Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar NigdyNieWiesz

9 lipca 2021, 11:49

Do użytkownika, który wycofał pewien komentarz (oraz innych, którzy się nudzą): Zdaję sobie sprawę, że sytuacja w polskiej polityce od paru lat jest niesamowicie ciężka. Mamy na tym swoistym ringu dwie główne siły, PO i PiS. Jest w zasadzie między nimi jeszcze Hołownia. Twierdzenie, że PiS zły i gorzej być nie może w swoim założeniu nie jest w 100% błędem, o ile nie jest nacechowany subiektywnymi fundamentami. Otóż porównajmy sobie PiS i PO.

Obie te partie mają wspólne cechy, mimo że są po przeciwnych stronach barykady. Narobiły bajzlu i zamieszania, popełniły błędy, co oczywiście należy wypominać i nie pomijać, niezależnie od poglądów. PO: reprywatyzacja, łapówki, sprzedawanie naszych firm za grosze za granicę, składanie ukłonów Rosji oraz wmieszanie, pośrednie czy nie, w aferę Amber Gold.
PiS: Pośrednie wzburzenie i zaognienie podziału społeczeństwa polskiego, nieudolność podczas pandemii, czyli zakup maseczek, respiratorów, wydanie fortuny pieniędzy na wybory, które się nie odbyły. PiS także w pewnym stopniu powoduje ryzyko wystąpienia inflacji, przez podniesienie podatku i prowadzenie na dużą skalę polityki programów socjalnych.

Na tej alei dwóch sił pojawiłą się trzecia, dosyć niespodziewanie, i w kótkimczasie zyskała wystarczające poparcie, by przegonić PO: partia Hołownii. Dlaczzego? Bo Hołownia skupia w swojej partii tych niezdecydowanych, zmęczonych podziałami. Jednakże czy ta partia ma większy sens? Ciężko stwierdzić, bo wielokrotnie Hołownia pokazywał, że ma sprzeczne ze sobą poglądy, dlatego właśnie wiele osób wybiera tę partię, bo raz Hołownia powie coś o nacechowaniu lewicowym: przyciągnie lewicę. Inaczej: prawicę.
Co do mniejszości LGBTiQ, o którym wspomniałeś: sytuacja jest skomplikowana. Polacy, w demokratycznych wyborach wybrali partię prawicową, o konserwatywnych poglądach. tym samym nie można od niej wymagać liberalizacji prawa w takim stopniu. Oczywiście ja uważam, że sprawa z LGBTiQ powinien być w jakimś stopniu rozwiązana, powinien nastąpić kompromis, jednakże sprawa jest o tyle ciężka, że spór ten występuje na tle emocjonalnym, a nie merytorycznym. Bo niestety tak to u nas jest, że ciężko nam zaakceptować inne poglądy i odmienność, co tyczy się lewa i prawa.

Avatar NigdyNieWiesz

9 lipca 2021, 11:50

@NigdyNieWiesz: Z programami socjalnymi, ale także i całą litanią innych podobnych programów czy przepisów, jak na przykład wprowadzenie pierwszeństwa pieszego, czy światowy problem z imigrantami, jest pewien problem. O ile w swym założeniu są słuszne i mają cel dobry, bo wiadomo, 500+ by zachęcić do rodzenia dzieci, gdyż przyrost naturalny w naszym kraju maleje, pierwszeństwo pieszych, by zapewnić im możliwość bezproblemowego przejścia przez pasy czy przyjmowanie imigrantów, by zapewnić im bezpieczeństwo i lepsze życie, wszystkie one mają jeden, fundamentalny problem: ich skuteczność zależy od samych ludzi, do których te programy trafiają. Bo to od nas zależy, czy 500 zł wydamy na dzieci czy rodzinę, czy na chlanie i olanie pracy, bo pieniądze i tak dostanę, tak samo nie każdy imigrant faktycznie wykorzystuje azyl w państwie by zacząć tam pracować, zarabiać i zacząć nowe życie, a nie robić raban i zamachy, oraz mieć w dupie państwo. Dlatego właśnie programu PiSu, choć słuszny w zamierzeniu, niekoniecznie jest skuteczny.

Avatar lary6

Edytowano - 9 lipca 2021, 12:44

@NigdyNieWiesz: Mądrego aż miło poczytać. Nie ze wszystkim co napisałeś się zgadzam, ale bardzo szanuję

Avatar NigdyNieWiesz

9 lipca 2021, 12:48

@lary6: Dziękuję. Rozumiem że oczywiście możesz się nie zgadzać z tym, co stwierdziłem i to szanuję, bo każdy może mieć inne zdanie

Avatar TrueStoryGuy

9 lipca 2021, 14:08

@NigdyNieWiesz: Stwierdzanie czegoś w polityce jest bezsensu, bo każdy może to zrobić, ale w żadnym wypadku nic to nie zmieni. Wielu przed tobą pisało podobne postulaty czy rozważania i wielu jeszcze będzie. Nic się jednak nie zmieni i zmieniać się nie będzie, bo większość podstarzałych już liderów partii jedynie rządzi sobą i innymi wokół, a nie całym krajem. Nie myślmy o przyszłości, bo politycy tego nie robią, nie w każdym razie o przyszłości, która wprowadza zmiany.

Avatar PyraJejanska

9 lipca 2021, 14:16

@NigdyNieWiesz: szczerze, jeszcze nie spotkałem się z tak dobrą wypowiedzią

Avatar NigdyNieWiesz

9 lipca 2021, 16:23

@TrueStoryGuy: Witaj. Dzięki, że przseczytałeś. Natomiast jedno muszę powiedzieć. To, że politycy nie chcą lub nie myślą o przyszłości Polski, nie zwalnia nas z tego, żebyśmy sami nie myśleli o tym i nie dążyli do.zmian. To my jesteśmy kolejną generacją, w naszych rękach jest przyszłość. I my ja będziemy kształtować

Avatar Jgnatiusus

11 lipca 2021, 14:41

@NigdyNieWiesz: Hołownii wyjdzie na tyle ile Kukizowi bo w polityce trzeba wyrażać jakieś poglądy a nie same kompromisy, osobiście zaliczam pis do lewicy ze względów ekonomicznysz, jeżeli chcecie wiedzieć jakie jest rozwiązanie problemu nie myślenia polityków o przyszłości to polecam pomyślenie nad monarchią konstytucyjną ma to swoje minusy ale rozwiązuje wiele problemów dzisiejszej demokrtacji

Avatar
Konto usunięte

9 lipca 2021, 12:17

Proszę, niech to jeszcze bardziej osłabi PO, a ich poparcie przejmie Polska2050

Avatar Moskaleczka

9 lipca 2021, 11:44

Sądzę że Tusk już nic nie osiągnie.

Avatar NigdyNieWiesz

9 lipca 2021, 11:51

@Moskaleczka: Ja też mam wątpliwości co do tego, jego powrót był tak naprawdę ostatnią kartą przetargową PO. Ale tusk już rządził i pokazał, że niewiele robi. Dlatego poparcia dużego osiągnąć nie może, aczkolwiek to, że postanowił objechać całą Polskę wskazuje, że zależy mu na poparciu.

Avatar NigdyNieWiesz

9 lipca 2021, 11:53

@Moskaleczka: A sam problem opozycji jest jeden. Główny cel: odsunąć PiS od włądzy. Spoko, ale co dalej? PO zdecydowanie musi wysunąć jakiś program, plan, który przyciągnąłby Polaków.

Avatar nudy345

7 lipca 2021, 21:40

ej pytanko
a czy przypadkiem tusk okradał państwo czy to ktoś inny był?

Avatar NigdyNieWiesz

7 lipca 2021, 22:23

@nudy345: Ta, w zasadzie gdy rządził to okradał

Avatar nudy345

8 lipca 2021, 00:48

@NigdyNieWiesz: dzięki, zapomniałem

Avatar rozwalgo

7 lipca 2021, 20:47

Powodzenia w kradzieży procentów Hołowni

Avatar NigdyNieWiesz

7 lipca 2021, 22:23

@rozwalgo: cóż, platforma hołownie wyprzedziła

Avatar hlepo

7 lipca 2021, 20:28

Top 10 anime comebacks

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Avatar Kuman
Dodane przez: Kuman

Albo Zygmunt czy Stanisław

Gdyby Jeja było tech supportem to do kogo byście go przekierowali? 😏

Uśmiechnięte miasto

To jest plan na biznes

Choć ukryta, znakomita

Czytaj jak wolisz

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka

Tusk: *wraca do polityki*
Kaczyński