Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar Nieprzeszkadzaj

18 lutego, 12:49

A nie przyzwyczaił by się?

Avatar Darwidx

18 lutego, 12:57

@Nieprzeszkadzaj: Teoretycznie można przyzwyczaić się do bólu, co nie oznacza, że będzie mniej bolało.

Avatar TrueStoryGuy

18 lutego, 13:22

@Darwidx: Ogólnie bólu nie powinno się odczuwać, bo boli jedynie po zerwaniu skóry. Jedyne co to jego mięśnie, ciało jest bardziej wrażliwe na podrażnienia i inne podobne rzeczy jak obrażenia fizyczne.

Avatar TranslateGoogle

20 lutego, 18:05

@TrueStoryGuy: ciało wtedy usycha

Avatar TrueStoryGuy

20 lutego, 18:40

@TranslateGoogle: Niby jak? Powietrze zawsze jest po części wilgotne, może łatwiej tracić wodę ze swojego organizmu to prawda, ale raczej nie uschnie mechanicznie.

Avatar Wojdu

20 lutego, 19:01

@TrueStoryGuy: I przez to, że ciało jest wrażliwe na podrażnienia odczuwa ból gdy dotyka czegokolwiek np. ubrania, fotel , łyżka itd.

Avatar TrueStoryGuy

20 lutego, 19:37

@Wojdu: Zależy, można tu mówić o adaptacji w razie takiego życia, bo raczej nie stracił on skóry od tak. Może odczuwać ból, ale może i też go nie odczuwać, nie przez samo przyzwyczajenie, a dzięki hartowaniu organizmu, ciała. Człowiek bez skóry powinien umrzeć według możliwości jakie przynosi ludzkie ciało, według przystosowania gatunku do atmosfery, a ktoś kto jest w stanie tak żyć powinien nie odczuwać bólu.

Avatar Wojdu

20 lutego, 20:42

@TrueStoryGuy: Nic nie zależy - to jest fakt co napisałem. Taka osoba raczej nie przyzwyczaiłaby się do bólu. Prędzej dostałaby paranoi i myśli samobójczych (no chyba, że jechałaby na lekach przeciwbólowych cały czas to wtedy może depresja).

Avatar TrueStoryGuy

21 lutego, 11:03

@Wojdu: Nie prawda, między normalnym człowiek co stracił skórę, a takim co żył bez skóry jest znacząca różnica. Według logicznego punktu widzenia powinien zginąć nie ważne co, nawet nie czuć bólu, tylko umrzeć, bo skóra nie tylko pełni funkcję ochronną, ale także w pewnym sensie podtrzymuje organy i mięśnie tak, by się nie rozlazły ani nie odpadły przypadkiem. Jeśli teoretycznie założymy, że jedna taka bezskórna istota istnieje to wchodzi tutaj w rolę 100% adaptacja, jeśli potrafi przeżyć bez podtrzymywania życia. To działa tak samo jak zatruwanie się małymi dawkami, dzięki czemu możesz być o wiele odporniejszy na daną truciznę.

Avatar Wojdu

21 lutego, 15:47

@TrueStoryGuy: Skóra nie utrzymuje organów ani mięśni. Jest ona tylko zewnętrzną częścią ściany jamy brzusznej, a gdyby jej nie było to mięśnie może mogłyby ją zastąpić razem z różnymi błonami, które także wchodzą w skład ściany jamy brzusznej. Za to mięśnie razem ze ścięgnami przyczepione są do kości, na których się trzymają, a nie na skórze. Poza tym zboczyłeś z tematu bo oczywiste jest, że człowiek taki nie mógłby żyć, a nasza rozmowa opierała się na tym co by było gdyby taki człowiek żył.

Avatar TrueStoryGuy

21 lutego, 16:07

@Wojdu: Ból pochodzi z receptorów bólu, które w większości znajdują się w skórze. Skóra formuje ciało, może go nie podtrzymuje, ale tworzy jego kształt i zapewnia eksport niezbędnych składników do funkcjonowania. Gdyby ktoś taki żył automatycznie przystosowałby się do środowiska, bazując względem naszego normalnego funkcjonowania. Jeśli nie ma logicznego punktu, który pozwalałby przetrwać takiej istocie to jedyną możliwością jest samoadaptacja, wytworzenie własnej bariery organizmu, która pozwala na normalne funkcjonowanie. Proste.

Avatar Wojdu

21 lutego, 16:56

@TrueStoryGuy: Teraz to dowaliłeś. Receptory bólowe także występują w mięśniach i nie wiem co miałeś na myśli poprzez "zapewnia eksport niezbędnych składników do funkcjonowania". Z potrzebnych substancji do funkcjonowania skóra produkuje witaminę D, którą taki człowiek musiałby jakoś suplementować, ponieważ w większości jest produkowana w skórze.

Avatar TrueStoryGuy

21 lutego, 19:37

@Wojdu: Teraz to brzmisz jak dziecko, które próbuje tylko dojechać kogoś w komentarzach, bo ma kompleksy za złą ocenę na sprawdzianie. Mówiłem o większości receptorów co pozbawia prawie odczuwania dotyku, a substancje eksportowane to głównie woda, tłuszcz i jeszcze jakieś inne rzeczy jak witamina, którą wymieniłeś, chyba że wolisz lepsze określenie "rozprowadzanie". Skóra to warstwa ochronna i transporter na co wskazują jej właściwości: elastyczność, wchłanialność.

Avatar Wojdu

21 lutego, 22:18

@TrueStoryGuy: Po pierwsze : napisałeś, że brzmię jak dziecko, które tylko próbuje dojechać kogoś w komentarzach, a sam używasz nie do końca poprawnych określeń. Po drugie : ja ci nie ubliżałem, a ty mi ubliżasz przez co sam zachowujesz się jak takie dziecko. Po trzecie : sądzę, że ta debata nie ma dalszego sensu bo ty swoje, a ja swoje i przez to do niczego nie dojdziemy.

Avatar pierdylion320haha

27 lutego, 18:53

@Wojdu: no bardziej to ty mówisz jak dziecko

Avatar Tymon2009

23 lutego, 11:12

Avatar zjemcikapciepl

20 lutego, 22:28

co ma ksiądz do chłopa bez skóry

Avatar wolfe

20 lutego, 18:04

Cóż była specjalna japońska operacja
Polegająca na usunięciu kilku milimetrów skóry
Co ostatecznie powodowało ból jakby ciągle nad ogniskiem cię trzymano
Ale chyba można się przyzwyczaić

Avatar sam_na_zawsze

18 lutego, 12:57

ale go musi boleć ten garniak

Avatar Rosse303

18 lutego, 12:43

Współczuję mu wsm
Dla mnie zdarcie sobie lekko skóry to ból a co dopiero nie mieć skóry w ogóle

Avatar shephard

18 lutego, 12:45

@Rosse303: boli mnie jak na niego patrzę

Avatar Tajnyifajny

18 lutego, 12:45

@Rosse303: to musi w k...e boleć

Wszędzie

Avatar shephard

18 lutego, 12:47

@Tajnyifajny: mucha: *siada na nim*
''AAAAAAAAAAAAAAA''

Avatar Frutti56

18 lutego, 12:49

@Rosse303: Ha Ha Ha
A to dobre!

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Avatar shephard
Dodane przez: shephard

Eeee?

Upiekło im się

Tylko nie on!

Nieźle

Jak możesz tak mówić?

Rel

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka