Oceń:

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz obrazkowy

Ważne informacje:

  1. Komentarz obrazkowy musi być powiązany z komentowanym obrazkiem
  2. ZABRONIONE są obraźliwe, wulgarne obrazki
  3. ZABRONIONE są obrazki przedstawiające osoby w pozach prowokacyjnych oraz zbliżenia piersi, pośladków i inne treści o podobnym charakterze.

Komentarze

Odśwież
Avatar orzech39

7 sierpnia 2021, 17:06

Serio coś takiego mu oferował?

Avatar BlackAres

7 sierpnia 2021, 15:24

Jak nie xd, jakby mu palucha nie uj...ł ten wykręcony ćpun to by było XD
*1 metr od wrzucenia pierścienia do lawy*
Frodo: właściwie czemu nie, zawsze jakaś pamiątka

Avatar Towarzysz777

Edytowano - 6 sierpnia 2021, 22:30

Sru do lawy albo przetopić, jak pierścień Gygesa

Avatar jacek1s

6 sierpnia 2021, 22:48

@Towarzysz777: Jego się nie da przetopić.

Avatar Towarzysz777

6 sierpnia 2021, 22:54

@jacek1s: To jak go zniszczyć

Avatar jacek1s

6 sierpnia 2021, 23:00

@Towarzysz777: Jego da się tylko zniszczyć wrzucając do wulkanu, nie da się go przetopić w piecu hutniczym na przykład czy gdziekolwiek indziej. To jest jedyne miejsce, które jest w stanie go roztopić, bo tam powstał. Nie wiem czy działa to na zasadzie czaru czy jakiejś innej nadprzyrodzonej mocy, ale tak to wygląda, ale w ten pierścień była wpompowana większość mocy Saurona, więc nawet gdyby teoretycznie w górze przeznaczenia dało się go przetopić w coś innego, to zła moc nadal w tym pozostanie, więc nie nadaje się to do niczego innego jak po prostu zniszczenia.

Avatar Kebasa_z_mema

7 sierpnia 2021, 11:22

@Towarzysz777: co to pierścień Gygesa?

Avatar Towarzysz777

Edytowano - 7 sierpnia 2021, 14:07

@Kebasa_z_mema: Wg kilku legend opowiadanych w Azji mniejszej Gyges w różny sposób pozostał królem Lidii, ale w każdej z nich, przy pomocy tajemniczego pierścienia, (najczęściej mówi się o zamordowaniu poprzedniego króla i objęciu władzy) który czynił posiadacza niewidzialnym, niczym pierścień Saurona we “Władcy Pierścieni”.

Legenda posłużyła do rozważań filozoficznych o naturze człowieka w dyskusji napisanej przez Platona pod tytułem “Państwo”, w której słowami Glaukusa zarzuca, że nie ma człowieka sprawiedliwego, który nie mając wizji kary nie dopuściłby się zbrodni, lub czynu niegodziwego, z kolei Sokrates (nauczyciel Platona i Glaukusa) twierdzi, że jest zupełnie inaczej i człowiek naprawdę sprawiedliwy powstrzyma się od wyrządzania krzywdy.

Również chodzi o to, że nieistotne czy jesteś dobry czy zły, jeżeli otrzymał byś ten pierścień, używałbyś go do czynów złych (bo nie ma kary) lub dobrych (i byłbyś przez wszystkich kochany, szanowany, wielbiony).

Wg Platona nie będzie żadnej osoby która nie użyła by pierścienia, najczęściej do czynów złych, ale i do dobrych, po prostu żaden nie potrafiłby się oprzeć, wg mnie najlepiej go zniszczyć bo nie jest on potrzebny, gdy wpadnie w złe ręce to mamy klops, a gdy w dobre to też mamy klops, bo raz że człowiek ten jeżeli nie wyjawi tajemnicy pierścienia będzie niesprawiedliwie osądzany i niepotrzebnie chwalony, jako że to pierścień odwala całą robotę i z nim to łatwo, a sztuka to i bez niego szerzyć pomoc, również przez ten pierścień może stać się pysznym, to swego rodzaju próba, a jeśli wyjawi to mamy klops bo pojawia się zagrożenie utraty pierścienia przez pochwycenie przez złych ludzi, słowem dopóki pierścień istnieje stwarza zagrożenie i jest to igranie z mocami nadprzyrodzonymi zupełnie niepotrzebne, lepiej byłoby bez niego, co ma być to będzie a czynić dobrze można bez zabawy w Boga przy okazji ucząc siebie i innych, nie tylko cel jest ważny a i droga do niego, droga bez pierścienia który odwala za ciebie robotę a ty zbierasz laury na dodatek stwarzając niebezpieczeństwo dla całego świata.

