Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
Niezniszczalne
Mało znany szczegół
Lekko nie będzie
Ministerstwo nadal nie widzi podstaw do obowiązkowych badań wzroku
Północne Węgry
Bracie gdzie jesteś? Gdzie się schowałeś?
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież19 lipca 2021, 18:45
Czemu monarchiści to niby faszyści co jest.
Odpisz
19 lipca 2021, 18:49
@Paranienormalne_sequel: "hemos pasado" ("przeszliśmy") to cytat faszystów w odpowiedzi na antyfaszystowskie "¡no pasarán!" ("nie przejdziecie"), po tym, jak zdobyli władzę w Hiszpanii w trakcie wojny domowej
Odpisz
19 lipca 2021, 18:54
@Litops: Ale monarchia i faszyzm sie wykluczają chyba z czego się orientuję, ktoś z młodzieżowego kółka monarchistycznego najwyraźniej jest niedoedukowanym debilem
Odpisz
19 lipca 2021, 18:59
@MeliPL: dlaczego się wykluczają? Monarcha to system rządów z władzą sprawowaną przez jednostkę i przekazywaną poprzez dziedziczenie, a faszysm to system społeczny, w którym o wartości człowieka nie świadczy to co robi, tylko jakiej jest narodowości. Monarchia może prowadzić państwo faszystowskie
Odpisz
19 lipca 2021, 19:31
@struskawka: Faszyzm nie odnosi się tylko do narodowości. Głównie chodzi w nim o kult silnego państwa, oddania temuż państwu, militaryzm i wiele innych elementów które wprowadzał Mussolini. Wątek narodowy został dołożony przez nazistów.
Odpisz
20 lipca 2021, 12:11
@MeliPL: a Wiktor Emanuel III sobie jakoś egzystował
Odpisz
20 lipca 2021, 14:07
@lordbaysel: Egzystował ale nie miał realnej władzy, a pamiętajmy, że ostatecznie zdradził Mussoliniego i Włochy przeszły na stronę aliantów
Odpisz
21 lipca 2021, 02:50
@Litops: frankizm był liberalniejszy od faszyzmu. Poza tym samo hasło pochodzi od z tego co pamiętam najpierw karlizmu czyli konserwatywnego monarchizmu a dopiero potem został wyszczególniony przez franco i jego ludzi.
Odpisz
21 lipca 2021, 10:12
@Paranienormalne_sequel: w Hiszpanii walczyła prawica z lewicą więc po jednej stronie walczyli monarchiści, nacjonaliści, faszyści i konserwatyści
Odpisz
21 lipca 2021, 11:39
@Rysiek_Kordelas: Tylko że faszyzm nie był ani prawicą ani lewicą.
Odpisz
21 lipca 2021, 11:47
@Rysiek_Kordelas: a mnie się tam wydaje że w hiszpańskiej wojnie domowej walczyła legalnie wybrana władza z puczystami.
Odpisz
21 lipca 2021, 15:53
@Rysiek_Kordelas: bardzo uogólniające ale jeśli uznamy narodowy syndykalizm za prawicę to można się zgodzić. Z tym że falanga hiszpańska była trochę na lewo.
Odpisz
21 lipca 2021, 15:54
@Paranienormalne_sequel: *antykomuniści
Odpisz
Edytowano - 21 lipca 2021, 19:02
@Paranienormalne_sequel: zgadzam się nie potrzebne uproszczenie z mojej strony z tą lewicą i prawicą
Określenia "Antykomunistyczny" i "puczyści" podane komentarzach wyżej są lepszym opisem
Odpisz
21 lipca 2021, 02:52
POR DIOS POR LA PATRIA Y EL REY
Odpisz
21 lipca 2021, 02:48
Daily reminder że rewolucja pożera własne dzieci co czyni ruchy rewolucyjne tymczasowymi. A dynastia Bonaparte to doskonały przykład tego do czego prowadzą rewolucje.
Odpisz
20 lipca 2021, 17:31
Po raz pierwszy od dłuższego czasu jestem w stanie powiedzieć, że socjaliści zrobiła coś dobrze
Odpisz
20 lipca 2021, 16:00
Co jak co, ale "hemos pasado" to epicki troll
Odpisz
20 lipca 2021, 15:48
XD
Odpisz
20 lipca 2021, 13:15
jestem rojalistą
słabo to rozegrali
Odpisz
19 lipca 2021, 19:29
haha głupi faszyści, głowy im pościnać to nie będzie faszyzmu :-)))
Odpisz
Edytowano - 19 lipca 2021, 18:46
Zupełnie stracili głowę w tej dyskusji
Odpisz