Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
I po kłopocie
Ministerstwo nadal nie widzi podstaw do obowiązkowych badań wzroku
Powodzenia
Niezniszczalne
Co za przypadek
Bracie gdzie jesteś? Gdzie się schowałeś?
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież24 kwietnia 2021, 10:35
Ej, ale to jest na swój sposób śmieszne. Widziałam kilka programów podróżniczych zagranicznych i za każdym razem, jak ktoś przyjeżdżał do Polski to mówił, że jest tak tanio i to jest fajne. Tylko właśnie mało kto zwraca uwagę na fakt, że te ich tanio to dla większości miejscowych dobro nie do zdobycia bez oszczędzania xD
Odpisz
24 kwietnia 2021, 20:17
@Chenderella: właściwie na ogół z oszczędzaniem to także bardzo luksusowy towar właściwie dodatkowym problemem jest to że w Polsce pracodawca kombinuje jak może byle by z pracownika wyciągnąć jak najwięcej zysku dając mu za to jak najmniej to możliwe
Odpisz
24 kwietnia 2021, 16:12
Kurde. Chciałbym mieć tyle miesięcznej...
Odpisz
Edytowano - 24 kwietnia 2021, 10:50
Minimalna w Niemczech to prawie 1600 euro. Z takimi zarobkami w Polsce jesteś klasą średnią
Odpisz
24 kwietnia 2021, 11:13
6400zł to nawet powyżej klasy średniej
Odpisz
Edytowano - 24 kwietnia 2021, 11:42
@DarkVilczur: Klasa średnia do dość duży przedział i wydaje mi się, że wciąż się łapie
Odpisz
24 kwietnia 2021, 12:03
no ta ale jak już np 2 ludzi z domu pracuje za te 6400zł to masz 12800zł miesięcznie a trzeba pamiętać że to jest płaca minimalna
Odpisz
24 kwietnia 2021, 13:22
@DarkVilczur: a to nie jest tak, że koszty życia tam są większe?
Odpisz
24 kwietnia 2021, 13:27
@TheExpertt: Są, ale jednak przeciętny Niemiec żyje na większym poziomie niż przeciętny Polak.
Odpisz
Edytowano - 24 kwietnia 2021, 13:27
@TheExpertt: i tak i nie. Zależy co dokładnie. Ale czesto jest tak że jest nawet dużo taniej niż w Polsce. Albo i drożej. Różnie bywa ale nie powiedziałbym że jeśli drożej to źle, tam przynajmniej płacisz za coś a nie ze zapłacisz za np leczenie fortune a i tak mają Cie w nosie
Odpisz
24 kwietnia 2021, 13:49
@TheExpertt: znaczy niby są ale też nie do końca
Odpisz
24 kwietnia 2021, 13:52
@DarkVilczur: po 1 możesz mieszkać w polsce i pracować tuż przy granicy a po 2 mimo tego że nkektóre rzeczy są droższe to np w przypadku elektronikii np kart graficznych w lolsce płacisz te 2000zł a w niemczech 450 euro gdzie w polsce to jest tak naprawde cała wypłata a w niemczech tylkp jej 1/4
Odpisz
Edytowano - 24 kwietnia 2021, 11:17
pod względem prawa to jeszcze tyle mogą zarabiać tam małolaty, jeżeli mają jakieś prace dodatkowe po szkole. powyżej tej sumy trzeba już płacić podatki
Odpisz
24 kwietnia 2021, 11:09
No, ale to logiczne ze skoro złotówka stoi niżej od euro to zarabiamy mniej tych euro. Podniesienie płacy minimalnej w Polsce nic nie da bo wzrosną ceny.
Odpisz
24 kwietnia 2021, 10:15
so good quality
Odpisz
23 kwietnia 2021, 16:55
Tak naprawdę zalewa ich zawiść, bo zazdroszczą Polakom zarobków.
Odpisz
23 kwietnia 2021, 16:21
wydaje mi się że było
Odpisz