Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar MojeMemy

17 maja 2024, 07:52

Ja zawsze mówię "na pole"

Avatar JestemNormikiem

22 kwietnia 2021, 13:43

Mieszkam na Podkarpaciu i to koło Rzeszowa a moja rodzina i wszyscy znajomi mówią na dwor więc nie rel

Avatar nwmjakomdacnazwexd

16 kwietnia 2021, 10:37

w Rzeszowie też się mówi na pole? myślałam że tylko w Małopolsce

Avatar Transformer_fan

16 kwietnia 2021, 11:16

@nwmjakomdacnazwexd: i w Małopolsce i na Podkarpaciu mówi się "na pole"

Avatar nwmjakomdacnazwexd

16 kwietnia 2021, 11:17

@Transformer_fan: jestem z Małopolski ale o Podkarpaciu nie wiedziałam, dzięki

Avatar onui2

21 kwietnia 2021, 17:24

@nwmjakomdacnazwexd: Podkarpacie jest Małopolską, więc ma to sens
Inna sprawa, że zwyczajowo dzieli się Małopolskę na Z. Krakowską, Z. Sandomierską/Z. Kielecką, Z. Przemyską/Grody Czerwińskie i Z. Lubelską
Oczywiście, można wprowadzać inny podział (bardziej szczegółowy albo uproszczony), ale ten wg mnie jest raczej najlepszym
Czyli podsumowując: czy mieszkasz w Krakowie, Radomiu, Sosnowcu, Kielcach, Lublinie czy Rzeszowie, mowa jest dość zbliżona (ale nie identyczna)

Avatar nwmjakomdacnazwexd

21 kwietnia 2021, 17:27

@onui2: mieszkam koło Tarnowa a dokładniej to wieś pod Wojniczem

Avatar onui2

21 kwietnia 2021, 17:37

@nwmjakomdacnazwexd: to nadal Z. Krakowska (no chyba że wyodrębnisz jakąś nowosądecką czy tarnowską)

Avatar wsad00111

22 kwietnia 2021, 07:59

Avatar nwmjakomdacnazwexd

22 kwietnia 2021, 08:35

@wsad00111: też mieszkasz w jakiejś wsi koło Wojnicza? :3

Avatar wsad00111

22 kwietnia 2021, 07:58

W krakowie stało by się to samo

Avatar Kopernikol

16 kwietnia 2021, 10:13

raz jakiś mój znajomy powiedział na rynku "na dwór"
wszyscy patrzyli potem na niego jak na psychopatę

Avatar nwmjakomdacnazwexd

21 kwietnia 2021, 16:17

@Kopernikol: mieszkasz w Małopolsce?

Avatar Kopernikol

22 kwietnia 2021, 07:54

@nwmjakomdacnazwexd: na Podkarpaciu.

Avatar Karcio69

21 kwietnia 2021, 21:59

Ja akurat nie mieszkam w Rzeszowie bo trochę obok w Łańcucie ale i tak Rel

Avatar Armer

21 kwietnia 2021, 18:41

ja mówię na przemian "na dwór" i "na pole", czasem "na podwórko", ludzie jeszcze mnie nie uważają za psychopatkę

Avatar Aoi_Edelstain

21 kwietnia 2021, 17:13

Rel, mam tak codziennie

Avatar Schabowy_nie_mielony

16 kwietnia 2021, 10:50

Lub w krakowie, i reszczie Polski C

Avatar KufelMleka

16 kwietnia 2021, 10:22

I prawidłowo.

Avatar Gutolov

16 kwietnia 2021, 10:14

Nw o co chodzi często mówię że idę na dwór

Avatar sanislawzau1234

16 kwietnia 2021, 10:12

w krakowie też

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Avatar Transformer_fan
Dodane przez: Transformer_fan

No to posłuchane

Bośnia to drugi najlepszy po Polsce kraj na świecie

Lekko nie będzie

Niestety nie dla pracownika banku kiełbasa

Nie idź!

Jesteś wybrańcem panie profesorze

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka