W której drużynie jesteś?
Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
Jak myślicie, skąd się tam wziął?
Pyrkon pewnie też łączy ludzi
Ładne rzeczy
Co za przypadek
Zdeklasowani znowu
Mało znany szczegół
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież24 listopada 2022, 11:42
Zewnątrz
Odpisz
20 lipca 2021, 11:23
Pole
Odpisz
20 listopada 2021, 18:09
@gierohehe: nej jo tyz
Odpisz
16 sierpnia 2021, 22:01
tymczsem ja intelektualista : wychodi się na zewnątrz idioci
Odpisz
19 lipca 2021, 23:37
To teraz macie jeszcze formę "na dworze" i "na dworzu". Taki sam przypadek. Jedna forma ogólnopolska, druga regionalna. A ja jako Kujawiak powiem "nå dworżu".
Odpisz
18 lipca 2021, 22:54
Czy tylko ja uważam, że obydwie formy są poprawne i żadna z nich nie jest gorsza? To całkowicie normalne, że język nie jest tworem jednolitym i różni się nieco w zależności od regionu
Odpisz
19 lipca 2021, 23:35
@introman: Jeny, tak, ja też.
Odpisz
19 lipca 2021, 19:01
Szlachta wychodzi na dwór, a chłopi na pole.
Odpisz
19 lipca 2021, 08:14
Powiedziałbym że obie formy są poprawne ale warszawiaków boli dupsko jak widzą kogoś kto mówi "na pole" i muszą się wykłócać że ich forma jest najlepsza a tak gadają tylko wsióry więc jak najbardzie poprawne jest wychodzenie na pole
Odpisz
19 lipca 2021, 08:57
@kazekage895: Nie wiedziałem, że mnie dupa boli.
Odpisz
Edytowano - 19 lipca 2021, 08:59
@Tomieslaw: znaczy się ja nie mam nic do tych dwóch form ale denerwuje mnie to że większość warszawiaków obraża dialekt który na codzień używam
Odpisz
19 lipca 2021, 09:00
@kazekage895: W sensie jestem warszawiakiem i z tego co mi wiadomo, nikogo nie obrażam za dialekt.
Odpisz
19 lipca 2021, 09:01
@Tomieslaw: no to git
Odpisz
19 lipca 2021, 09:02
@kazekage895: Mimo iż jestem z Poznania, a nie Warszawy, to tak boli mnie gupa gdy ktoś mówi na pole.
Odpisz
19 lipca 2021, 09:16
@PyraJejanska:
-Bądź ziemniakiem
-miej ból dupy że ktoś wychodzi na pole
Odpisz
19 lipca 2021, 09:21
@kazekage895: moim zdaniem jeśli jesteś na stronie na której są ludzie z całej polski to nie powinieneś używać dialektu czy gwary tak samo jak nie piszesz po polsku na forach międzynarodowych
Odpisz
Edytowano - 19 lipca 2021, 09:30
@stalamed: z tym ze nie wymaga to jakiegos kosmicznie wielkiego intelektu ze na pole jest synonimem na dwor
To jeden jedyny kurka termin a nie cala skubana kurdebele gwara
Odpisz
19 lipca 2021, 11:43
@Smrodek_: jak by każdy zaczął używać pojedyńczych określeń regionalnych to ciężko by się było dogadać
Odpisz
19 lipca 2021, 11:51
@stalamed: ale to totalnie hipotetyczna wymyslona przez cb sytuacja
Gdyby tak bylo to byloby niefajnie ale no przeciez tak nie jest wtf
Dolaczam smieszna buzie bo limit komentarzy i takie sprawy
Odpisz
19 lipca 2021, 12:01
@Akosz: Gróle rosną na polach, i tam się je zbiera. Dla ziemniaka fakt że ktoś wychodzi na pole oznacza szanse na śmierć.
Odpisz
19 lipca 2021, 12:14
@Akosz: GDZIE MI PO POLU ŁAZISZ ZIEMNIOKI TU MOM
Odpisz
19 lipca 2021, 12:18
@Smrodek_: nie dochodzi do tej hipotetycznej sytuacji ponieważ prawie cała polska jest na tyle ogarnięta że rozumie że używanie regionalnych określeń w rozmowach z ludźmi którzy mogą ich nie znać tylko utrudnia komunikacje
Odpisz
19 lipca 2021, 12:26
@Godylos5: GRÓLE SIĘ MAWAI POLACZKU CEBULACZKU. TUTOK TU INO GÓROLCYZNA A NI JOKIŚTAM WIELKOPOLSKIE BREDNIE.
Odpisz
Edytowano - 19 lipca 2021, 13:43
@stalamed: no i dlaje nie jarze w czym problem bo okreslenie choc regionalne jest jak najbardziej oczywiste i zrozumiale
Smieszna buzia bo wiadomo juz czm
Odpisz
19 lipca 2021, 14:06
@Smrodek_: bo ni ma dzymu.
Odpisz
19 lipca 2021, 15:07
@Smrodek_: Zamiast iść na dwór, czy na pole, wszyscy powinni po prostu wychodzić z budynku.
Odpisz
18 lipca 2021, 17:32
A to wieś jest że na pole?
Odpisz
19 lipca 2021, 13:30
Mieszkam na wsi, wychodzę na dwór. Na polu są uprawy, a że Ślązacy są zyebami, to wszędzie widzą pole, mimo że pojęcia nie mają o uprawie.
Odpisz
19 lipca 2021, 13:09
Siły zbrojne Osetii Południowej?
Odpisz
19 lipca 2021, 13:02
Cóż, jestem Warszawianką i mówię na dwór, aczkolwiek mieszkając te kilka lat w Krakowie tyle razy się nasłuchałam od krakusów, że mam mówić na pole "bO jEsTeŚ W KraKowIe", że aż gardzę ich dialektem
Odpisz
19 lipca 2021, 08:20
Mówi się pole w Krakowie a kto powie inaczej to...
Odpisz
19 lipca 2021, 08:26
@loginX: akurat jestem w krakowie
Odpisz
19 lipca 2021, 08:28
@Oliwier256: O kurde bele właśnie jadę do Krakowa
Odpisz
19 lipca 2021, 08:40
@Godylos5: pamietaj żeby buty zmienić XD
Odpisz
19 lipca 2021, 08:59
@kazekage895: Kurde dzięki że mnie powiadomiłeś
Odpisz
19 lipca 2021, 09:03
@loginX: ... Mówi inaczej
Odpisz
19 lipca 2021, 12:06
@Oliwier256: Już przyjechałem
Odpisz
19 lipca 2021, 12:12
@Godylos5: Ja jadę do domu
Odpisz
19 lipca 2021, 12:13
@Oliwier256: Szkoda, ja dopiero co przyjechałem
Odpisz
19 lipca 2021, 11:58
NA POLEEEE
Odpisz
18 lipca 2021, 17:25
Ja wychodzę na dwór. Kto normalny mówi na pole
Odpisz
18 lipca 2021, 17:25
@Oliwier256: Rolnicy.
Odpisz
18 lipca 2021, 17:26
@Oliwier256: mieszkańcy województwa małopolskiego
Odpisz
18 lipca 2021, 17:27
@Oliwier256: Osoby ze wsi
Odpisz
Edytowano - 18 lipca 2021, 17:29
@Oliwier256: Już wam k*rwa uwierzę, że wychodzisz gdzieś z piwnicy xD
Odpisz
18 lipca 2021, 17:29
@przemek1ni: no, głównie zostaję w domu ale okazjonalnie wychodzę na dwór
Odpisz
18 lipca 2021, 17:29
@Oliwier256: Szlachta mówiła, że idzie na pole, do chłopa. A chłopi, że idą na dwór, do swojego pana.
Odpisz
18 lipca 2021, 17:36
@starmagedon: rolnicy nie mówią na pole bo na wieś czasem jadę i mówia ze idą na dwór
Odpisz
18 lipca 2021, 17:38
@rysiu311: Wieśniacy są bardziej wyedukowani niż ci z małopolskiego. Co za czasy dziwne.
Odpisz
18 lipca 2021, 19:40
@Oliwier256: żeby był kompromis to można powiedzieć że wychodzi się na zewnątrz albo wychodzę przed dom
Odpisz
19 lipca 2021, 08:16
@PrequelFan: the more than you know
Odpisz
19 lipca 2021, 09:39
@Boberek00: mieszkam na wsi i każdy mówi na dwór
Odpisz
19 lipca 2021, 09:43
@Oliwier256: ja
Odpisz
19 lipca 2021, 10:11
@starmagedon: Według wujka G., forma "na pole" jest regionalizmem, a formą ogólnopolską jest "na dwór":
Odpisz
19 lipca 2021, 10:33
@Oliwier256: ja wychodzę na pole, kto normalny wychodzi na dwór ?
Odpisz
19 lipca 2021, 10:44
ludzie normalni
i have achieved comedy
nie no, sam mówię na pole
Odpisz
19 lipca 2021, 11:12
@starmagedon: najlepiej mówić wyjść na zewnątrz
Odpisz
19 lipca 2021, 11:34
@Oliwier256: Ja, ale nie jestem normalna
Odpisz
19 lipca 2021, 11:34
Rząd specjalnie wprowadza lockdown żeby przerwać ten spór
Odpisz
19 lipca 2021, 11:34
NaPlac, jak na Śląsku (tak, to jedno słowo)
Odpisz