A jak powiesz drugi raz, to wygnamy cię z miasta
Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
No to posłuchane
Bośnia to drugi najlepszy po Polsce kraj na świecie
Lekko nie będzie
Niestety nie dla pracownika banku kiełbasa
Nie idź!
Jesteś wybrańcem panie profesorze
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież17 maja 2024, 07:52
Ja zawsze mówię "na pole"
Odpisz
22 kwietnia 2021, 13:43
Mieszkam na Podkarpaciu i to koło Rzeszowa a moja rodzina i wszyscy znajomi mówią na dwor więc nie rel
Odpisz
16 kwietnia 2021, 10:37
w Rzeszowie też się mówi na pole? myślałam że tylko w Małopolsce
Odpisz
16 kwietnia 2021, 11:16
@nwmjakomdacnazwexd: i w Małopolsce i na Podkarpaciu mówi się "na pole"
Odpisz
16 kwietnia 2021, 11:17
@Transformer_fan: jestem z Małopolski ale o Podkarpaciu nie wiedziałam, dzięki
Odpisz
21 kwietnia 2021, 17:24
@nwmjakomdacnazwexd: Podkarpacie jest Małopolską, więc ma to sens
Inna sprawa, że zwyczajowo dzieli się Małopolskę na Z. Krakowską, Z. Sandomierską/Z. Kielecką, Z. Przemyską/Grody Czerwińskie i Z. Lubelską
Oczywiście, można wprowadzać inny podział (bardziej szczegółowy albo uproszczony), ale ten wg mnie jest raczej najlepszym
Czyli podsumowując: czy mieszkasz w Krakowie, Radomiu, Sosnowcu, Kielcach, Lublinie czy Rzeszowie, mowa jest dość zbliżona (ale nie identyczna)
Odpisz
21 kwietnia 2021, 17:27
@onui2: mieszkam koło Tarnowa a dokładniej to wieś pod Wojniczem
Odpisz
21 kwietnia 2021, 17:37
@nwmjakomdacnazwexd: to nadal Z. Krakowska (no chyba że wyodrębnisz jakąś nowosądecką czy tarnowską)
Odpisz
22 kwietnia 2021, 07:59
@nwmjakomdacnazwexd: ja też
Odpisz
22 kwietnia 2021, 08:35
@wsad00111: też mieszkasz w jakiejś wsi koło Wojnicza? :3
Odpisz
22 kwietnia 2021, 07:58
W krakowie stało by się to samo
Odpisz
16 kwietnia 2021, 10:13
raz jakiś mój znajomy powiedział na rynku "na dwór"
wszyscy patrzyli potem na niego jak na psychopatę
Odpisz
21 kwietnia 2021, 16:17
@Kopernikol: mieszkasz w Małopolsce?
Odpisz
22 kwietnia 2021, 07:54
@nwmjakomdacnazwexd: na Podkarpaciu.
Odpisz
21 kwietnia 2021, 21:59
Ja akurat nie mieszkam w Rzeszowie bo trochę obok w Łańcucie ale i tak Rel
Odpisz
21 kwietnia 2021, 18:41
ja mówię na przemian "na dwór" i "na pole", czasem "na podwórko", ludzie jeszcze mnie nie uważają za psychopatkę
Odpisz
21 kwietnia 2021, 17:13
Rel, mam tak codziennie
Odpisz
16 kwietnia 2021, 10:50
Lub w krakowie, i reszczie Polski C
Odpisz
16 kwietnia 2021, 10:22
I prawidłowo.
Odpisz
16 kwietnia 2021, 10:14
Nw o co chodzi często mówię że idę na dwór
Odpisz
16 kwietnia 2021, 10:12
w krakowie też
Odpisz