@Inoru: Dla przyjemności ponad uczucia, przyjaciół i rodzinę. Można powiedzieć, że to ostatni krok zatracenia własnej indywidualności i swojej moralności.
@Pabeu: grubym można być przez chorobę lub inne spie....enie dna, w takich przypadkach nic nie zrobisz, ale to nawet nie jest bliskie celowemu eksponowaniu ciała ze względu na jakieśtam profity na koszt własnej godności
@Inoru: ponieważ jest to zdegenerowanie swojego myślenia do bezsensownego i zwierzęcego/instynktownego zapewniania swojego życia pustą chwilową przyjemnością prowadzącą w stopniu mniejszym lub większym do słabnięcia chęci życia, poprzez np. osłabnięcia relacji z rodziną i niemożnością w pewien sposób jej posiadania, gdyż większość osób z racji na degenerackie zachowanie odrzuca osobę która nie stosuje się do powszechnych norm moralnych, umożliwiających skuteczne życie i istnieje społeczeństwa.
@Maly_modelarz15: jeżeli poprzez "oddawanie swojego ciała" rozumiemy np przygodny seks lub pracę seksualną to nie jest to oznaką braku szacunku do swojego ciała
O tym jak okazujemy swojemu ciału szacunek jest indywidualną sprawą i nie ma na to żadnego przepisu
Tak samo nie powiesz nagle wszystkim że noszenie kolczyków, robienie tatuaży lub zakładanie spodenek w kratkę jest oznakiem braku szacunku do swojego ciała
Są osoby które to po prostu lubią, jeżeli obie świadomie się na to zgadzają to co jest w tym złego?
@Veeebs: to co napisałem wyżej jest na to odpowiedzią. Jeżeli się z czymś nie zgadzasz to napisz na konkretną część odpowiedź i dlaczego się nie zgadzasz
jak twoim zdaniem przygodny seks ma niszczyć kontakty z rodziną lub odebrać możliwość jej założenia? Istnieją przecież związki otwarte. Poza tym skąd przekonanie że każdy musi chcieć założyć rodzinę? Problem pojawia się tylko wtedy jeżeli jesteś w związku z partnerem który nie chce otwierać związku i taki seks uważa za zdrade bo wtedy to jest okazanie braku szacunku partnerowi. Ale jeżeli jesteś singlem lub w związku otwartym o zasadach które na to pozwalają to jak ma to niszczyć?
Nie rozumiem również jak to ma osłabić chęć do życia. Niektórzy odnoszą nawet przeciwny skutek. Czują że żyją i mogą sobie na to pozwolić nie przejmując się w końcu opinia innych. Oczywiście tylko wtedy gdy robi się to w zgodzie ze sobą a nie przez przymus
A co do "zapewniania życia pustą chwilową przyjemnością" to cały seks można tak opisać. I co jest w tym złego? Prawie każdy ma potrzebę uprawiania seksu. Czy to w związku, czy jako jednorazowa przygoda, czy w trójkącie. Niezależnie od tego czy jesteś chłopakiem czy dziewczyną. Niezależnie czy masz 20, 30 czy 50 lat. Po prostu czujemy taką potrzebę i jeśli nie robimy tym nikomu krzywdy to jest w tym coś złego?
@Veeebs: To kwestia przyzwyczajenia, tak samo można przyrównać uzależnienie od narkotyków. Im bardziej się przyzwyczajasz do takiego stanu rzeczy, tym bardziej się deprawujesz i masz gdzieś inne rzeczy, byleby móc wykonywać tą jedną. Szacunek do własnego ciała natomiast jest kwestią sporną, równie dobrze można mówić o zachowaniu zdrowia i higieny, bo pod pewnymi aspektami może być to trafne, jednak nie każdy nie zachowuje higieny czy zdrowia podczas seksu. Względnie zależne od ludzi i ich zachowań.
@Veeebs: Jeżeli w społeczeństwie sypianie z kilkunastoma osobami jest normalne i akceptowalne, to wydaje mi się, że nie mam już nic więcej do powiedzenia.
Dla mnie jest to na tyle oczywiste, że nie jestem w stanie zrozumieć jak ktoś może się z takim czymś zgadzać. Przeprowadzę sobie osobistą analizę, napiszę krótkie wypracowanie i ci podeśle potem.
@Veeebs: wybacz, że nie jestem w stanie ci teraz udzielić odpowiedzi na twoją odpowiedź, ale jest to dla mnie sytuacja taka sama, jakby ktoś tłumaczył, że zabijanie nie jest niczym złym.
wybacz mi ale nie możesz ustalac co inni mogą robić i jak mają żyć bo nie masz takiej mocy ani żadnych podstaw. Morderstwo jest złamaniem prawa ale przygodny seks już nie i tego nie zmienisz.
@Veeebs: ...Co? Po prostu co? Naprawdę uważasz że miłość jest tym samym co morderstwo? Czemu miłość miałaby w ogóle być uznana za grzech? edit: Dobra nieistotne pomyliły mi się wątki a nie moge już usunąć
@Veeebs: Czytaj, napisałem tłumaczenie morderstwo nie jest złe. Nie mówie, że chce kogoś do czegoś zmusić, a jedynie, że jest to zachowanie zdegenerowane do instynktów typowo zwierzęcych
@Veeebs: jedzenie jest niezbędne do przeżycia, natomiast to drugie jest bardziej świadome, a co za tym nie można uznać za zachowanie jedynie instynktowne
Komentarze
Odśwież18 lipca 2021, 01:06
Który odcinek?
Odpisz
18 lipca 2021, 11:03
@AlPoziomka: Niestety nie pamiętam poprostu screen tego znalazłem przeglądając galerie ale mogę poszukać
Odpisz
18 lipca 2021, 22:46
@zero0: To poszukaj
Odpisz
12 sierpnia 2021, 02:36
@zero0: Legenda mówi że znalazłeś
Odpisz
1 września 2022, 20:08
@AlPoziomka: leganda mówi że jeszcze czekasz
Odpisz
1 września 2022, 21:31
@Kiilano: Legenda mówi że już obejrzałem oba sezony
Odpisz
18 lipca 2021, 18:05
prawdziwe,niestety
Odpisz
17 lipca 2021, 20:56
o, akurat kaguyę oglądam
Odpisz
17 lipca 2021, 19:12
Rel
Odpisz
17 lipca 2021, 18:33
No typowa ladacznica z osiedla
Odpisz
17 lipca 2021, 18:23
Gdyby to nie było jeja to bym się zgodził z doświadczenia, ale z racji na to, że się boję grzecznie poddam się konformizmowi
Odpisz
17 lipca 2021, 16:07
O i znowu admin tytuł zmienił chodź wsm się nie dziwie
Odpisz
17 lipca 2021, 16:13
@zero0: Co było?
Odpisz
17 lipca 2021, 17:50
@foxkitty: Dałem tytuł od tyłu
Odpisz
15 lipca 2021, 19:46
dlaczego dobrowolne oddawanie swojego ciała jest złe?
Odpisz
15 lipca 2021, 19:52
@Inoru: bo cudzołóstwo jest nie po bożemu
Odpisz
15 lipca 2021, 20:01
@Inoru: też się zastanawiam
Odpisz
15 lipca 2021, 20:04
@Inoru: bo tak
Lewaczek zaorany faktami i logiką
Odpisz
15 lipca 2021, 20:06
@Oloest4: wsm nigdy się nie zastanawiałem nad tym czy jestem lewakiem
ale widać jestem chyba
Odpisz
15 lipca 2021, 20:07
@Inoru: nie no bez przesady
Odpisz
17 lipca 2021, 16:45
@Inoru: to świadczy o braku szacunku do własnego ciała i godności
Odpisz
17 lipca 2021, 17:00
@Maly_modelarz15:
Bycie grubym też jest brakiem szacunku do ciała, bo je spasłeś ale nie pójdziesz do piekła bo dużo wpi.....ałeś za życia
Odpisz
17 lipca 2021, 17:24
@Pabeu: aha
Odpisz
17 lipca 2021, 17:44
@Pabeu: kojarzysz może siedem grzechów głównych? A szczególnie "nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu"
Odpisz
17 lipca 2021, 17:48
@Inoru: Dla przyjemności ponad uczucia, przyjaciół i rodzinę. Można powiedzieć, że to ostatni krok zatracenia własnej indywidualności i swojej moralności.
Odpisz
17 lipca 2021, 18:05
@Pabeu: grubym można być przez chorobę lub inne spie....enie dna, w takich przypadkach nic nie zrobisz, ale to nawet nie jest bliskie celowemu eksponowaniu ciała ze względu na jakieśtam profity na koszt własnej godności
Odpisz
17 lipca 2021, 18:26
@Inoru: ponieważ jest to zdegenerowanie swojego myślenia do bezsensownego i zwierzęcego/instynktownego zapewniania swojego życia pustą chwilową przyjemnością prowadzącą w stopniu mniejszym lub większym do słabnięcia chęci życia, poprzez np. osłabnięcia relacji z rodziną i niemożnością w pewien sposób jej posiadania, gdyż większość osób z racji na degenerackie zachowanie odrzuca osobę która nie stosuje się do powszechnych norm moralnych, umożliwiających skuteczne życie i istnieje społeczeństwa.
Odpisz
Edytowano - 17 lipca 2021, 21:08
@Maly_modelarz15: jeżeli poprzez "oddawanie swojego ciała" rozumiemy np przygodny seks lub pracę seksualną to nie jest to oznaką braku szacunku do swojego ciała
O tym jak okazujemy swojemu ciału szacunek jest indywidualną sprawą i nie ma na to żadnego przepisu
Tak samo nie powiesz nagle wszystkim że noszenie kolczyków, robienie tatuaży lub zakładanie spodenek w kratkę jest oznakiem braku szacunku do swojego ciała
Są osoby które to po prostu lubią, jeżeli obie świadomie się na to zgadzają to co jest w tym złego?
