Wiadomo że plamki i kwiatuszki lepsze niż "x"
Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
Przyszłość jest piękna
Trzeba sprawdzać jak niedzielę handlową
Fajnie że odpowiedzieli
Hobby dla faceta
Cel namierzony
Mało znany szczegół
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież2 maja 2021, 01:20
Pierwiastek z 10 najgorszy
Odpisz
Edytowano - 2 maja 2021, 07:52
@nuiqes: To jest ułożone tak jakby to byłoby podniesione do kwadratu, więc ma dwa rozwiązania: x=pier z 10 lub x=- pier z 10.
Odpisz
2 maja 2021, 08:45
@starmagedon: dlatego przy potęgach powinniśmy pisać np x^2, wtedy wiadomo że to potęga. A tak to może być potęga lub iloczyn (bo w końcu mnożenie jest przemienne)
Odpisz
2 maja 2021, 09:18
@onui2: Albo stosować to: ². Mnożenie oczywiście jest przemienne, ale nikt nie zapisze dwóch x-ów jako x2, tylko 2x.
Odpisz
2 maja 2021, 10:43
@nuiqes: gorszy pierwiastek z 2 bo ciężko policzyć
Odpisz
2 maja 2021, 10:45
Pierwiastek z 10 równie ciężko policzyć. Obydwie liczby są niewymierne.
Odpisz
2 maja 2021, 10:49
@starmagedon: mnie najbardziej irytowało jak pani na lekcji wychodził np wynik 5 pierwiastków z 3 i to dla niej był koniec zadania i ostateczny wynik. Tak jakby ten wynik miał nam się przydać w życiu.
Na przykład: idę do sklepu Budowlanego i proszę o 12 pierwiastków z 2 metrów kwadratowych paneli bo tyle mi wyszło zgodnie z logiką nauczycielki... Bez sensu.
Odpisz
2 maja 2021, 10:54
To nie jest bez sensu. Pierwiastki są najbardziej dokładnym zapisem tego typu liczb, ale to najbardziej przydaję się w zadaniach matematycznych, a kiedy potrzebujesz wykorzystać ich praktycznie to wystarczy obliczyć ich przybliżoną wartość.
Matematyka nie jest bez sensu, po prostu mało kto umie, albo potrzebuje, z niej korzystać na co dzień.
Odpisz
2 maja 2021, 10:55
@starmagedon: no dobra ale w jakiej sytuacji życiowej poza matematyką ostateczny wynik z Pierwiastkiem się przydaje
Odpisz
2 maja 2021, 10:59
Tego akurat nie wiem, ale zapewne przy jakiś badaniach.
Odpisz
3 maja 2021, 12:13
@starmagedon: Co do zadania, w taki sposób jak na memie raczej chodziłoby o x(indeks dolny)2.
Odpisz
3 maja 2021, 00:26
Ja właśnie wole x niż plamki, stresują mnie, kiedy byłam w klasach 1-3 nigdy nie ogarniałam jak to się robi a iksy są takie jakieś porządniejsze.
Odpisz
2 maja 2021, 19:13
2x
Odpisz
Edytowano - 2 maja 2021, 01:29
OPowi chyba bardziej chodziło o 2x niż x2
Odpisz
2 maja 2021, 09:03
@Igor36: można zapisaywać dwoma sposobami
Odpisz