Najlepiej go zniszczyć sru do lawy i żyć dalej, oczywiście przez człowieka dobrego bo zły jak to zły będzie czynił zło z pierścieniem, to go nie odda, jedynie może go utracić...

Avatar
Konto usunięte

7 sierpnia 2021, 10:12

Ale napewno?

Avatar DeMajkel

Edytowano - 6 sierpnia 2021, 23:09

To mnie minimalnie boli do teraz. Jednych (np. Smigola) ten pierścień opętywał do końca w minutę, a inni (np. Bilbo) go mieli latami i ...ja działał. Wiadomo, nie musiało być tak samo u każdego, jednak różnica zbyt kolosalna, żeby była realistyczna nawet, jak na tamten świat

Avatar Matiozowiec

7 sierpnia 2021, 08:16

@DeMajkel: w sumie tam cała akcja toczyła się o ten pierścień który jedyne co to dawał niewidzialność

Avatar WarriorsCatsPolishFan

7 sierpnia 2021, 08:23

@DeMajkel: Smeagol miał pierścień o wiele dłużej niż Bilbo i właściwie nigdy nie został do końca opętany (tak przynajmniej twierdził Gandalf). Może gdyby Smeagol wykorzystywał pierścień dla swych prywatnych celów, a nie do podglądania i podsłuchiwania innych historia potoczyłaby się inaczej. Bilbo używał pierścienia np. do schowania się przed krewnymi z Sackville i nie chciał nikomu zaszkodzić. Po drugie Smeagol rozpoczął okres posiadania Pierścienia od zabicia przyjaciela, a Bilbo od aktu łaski. Smeagol oszukiwał i zabijał. Bilbo był hojny i jak powiedział ojcie Sama "W Bag End wszystko jest jak trzeba" To czyny miały wpływ na ich dalsze losy.

Avatar TrueStoryGuy

7 sierpnia 2021, 08:36

@DeMajkel: Rzekomo miał najczystsze i najodważniejsze serce co było pewnego rodzaju zaporą przed złem, tym bardziej że im dalej od Mordoru tym moc Saurona wpływającego na pierścień była słabsza.

Avatar WarriorsCatsPolishFan

7 sierpnia 2021, 08:37

@Matiozowiec: dawał także nieśmiertelność (lub wydłużał życie), Sauron tylko dzięki mógł odzyskać swą potęgę z czasów świetności, tylko dzięki niemu przeżył upadek Numenoru. Niszcząc Pierścierścień niszczyło by się Saurona, który był głównym Nieprzyjacielem od czasów Melkora. Ze strony Wolnych Ludów ta wojna toczyła się o spokój, bezpieczeństwo. Chcieli zniszczyć Pierścień, który przyniósłby więcej strat niż korzyści. Z punktu widzenia Saurona wojna toczyła się o Pierścień, który mógł mu przywrócić dawną świetność i odzyskać potęgę. A chęć życia, ocalenia tego co się kocha i realna szansa na pokój przez wiele stuleci są chyba wystarczającymi powodami aby toczyć wojnę.

Avatar jacek1s

7 sierpnia 2021, 09:51

@Matiozowiec: To pierścień Saurona i tylko jemu służy. Działa to też w drugą stronę, bo Sauron jest uzależniony od pierścienia.

Avatar
Konto usunięte

Edytowano - 7 sierpnia 2021, 09:41

Sam to właściwie jedyna postać oprócz Bilba, która z własnej woli oddała pierścień

Avatar
Konto usunięte

7 sierpnia 2021, 08:27

Sam z rigczem

Avatar przemek1ni

7 sierpnia 2021, 00:10

Dziwny ten hobbit, jeśli nie lubi ogrodów

Avatar TheExpertt

6 sierpnia 2021, 23:04

Nigdy bym nie marnował swojego czasu na takie pierdoły

Opisz dokładnie problem, a jeśli potrzeba to zilustruj go screenem.

Opisz problem

Dołącz screena

Wchodzisz na własne ryzyko

Albo i dłużej

Fajnie by było mieć takich znajomych

Dumna mamusia

Klawy kawał

Krasnoludy umieją w siekiery, bo Elfy mieszkają na drzewach

Zobacz więcej popularnych memówpopularne memy strzałka