Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
Jakby trochę nie fair
Kochani czekamy 17 godzin, nie będę złodziejom płacić
Powodzenia
Zaufaj mi, nie znam się na tym
Tylko dzięki temu mega wulkany pod Polską nie wybuchają
Phi!
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież27 lutego 2021, 10:03
Sienkiewicz dostał Nobla za całokształt, a nie za opis płonącego miasta
Odpisz
25 lutego 2021, 19:05
Lepszy Sienkiewicz niż Prus z tą swoją lalką
Odpisz
25 lutego 2021, 19:12
@kokomando: Lalka to arcydzieło, jak możesz takie bluźnierstwa rozpowiadać
Odpisz
25 lutego 2021, 19:48
@plastikowy_dinozaur: Lalka? Książka o simpie arcydziełem?
Odpisz
25 lutego 2021, 19:49
@jacek1s: a czytałeś?
Odpisz
25 lutego 2021, 19:49
@plastikowy_dinozaur: Musiałem i to kilka razy
Odpisz
25 lutego 2021, 19:50
@jacek1s: no to chyba nie potrafisz czytać ze zrozumieniem
Odpisz
25 lutego 2021, 20:03
@plastikowy_dinozaur: ??
Odpisz
25 lutego 2021, 20:04
@jacek1s: parę razy przeczytałeś i nie pojmujesz jak świetna jest to książka
Odpisz
25 lutego 2021, 20:06
@plastikowy_dinozaur: Co w niej świetnego? Opis życia simpa i tyle.
Odpisz
25 lutego 2021, 20:08
@jacek1s: ty nic nie rozumiesz
Odpisz
25 lutego 2021, 21:06
@plastikowy_dinozaur: to sam może powiedz nam maluczkim co jest w lalce świetnego i co robi z niej arcydzieło.
Odpisz
25 lutego 2021, 21:07
@DobryKomuch: poza uniwersalnym przesłaniem- ziomale ponad lale.
Odpisz
25 lutego 2021, 21:20
@DobryKomuch: Lalka jest to dzieło epoki. W jednej książce znajdują się idee filozoficzne, problemy i konflikty społeczne, które miały miejsce w pozytywizmie. Np. praca organiczna, czy praca u podstaw. Zahwiania nastrojów Polaków wobec Żydów. Nierówności warstw społecznych, poczucie wyższości arystokracji nad resztą ludu. Sam Wokulski jest postacią bardzo złożoną i rozchwianą emocjonalnie. Jest to spowodowane tym, że jego dusza jest rozdarta między romantykiem i pozytywistą. Nieszczęśliwym kochankiem, a twardo stąpającym realistą. W skrócie, Lalka to taka wizytówka, obraz epoki. Dlatego można stwierdzić, że jest arcydziełem, a nie powieściową o simpie.
Odpisz
25 lutego 2021, 21:38
@plastikowy_dinozaur: Czyli Twoim zdaniem książka o simpie jest wizytówką epoki? To nie jest Boska komedia, a opowieść o kolesiu, któremu wyszedł biznes i przepierniczył go na laskę, która ma go w dupie.
Odpisz
25 lutego 2021, 21:43
@jacek1s: nadal nie rozumiesz
Odpisz
25 lutego 2021, 21:44
@plastikowy_dinozaur: Rozumiem i to doskonale, bo przerabiałem tę lekturę wiele razy.
Odpisz
25 lutego 2021, 21:47
@jacek1s: mówisz, że przerabiałeś, a nie wyciągnąłeś żadnych wniosków.
Odpisz
25 lutego 2021, 22:20
@plastikowy_dinozaur: Tak sobie tę waszą kłótnię czytam i muszę przyznać, że humaniści to jednak czasem potrafią być zabawni
Odpisz
25 lutego 2021, 22:30
@plastikowy_dinozaur: Wyciągnąłem wnioski.
Odpisz
Edytowano - 25 lutego 2021, 22:33
@plastikowy_dinozaur: Ło matko lalka jest jak, polski rząd. Simp (Rząd) wali gościa(Polaków) na kase.
PS: Nie rozumiem czym się zachwycają tą lalką. lepszą książką jest np. "Hobbit" , "Ogniem i mieczem" , "Władca Pierścieni", "Gra o tron" lub "Wiedźmin". Dlaczego? Bo są ciekawe.
Odpisz
25 lutego 2021, 19:06
Złoto, a najlepszy ten uśmiech na końcu
Odpisz
23 lutego 2021, 09:03
sienkiewicz sabaton moment
Odpisz
23 lutego 2021, 09:02
Problem?
Odpisz