Odpisz
17 lipca 2021, 22:21
@Veeebs: to co napisałem wyżej jest na to odpowiedzią. Jeżeli się z czymś nie zgadzasz to napisz na konkretną część odpowiedź i dlaczego się nie zgadzasz
Odpisz
17 lipca 2021, 23:50
jak twoim zdaniem przygodny seks ma niszczyć kontakty z rodziną lub odebrać możliwość jej założenia? Istnieją przecież związki otwarte. Poza tym skąd przekonanie że każdy musi chcieć założyć rodzinę? Problem pojawia się tylko wtedy jeżeli jesteś w związku z partnerem który nie chce otwierać związku i taki seks uważa za zdrade bo wtedy to jest okazanie braku szacunku partnerowi. Ale jeżeli jesteś singlem lub w związku otwartym o zasadach które na to pozwalają to jak ma to niszczyć?
Nie rozumiem również jak to ma osłabić chęć do życia. Niektórzy odnoszą nawet przeciwny skutek. Czują że żyją i mogą sobie na to pozwolić nie przejmując się w końcu opinia innych. Oczywiście tylko wtedy gdy robi się to w zgodzie ze sobą a nie przez przymus
A co do "zapewniania życia pustą chwilową przyjemnością" to cały seks można tak opisać. I co jest w tym złego? Prawie każdy ma potrzebę uprawiania seksu. Czy to w związku, czy jako jednorazowa przygoda, czy w trójkącie. Niezależnie od tego czy jesteś chłopakiem czy dziewczyną. Niezależnie czy masz 20, 30 czy 50 lat. Po prostu czujemy taką potrzebę i jeśli nie robimy tym nikomu krzywdy to jest w tym coś złego?
Odpisz
18 lipca 2021, 10:56
@Veeebs: To kwestia przyzwyczajenia, tak samo można przyrównać uzależnienie od narkotyków. Im bardziej się przyzwyczajasz do takiego stanu rzeczy, tym bardziej się deprawujesz i masz gdzieś inne rzeczy, byleby móc wykonywać tą jedną. Szacunek do własnego ciała natomiast jest kwestią sporną, równie dobrze można mówić o zachowaniu zdrowia i higieny, bo pod pewnymi aspektami może być to trafne, jednak nie każdy nie zachowuje higieny czy zdrowia podczas seksu. Względnie zależne od ludzi i ich zachowań.
Odpisz
Edytowano - 18 lipca 2021, 12:15
@Veeebs: Jeżeli w społeczeństwie sypianie z kilkunastoma osobami jest normalne i akceptowalne, to wydaje mi się, że nie mam już nic więcej do powiedzenia.
Dla mnie jest to na tyle oczywiste, że nie jestem w stanie zrozumieć jak ktoś może się z takim czymś zgadzać. Przeprowadzę sobie osobistą analizę, napiszę krótkie wypracowanie i ci podeśle potem.
Odpisz
Edytowano - 18 lipca 2021, 12:20
@Veeebs: wybacz, że nie jestem w stanie ci teraz udzielić odpowiedzi na twoją odpowiedź, ale jest to dla mnie sytuacja taka sama, jakby ktoś tłumaczył, że zabijanie nie jest niczym złym.
Odpisz
18 lipca 2021, 12:34
wybacz mi ale nie możesz ustalac co inni mogą robić i jak mają żyć bo nie masz takiej mocy ani żadnych podstaw. Morderstwo jest złamaniem prawa ale przygodny seks już nie i tego nie zmienisz.
Odpisz
Edytowano - 18 lipca 2021, 13:41
@Veeebs: ...Co? Po prostu co? Naprawdę uważasz że miłość jest tym samym co morderstwo? Czemu miłość miałaby w ogóle być uznana za grzech? edit: Dobra nieistotne pomyliły mi się wątki a nie moge już usunąć
Odpisz
18 lipca 2021, 13:42
@Konar_Brzozowy:
totalnie zapomniałem dzięki, wsm śmiesznie że grubasy idą na wiecznie cierpienie lolz
Odpisz
18 lipca 2021, 13:42
@Veeebs: Czytaj, napisałem tłumaczenie morderstwo nie jest złe. Nie mówie, że chce kogoś do czegoś zmusić, a jedynie, że jest to zachowanie zdegenerowane do instynktów typowo zwierzęcych
Odpisz
18 lipca 2021, 13:45
Ale wciąż spanie z kilkoma osobami jednocześnie nikomu nie szkodzi, a nawet działa na dobre bo zmniejsza stres i nikt nic na tym nie traci.
Odpisz
18 lipca 2021, 13:57
tym samym określeniem można opisać seks w związku czy nawet jedzenie więc co to ma do rzeczy?
Odpisz
18 lipca 2021, 15:00
@Veeebs: jedzenie jest niezbędne do przeżycia, natomiast to drugie jest bardziej świadome, a co za tym nie można uznać za zachowanie jedynie instynktowne
Odpisz
15 lipca 2021, 20:27
Jeśli się nie myle to anime to Love is war
Odpisz
15 lipca 2021, 21:18
@Kemono16: Tak, to Kaguya-sama:love is war
Odpisz
17 lipca 2021, 16:35
potwierdzam również
Odpisz