Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar deeementor

25 czerwca 2021, 08:06

Ja idąca do liceum mat-fiz

Patenthic

Avatar Baturaj

Edytowano - 15 czerwca 2021, 01:11

Jak mówiłem pod innym memem, i jak pisze kolega niżej, to bardziej protestanci. U katolików proces sądowy był znacznie bardziej nastawiony na zasadę "niewinny dopóki nie udowodni mu się winy", a poza tym spalenia można było uniknąć "nawracając się" wobec wszystkich odpowiednio wcześnie w procesie.

Nie mówię, że to usprawiedliwienie, ale faktem pozostaje, że większość osób spalono w krajach protestanckich, czyli u katolików zwyczaj palenia ludzi był po prostu w ogólnym rozrachunku mniej szkodliwy.

Avatar JAMAN11

14 czerwca 2021, 15:29

Według mojego pana od religii (nie wiem na ile jest to sprawdzona informacja) znaczna większość kobiet spalona pod zarzutem bycia czarownicą, została zabita w krajach luterańskich, takich jak ówczesne Niemcy, czy Dania

Avatar ty1an_yt

14 czerwca 2021, 15:56

@JAMAN11: w Rzeczpospolitej obojga narodów nikogo nie palono

Avatar JAMAN11

14 czerwca 2021, 18:47

@ty1an_yt: ah, wspaniały kraj

Avatar KufelMleka

11 czerwca 2021, 22:59

Łał
Ależ
oryginalne

Avatar Darwidx

Edytowano - 11 czerwca 2021, 23:15

@KufelMleka: No, mogli je wysyłać w kosmos, albo zrzucać z wysokości, czy wytaczać krew z organizmu. :/

Avatar KufelMleka

11 czerwca 2021, 23:19

@Darwidx: Nie no, ogień ma w sobie tę klasyczność, której wielu grzesznicom od zawsze brakuje.

Avatar ty1an_yt

14 czerwca 2021, 15:56

@Darwidx: jak w kosmos bez rakiety?

Avatar Figarus

14 czerwca 2021, 12:16

-Płonie łęcina i szumi rdest...
-AAAAAAAAAAA...!
-Zamilknij przeklęta dziewojo!

Avatar PridSanisi

14 czerwca 2021, 11:06

Avatar Schabowy_nie_mielony

14 czerwca 2021, 10:05

Jedyna istniejąca inkwizycja:

Avatar Polakowaty

12 czerwca 2021, 00:02

Wtedy to musiały być gorące laski

Avatar Paranienormalne_sequel

11 czerwca 2021, 23:02

Największą wadą tego wieku było to że wtedy nie wynaleziono jeszcze pianek cukrowych :/ tylko marnowano czas bezsensownie patrząc się na dobrze rozpalone ognisko, a najeść się można było.

Avatar My_Name_Is_Diego

11 czerwca 2021, 23:07

@Paranienormalne_sequel: można było upiec kawałek mięsa

Avatar Paranienormalne_sequel

11 czerwca 2021, 23:09

@My_Name_Is_Diego: Można było zrobić mięso z czarownicy.

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Żartownisie

Kiedyś to był bardzo dobry serial

Należy się za piękne oczy

Taktycznie

Ministerstwo nadal nie widzi podstaw do obowiązkowych badań wzroku

Lekko nie będzie

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka