Mnich1

8 stycznia 2014, 19:18

@Paulius: Zamknięcie stoczni, w tym roku zamykanie wędzarni i masa innych zamknięć spowodowały wysokie bezrobocie bez żadnych korzyści, dlatego wywalenie biurokracji i ułatwienie wszystkim zakładanie firm, pracy i wiele innych spraw by przyniosło więcej korzyści niż szkód.

Avatar Paulius

8 stycznia 2014, 19:32

@Mnich1: jestem za zmniejszeniem administracja, ale nie jej likwidacją. natomiast najskuteczniejsze by było zabranie majątków kościelnych, które pieniądze by się w odpowiedni sposób rozdysponowało: dofinansowania dla młodych przedsiębiorstw, dofinansowania do autostrad, troszkę mieszkań socjalnych by się przydało - tego Korwin nie planuje, a co gorsze argumentuje, że to zło.

Avatar
Konto usunięte

7 stycznia 2014, 15:23

a nie ludzią ?? :D

Avatar Sobieski

7 stycznia 2014, 16:13

A nie uczyłeś się języka polskiego?

Avatar
Konto usunięte

8 stycznia 2014, 11:44

@Sobieski: sory dopiero się uczę

Avatar Sobieski

8 stycznia 2014, 13:53

Ile masz lat?

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Potężny nos

Kreatywność ma wiele barw

Pamiętaj, by nosić kask i ochraniacze w czasie jazdy

Studiowałbym

Genialni naukowcy

Albo i dłużej

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka