Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
Piłka odbita od balkonika liczy się jako ręka?
Trzeba brać osobną torbę
Ministerstwo nadal nie widzi podstaw do obowiązkowych badań wzroku
Niezniszczalne
Co za przypadek
Przypałowo
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież28 czerwca 2021, 10:28
Słońce wstaje minimalnie o czwartej, więc nie rel.
Odpisz
28 czerwca 2021, 10:42
@TrueStoryGuy: Może bomba atomowa
Odpisz
Edytowano - 28 czerwca 2021, 10:59
@TrueStoryGuy: Tak, a jasno się robi dopiero gdzieś po 3
Odpisz
28 czerwca 2021, 11:06
Nieprawda, właśnie jasno jest od 4, dlatego Słońce wtedy wstaje. To też zależne od położenia geograficznego, ale w Polsce zmiany są co najwyżej minutowe.
Odpisz
Edytowano - 28 czerwca 2021, 11:17
@TrueStoryGuy: Jaśniej już było gdzieś 3:15, jak zauważyłem. A różnica między wschodem a zachodem polski może dochodzić do 40 minut.
Odpisz
28 czerwca 2021, 16:02
U mnie się robi jasno 4:30, przed 3:30 nie ma szans, by wstało Słońce w rejonach Europy, a te 40 minut jest prowizoryczne, do obliczeń głównie stworzone i nie jest dokładne względem położenia Słońca, od tego zależy wiele rzeczy jak płaszczyzna terenu, wypukłość Ziemi oraz odległość punktów ocenianych i prędkość poruszania planety wokół własnej osi. Względem nachylenia promieni słonecznych noc powinna trwać z 6-8 godzin.
Odpisz
28 czerwca 2021, 17:30
@TrueStoryGuy: Ale ja nie mówię o wschodzie słońca o 3:30, tylko gdy robi się jaśniej, jeszcze bez słońca nad horyzontem - tak samo, gdy po zachodzie jeszcze jakiś czas jest jasno.
Odpisz
28 czerwca 2021, 18:23
Jaśniej w jakim stopniu? Jeśli niebo zaczyna się robić o tej godzinie choć mniej ciemne lub widać już niebieską barwę to musiałbyś mieszkać na Ukrainie, chociaż kto tam wie wszystko zdaje się odstawać od norm użytkowania, wszystko się zmienia z chwili na chwilę, może kiedyś Słońce wstawało później przez sam ruch Ziemi, ogromną grawitację Słońca i zmiany położeń ciał niebieskich w Układzie Słonecznym.
Odpisz
28 czerwca 2021, 19:40
@TrueStoryGuy: No właśnie gdy się wczoraj przebudziłem o tej godzinie to już było wyraźnie jaśniej, niebo było mniej ciemne.
A nie wiem w jaki sposób grawitacja Słońca miałaby wpływać na godzinę wschodów/zachodów.
Odpisz
Edytowano - 28 czerwca 2021, 20:32
Zależnie od odległości promień świetlny okalający planetę będzie większy lub mniejszy wraz z przybliżaniem, bądź oddalaniem się od Słońca, a ta odległość zmienia się wraz z czasem obserwując w ten sam dzień roku, choć i minimalnie.
Odpisz
Edytowano - 28 czerwca 2021, 21:03
@TrueStoryGuy: Takie zmiany odległości (5 mln km) są raczej za małe, by miały zauważalny wpływ na wschody i zachody Słońca. A ja nie mówię znowu o dokładnych obserwacjach, tylko takich "na oko". Chyba że coś źle zrozumiałem.
Odpisz
29 czerwca 2021, 09:52
Ale względem kilku lat promień może się zmienić nawet o 1* w przybliżeniu co odzwierciedla się kilkoma minutami, zawsze coś.
Odpisz
29 czerwca 2021, 10:53
@TrueStoryGuy: No, a ja o tych kilku minutach, których różnicę ciężko zaobserwować, nie mówiłem, tylko o większej różnicy.
Odpisz
30 czerwca 2021, 09:17
@TrueStoryGuy: akurat tak się składa że dziś się obudziłem gdzieś troche po trzeciej w nocy i mogę powiedzieć że koło czwartej zaczynało się już robić jaśniej.
Odpisz
28 czerwca 2021, 11:51
U mnie wstaje o 3.30
Odpisz
28 czerwca 2021, 10:11
Rel
Odpisz
28 czerwca 2021, 10:07
Ale okazuje się że to tylko wybuch reaktora jądrowego w Czarnobylu
Odpisz
28 czerwca 2021, 09:14
Rel
Odpisz
28 czerwca 2021, 08:16
Ja bym się przeraził jakby się coś takiego odwaliło
Odpisz
24 czerwca 2021, 14:04
u mnie jak jest godzina 17:00 - 19:00 to tak słońce razi że człowiek jest o krok od epilepsji
Odpisz
24 czerwca 2021, 13:25
Rel, ostatnio dość często tak mam
Odpisz