Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar
heroes10

13 stycznia 2014, 15:12

Gdyby kosmici jednak istnieli i przez teleskop obserwowali ziemie zapewne widzieli by teraz erę dinozaurów albo jak ziemia powstaje po prostu obca cywilizacja jest za daleko o ile istnieje by się z nią jakoś skomunikować.

Avatar Karso21Respawn

13 stycznia 2014, 15:34

Zależy, jak daleko by byli -_- Kosmici istnieją na 100%. Byłoby niezwykłą ignorancją twierdzenie, iż jesteśmy sami we wszechświecie.
Po prostu są albo na zbyt niskim poziomie, by się z nami skontaktować, ale po prostu nie mają ciekawości wrodzonej u ludzi.
Lub są na zbyt wysokim poziomie ewolucji, aby chciały się z nami kontaktować.
Po co mieli by to robić?

Avatar Esherion

13 stycznia 2014, 15:50

@Karso21Respawn: po co kontaktować się z Polskimi politykami jak np tusk im by nic lepszego nie wyszło po spotkaniu się z głupotą polityków a u nas naszym politykom i tak udało by się ich okraść :D

Avatar bylejakbylegdzie

13 stycznia 2014, 15:51

@Karso21Respawn: na marsie kiedyś życie było zanim to coś co chroni ziemię przed promieniowaniem zniknęło na marsie ale nie pamiętam nazwy chyba ozon czy jakoś tak

Avatar elementiro

13 stycznia 2014, 16:31

@Karso21Respawn: to wszystko (i wiele więcej) to jest tzw. paradoks Fermiego, czyli czemu mimo teoretycznej powszechności cywilizacji w kosmosie jeszcze żadnej nie spotkaliśmy. W ramach różnych rozwiązań tego paradoksu jest to także to, co nazwałeś niezwykłą ignorancją - hipoteza jedynej Ziemi. Także osobiście uważam, że nie możesz zakładać, że istnieją na 100%. Mimo, iż jest to niezwykle prawdopodobne, to brak faktycznych dowodów (tak, jak np. z teorią strun). Jeśli zaś chodzi o kosmos naprawdę wiele teorii wymaga jeszcze faktycznej weryfikacji (np. teoria skończoności wszechświata), która często może okazać się wręcz niemożliwa.

Avatar aneczka27

14 stycznia 2014, 20:59

@Karso21Respawn: A ja lubię myśleć, że kosmici istnieją, ale ich "życie" nie polega na tym samym co u nas :) Nie wiem jak to dokładniej wytłumaczyć, więc przytoczę przykład z pięcioczęściowej trylogii D. Adamsa "Autostopem przez galaktykę", gdzie istniał superinteligentny odcień niebieskiego. No bo czemu wszędzie cywilizacje mają opierać się na rozwoju jakiś komórek poprzez wchłanianie innych komórek i tworzenie kolejnych? Może są formy świadomości, których nie znamy c:

Avatar Karso21Respawn

14 stycznia 2014, 22:29

@aneczka27: Wszechświat jest przez człowieka niezbadany. No przecież jest tyle miliardów gwiazd, tyle możliwości...Wszystko istnieje, a zarazem tego nie ma. Być może ty i wy wszyscy jesteście tylko wytworem mojej wyobraźni, może ja jestem wytworem twojej... Może ja jestem po prostu kawałkiem energii... ach, jest nieskończona ilość różnorakich możliwości.

Avatar MrStick

7 maja 2014, 14:25

@Karso21Respawn: Gwiazdozbór Wiolarza 6 planeta od słońca. Tam ich szukajcie

Avatar Ameron

14 kwietnia 2016, 21:49

@bylejakbylegdzie: Może odkopie ale chodzi chyba o pole magnetyczne.
Gdyż ozon to taki trochę inny tlen.

Avatar Archeologwinternetach

25 grudnia 2018, 20:11

@Esherion: Ale co Tusk im?

Avatar Ameron

26 grudnia 2018, 17:36

@Archeologwinternetach: Tusk to Tusk.

Sprawdź czy masz wymagane wtyczki, a następnie opisz dokładnie problem najlepiej ilustrując go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena