Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.
Rel
Kiedyś to był bardzo dobry serial
Piłka odbita od balkonika liczy się jako ręka?
To się nie może nie udać
Angielskie śmieszki
Cóż za brak szacunku
Zobacz więcej popularnych memów
Komentarze
Odśwież7 sierpnia 2021, 14:22
Były 2 opcje. Albo broń atomowa, albo gaz, aby zminimalizować straty Amerykańskiego wojska. Przez Bombe Atomową zginęło 160 tyś ludzi, w przypadku gazu, przewidywali 5 mln ofiar, a w przypadku zwykłego desantu ok. 3-4 mln
Odpisz
7 sierpnia 2021, 16:53
A jakby powiedziały obie strony dobra, nie ma co odpi.....ać, to by było 0 i elo
Pokój ludziom dobrej woli
Odpisz
7 sierpnia 2021, 17:19
@kolkav5: a k...a taki ...j bo te j...ne mangoz...y nie chciały ni ...ja się poddawać
Odpisz
7 sierpnia 2021, 17:40
@kolkav5: Tak, ponieważ Japonia napewno było chętna do podpisania pokoju, pomimo, że po oberwaniu Atomówką dopiero zaczęła się wahać
Odpisz
7 sierpnia 2021, 20:54
Oni byli tak chętni do walki, że po drugiej atomówce poddali się tylko dlatego, że bali się, że Amerykanie mają ich jeszcze więcej.
Na szczęście nie mieli.
Odpisz
7 sierpnia 2021, 21:01
@PapaJerz: Zgadza się. Po drugiej atomówce. Amerykanie użyli najpotężniejszej jak do tej pory broni w historii, która oczywiście, że mogła przerazić Japonie. Jakby taką bombę zrzucono na Berlin w 1941 Niemców też mogło by to złamać.
Odpisz
7 sierpnia 2021, 21:40
No cóż, stety niestety program Manhattan rozpoczęto dopiero w 1942 roku. Ale i tak Niemców udało się ostatecznie pokonać i bez broni jądrowej.
Odpisz
7 sierpnia 2021, 21:48
@PapaJerz: Bo Niemcy dobito. Przywódcy byli martwi, a Niemcy już praktycznie były zajęte. Podbicie Japonii pochłonęło by wiele ofiar wśród żołnierzy USA i obywateli Japonii którzy mieli walczyć
Odpisz
9 sierpnia 2021, 01:04
To nic nie tłumaczy, ameryka zrobiła dokładnie to samo co hitler z Warszawą podwojone przez dwa, hiroszima i nagasaki to przecież były miasta zamieszkane przez cywilów. Jedyną możliwością jaką usprawiedliwiałaby fakt, że amerykanie mieli dość wojny i chcieli ją szybko skończyć, byłoby zrzucenie atomówek na jakiś obiekt wojskowy.
Odpisz
9 sierpnia 2021, 10:41
@Tomak: Wtedy tak, ale jakoś musieli wywrzeć presję na Japonię
Odpisz
7 sierpnia 2021, 14:00
Zbrodnie wojenne.
Odpisz
7 sierpnia 2021, 12:52
Gdyby w Japonii odkryto duże złoża ropy to zamiast 2 bomb atomowych „nieznani sprawcy” wysadzili by 4 bomby atomowe
Odpisz